full screen background image
Search
Pazartesi 11 Kasım 2019
  • :
  • :

“Yenildik ama oyuna hakimdik”

“Yenildik ama oyuna hakimdik”
Takımın oyuna tutuk başladığını ama sonra açıldığını özellikle ikinci yarı sahanın hakimi olduğunu belirten teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak, “Yenildik ama çok güzel pozisyonlara girdik, çok iyi pas yaptık, sahanın her yerine hakim olarak oynadık” dedi

İKİNCİ YARIYA HAKİMDİK
Teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak maçın ardından yaptığı değerlendirmede iyi oyunun sonuca yansımadığını belirtti. Teknik patronumuz Akbayrak şunları kaydetti: ““İlk yarı tutuk başladık. Rakip kendi sahasında oynamasının avantajını kullandı. 1-2 tane pozisyon yakaladık ve değerlendiremedik. İlk yarı istediğimiz futbolu oynayamadık. Ama ikinci yarı tam tersi oldu. Sahanın hakimiydik. İyi ataklar yakaladık, pozisyonlara girdik. Yüzde yüz 2 tane pozisyon ürettik ama son vuruşlarımızı iyi yapamadık. Yapabilmiş olsak maçın rengi değişirdi. Bir de hakem penaltıyı vermedi. İkinci yarı oynadığımız oyunla mağlubiyeti hak etmedik.
TUTUK BAŞLADIK AMA…
İlk yarıya tutuk başlamamızın nedeni de herhalde suni çim oluşu ve Ankara’nın soğuğunun çocukları etkilemesi. Toparlandık fakat yetişemedik. Skoru dengeleyemedik. Sonuç olarak yenildik, üzgünüz. Ama çok da abartmıyoruz. Ekibimiz daha dik duran, tempolu oynayabilen, iyi pas yapabilen bir takım haline gelecek. Ondan sonra da inşallah gönlümüzden geçen, istediğimiz sonuçları alacağız. Genç olmanın verdiği dezavantajları özellikle ilk yarıda yaşadık. Bire bir pozisyonlarda rakibin bize üstünlüğü vardı. Ama takım oyununda, pas trafiğinde, alanları kapatmada istediklerimizi yaptık ama olmadı” dedi.
YENİLEN GOLLERDEKİ HATA
Yenilen gollerde bireysel hataların olduğunu ancak bireysel hatanın da neticede takımın hatası olduğunu vurgulayan Sebahattin Akbayrak, “Yediğimiz gollerde bireysel hatalar vardı. Özellikle ikinci golde; oyuncumuzun öne oynayabileceğimiz topu kaleciye oynaması, sonra da çıkarken kaybettiğimiz toptan geldi. İlk gol de buna benzerdi. Genellikle ayağımızdaki topları orta sahada özellikle çıkarken kaptırdığımız için goller yedik. Bireysel hata sonuçta takım hatası ve neticede hepsi bizim hatamız. Çocukları suçlamak değil ama bu hataları yapmamamız lazım” diye konuştu.
SKORU DÜŞÜNMEMELİLER
Skorun takımın psikolojisine etkisini de yorumlayan tecrübeli teknik patron, “Böyle bir ekip sonuçları çok fazla düşünerek oynamaması gerekiyor. Mağlubiyetler aldık, hep de mağlup olacağız anlamına gelmiyor. Yenilebiliriz ama bugün çok güzel pozisyonlara girdik, çok iyi pas yaptık, sahanın her yerine hakim olarak oynadık. Bireysel hataları aza indirmemiz gerekiyor. Genç oyuncuların tecrübeli oyunculara göre daha fazla bireysel hata yapması da normal. Sürekli bunları gündeme getirmek yerine sahadaki pratiklerle bunların üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı.
ÖZGÜVEN SORUNU YOKTU
Ligin ilk yarısında Etimesgut’u 1-0 yenmenin bu maçta psikolojik olarak takımda nasıl bir etki yarattığının sorulması üzerine ise Sebahattin Akbayrak, “Sezonun ilk yarısında galip gelmenin bizim açımızdan avantajı var. Çocuklarda özgüven problemi yoktu. O anlamda iyi hazırlandık. Tutuk başladık. Ama kötü oynamadık. Kötü oynadık dersem çocuklara haksızlık etmiş olurum. Ellerinden gelenin en iyisini yaptılar ama bugün olmadı. Pozisyon zenginliği açısından da biz daha üstündük. Ama tecrübeli bir santraforun neleri değiştirebileceğini bugün gördük” dedi.
KENARDA SIKINTI ÇEKTİK
Kırmızı kart cezalısı stoperimiz Muhammet Özkal ve sakatlığı nedeniyle kadroda olmayan forvet Melih İnan’ın yokluğunun oyuna etkisi konusunda ise teknik direktörümüz Akbayrak, “Oyuna eksiklikleri tabii ki etki etti. Kenarda sıkıntı yaşadık. Yük Emrecan’a bindi. Ağırlıklı onun kanadından oynamak zorunda kaldık. Diğer kanattaki oyuncumuzun maç eksiği vardı ve buna bağlı maç temposu yeterli değildi, çok hazır değildi. Ama onların da devreye girmesi gerekiyordu. Çok olumsuz değildi ama özellikle Muhammet’in savunmada eksikliğini hissettik” sözlerini kaydetti.

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir