full screen background image
Search
Cumartesi 22 Eylül 2018
  • :
  • :

“Zorlu 90 dakika olacak”

 “Zorlu 90 dakika olacak”

Tuzlaspor maçının hazırlıklarını sürdüren Kocaeli Birlikspor’umuz çift kale maçla genel prova yaptı. Teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Rakibimizle oynayacağız. Zorlu 90 dakika olacak fakat istediğimiz neticeyi de alarak maçı bitireceğiz” dedi

 

TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Kocaeli Birlikspor pazar günü Tuzlaspor ile çok önemli bir maça çıkacak. Karşılaşmanın hazırlıklarını sürdüren Kırmızı Beyazlılar’ımız bugün çift kale maçla Tuzla provasını yaptı. Tedavisi süren Emrecan’ın takımdan ayrı düz koşu yaptığı antrenmanda futbolcularımızın hırsı dikkat çekti.

EKSİKLERİ GİDERİYORUZ

Teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Geçen hafta oynadığımız maçla ilgili sıkıntıları ve eksikleri oyuncularımıza video üzerinden gösterdik. Hafta başından itibaren bu eksikleri gidermek üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de çift kale yaptık. Eksiklerin giderilmesini ön planda tutarak hareket etmelerini söyledik. Psikolojik olarak aldığımız mağlubiyetin durgunluğunu ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklar da bazı şeylerin farkında. Yaptığımız çalışmalar ve hazırlıklar maçtan alacağımız sonuçla da ortaya çıkacaktır. Çalışıyoruz” dedi.

FARKI AÇMAMAK ADINA…

Tuzlaspor’u değerlendiren teknik patronumuz Baturman, “Tuzla takımı esasında iyi bir takım. Ama lige kötü başladılar. Kendi içlerinde de sıkıntıları olan bir takım, ekonomik sorun da yaşıyorlar. Gerçi bütün takımlar aynı sorunu yaşıyor. Biz kendi açımızdan baktığımızda; bizim üstümüzdeki 4-5 takımdan 6-7 puan aralığında gerideyiz. Bu puan farkını açmamak adına, rakibimizle de oynadığımız için oradan alacağımız bir puan bile önemli.

ZORLU 90 DAKİKA OLACAK

Tabii ki kazanırsak çok daha avantajlı olacağız. Rakibimizle arayı açmayacak sonuç üzerine kendimizi şekillendiriyoruz. Kolay maçlar zor, zor görünenler de kolay olabiliyor. Bizim rakibimiz olması nedeniyle zorlu 90 dakika yaşayacağız. Maçın başından sonuna kadar oyunda olacağız. Oyuncularımız da bu doğrultuda kendilerini sahaya yansıttıkları takdirde istediğimiz neticeyi de alarak maçı bitireceğiz” şeklinde konuştu.

EMRECAN OYNAMAYACAK

Tedavisi süren Emrecan Yıldızhan’ın maç kadrosuna alınıp alınmayacağı konusuna da açıklık getiren teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Emrecan’ı riske etmek istemiyoruz. En az 2 hafta dinlenmesi gerekiyor. Bu nedenle Tuzla maçında oynatmak yerine bir sonraki maçta oynayacak şekilde hazırlıyoruz. Fakat bu hafta kadroya alacağız, kampta da tutacağız. Çok sıra dışı bir durum olmazsa bu hafta oynatmayacağız” sözlerini kaydetti.

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir