full screen background image
Search
Salı 26 Mart 2019
  • :
  • :

Yeni teknik direktörümüz BÜLENT BATURMAN

Yeni teknik direktörümüz
BÜLENT BATURMAN

Kocaeli Birlikspor’umuzda teknik direktör arayışı sona erdi. Kulübümüz kentimizin önemli çalıştırıcılarından Bülent Baturman ile anlaştı

YERLİ ÇALIŞTIRICI
TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Kocaeli Birlikspor’umuzda Cem Sinan Vergül’ün istifa etmesinin ardından boşalan teknik adamlık koltuğuna gelecek isim belli oldu. Birçok isimle görüşen ancak yerli çalıştırıcıdan yana tercihte bulunulacağını belirten kulüp başkanımız Erhan Yılmaz ve ekibi, kentimizin yetiştirdiği başarılı teknik adam Bülent Baturman ile anlaşmaya vardı.
ŞÜPHEMİZ YOK
Kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Tamamı kentimizin evlatlarından kurulu olan takımımızı yine bu şehrin önemli teknik direktörlerinden Bülent Baturman’a emanet ediyoruz. Şehrimizin yakından tanıdığı ve sevdiği, kariyeri başarılarla dolu Bülent Baturman hocamızın kulübümüzü hak ettiği noktaya getireceğinden şüphemiz yok” dedi.

BATURMAN KİMDİR?
Futbola Kocaelispor alt yapısında başlayan ve 1971-1991 yılları arasında aralıksız 20 yıl Kocaelispor’a hizmet eden Bülent Baturman 14 kez de milli takım forması giydi. 58 yaşındaki Bülent Baturman 1991-92 sezonunda Türkiye Futbol Federasyonu’ndan A diplomasını aldı. Bölgesel amatör takımlardan Derince Belediyespor ve Alikahya Belediyespor takımlarını çalıştırdı. Profesyonel anlamda Gölcükspor, Çengelköyspor, İzmitspor, Kocaelispor, Körfez FK takımlarını çalıştırdı.
2003 senesinde Teknik Direktörlük Diplomasını aldı. 2006 yılında Kocaelispor’dan ayrıldıktan sonra Türkiye Futbol Federasyonu Millî Takımlar Bölge Sorumlusu olarak görev yaptı. 2010 senesi itibarıyla Türkiye millî futbol takımı Maç ve Oyuncu İzleme Antrenörü olarak görev yapmaktadır. 2010 senesinde Türkiye’de ve Avrupa’da en yüksek profesyonel takım çalıştırıcı lisansı olan UEFA Pro Lisansını aldı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir