full screen background image
Search
Perşembe 14 Kasım 2019
  • :
  • :

Yeni sezonu dualarla açtık

Yeni sezonu dualarla açtık

 

Kocaeli Birlikspor’umuz yeni sezonu açtı. Tamamı İzmitli olan oyuncu ve teknik ekiple yola çıkan Birlikspor’umuzda önce kurban kesildi, dualar edildi ardından ilk antrenman gerçekleştirildi. Kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Dimdik ayaktayız. A’dan Z’ye İzmitli takımız. Hayalleri olan gençlerin kahramanı olacağım. Onlara güveniyorum” dedi

OYUNCULARLA TOPLANTI

  1. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Kocaeli Birlikspor’umuz dün akşam üstü yeni sezonun hazırlıklarına başladı. Tamamen İzmitli genç oyuncular ve teknik heyet ile yola çıkan yönetim tesislerde toplandı. Kulüp başkanımız Erhan Yılmaz ilk olarak oyuncu ve teknik ekibiyle toplantı yaptı. Genç oyunculara verdiği önemi, onlara duyduğu güveni ifade eden Yılmaz ardından “Eğer birinin kahramanı olacaksam; sizlerin kahramanı olmayı istiyorum. Sizleri yaklaşık 3 yıldır takip ediyorum. Birbirinizle olan uyum ve yeteneğiniz ile bu sezon önemli işlere imza atacağız. Birlikte bu işi başaracağız” dedi.

KURBAN KESİLDİ, DUA EDİLDİ

Ardından dualar eşliğinde kurban kesildi, başarılı bir sezon temenni edildi ve takım ilk antrenmanına çıktı. Alparslan Türkeş Stadı’nda gerçekleştirilen koşu antrenmanının ardından Kırmızı-Beyazlı ekibimiz hep birlikte akşam yemeği yedi. Sezonun açılışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan başkanımız Erhan Yılmaz oldukça önemli konulara değindi, iddialı sözler sarf etti, “Başkaları bu riske girmeyebilir ama ben hayalimdeki bir şeyi yapıyorum. Aynı zamanda hayali olanlara yol açıyorum. Türk futbolunda belki bir ilke imza atıyoruz. Başaracağımıza inandığım için rahatım” dedi.

DİMDİK AYAKTAYIZ

Kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Yeni sezonun tüm kulüpler için ve Kocaeli kulüplerimiz için hayırlı olmasını, futbolcu kardeşlerim için de başarılı, kazasız, belasız, sağlıklı bir sezon diliyorum.  “Takım kalıyor, gitti” derken sezonu açtık. Dimdik ayakta ve buradayız. Geçen yıl uygulamam gereken bir hayalim vardı. Ötelenmiş bir hayal olarak görüyorum. Kendi öz kaynaklarımızla yola çıkarak bu çocukların bu zararı telafi edeceklerinden çok eminim.

NEDEN RAHATIM?

Dışardaki insanların gerginliğini, endişesini anlayabiliyorum. Genç çocuklar, tecrübesiz çocuklar olarak görüyorlar. Benim de rahatlığımı görünce “Niye bu kadar rahatsın” diyorlar. Rahatım çünkü bu çocukları bu takımdan oynadığım dönemden bu yana tanıyor ve takip ediyorum. İyi bir kadro olduğumuzu düşünüyorum. Hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu da Türk futboluna örnek olmalı. Kimse benim gibi risk alır mı? Soru işareti.

SİSTEM DEĞİŞMELİ

Gündemde Akademi Ligi sorunu var. Buyurun, şu sıralar gereksiz görülerek kaldırılan Akademi Ligi’nin meyvesini yiyoruz. TFF’nin bu kararından öte konuşulması gereken sistem sorunu var. Sistemin geneliyle alakalı sıkıntı var. Bu sistem değişmediği sürece sorunlar çözülmeyecektir, yönetenlerin vizyonu genişlemeyecektir. Sistemi değiştirecek insanlar yöneten insanlardır. Biz doğrularımızı söylemeye devam edeceğiz.

ÇİVİMİZ BİLE YOK

Bu kulüp 21 yıllık. Yarışma hakkı haricinde hiçbir şeyi yok. Çivisi bile yok. Tesiste de kiracı durumdayız. Bir kulübün hiç mi bir geliri olmaz, demirbaşı olmaz, öz kaynağı olmaz diye düşünüyorum. Ama bizim olacak. Biz biraz ürettikten sonra ilerleyen yıllarda meyvelerini alacağız. Kulüplerin kendi ayakları üstünde durması gerekiyor. Kaynak sağlanmalı. Zihniyet değişmediği sürece kulüpler bataklıkla karşı karşıya kalırlar. Bizim gibi seslerin çoğalması gerekiyor.   İşin doğasından, menfaatsiz, derdi ve işi gücü üretmek olan insanların daha çok gönül vermesi gerekiyor.

YÜZDE 100 İZMİTLİ

Kocaeli Birlikspor olarak kendi öz kaynaklarımızla yola çıktık. Oyuncularımızın gözündeki ışığı, heyecanı, mutluluğu görüyorum. Önceki sezon kamuoyuna göre başarılı bir sezon geçirdik. Peki ne elde ettik? Hiçbir şey. Ben bu sene kimsenin kahramanı değil, hayalleri olan gençlerin kahramanı olmak üzere yola çıktım. Onlar da bizi mahcup etmeyecekler. Buna çok inanıyorum. İçi öz, dışı öz, çalıştıranı öz, oynayanı öz, Ali öz, Veli öz. Her şeyiyle özkaynaklarıyla yola çıkmış Kocaeli Birlikspor var. Kentteki bütün algıları yıkacak bir tablodur bu.

KOCAELİ AKADEMİ…

Bu sene daha çok manevi desteğe, seyirci desteğine, sahiplik duygusuna ihtiyacımız var. Bu takım bu kentin bütün spor kulüplerine de üretecek, kent futboluna büyük katkı sağlayacaktır. En yaşlı futbolcumuz şuanda 22 yaşında. Bu düşüncemiz bir başına yetmiyor. Belli külfeti olan bir iş. Biz önce sistemi değiştirip alt yapının dibine kadar ineceğiz. Kocaeli’de futbolun geleceğine talibiz. Bunu da yapacağız. Biz başardığımızda; Kocaeli Birlikspor ya da Kocaeli Akademisi’ni kurarsak Türk futbolu da kazanacak, Avrupa ve dünya futbolu da kazanacak.

VE TRANSFER YASAĞI

Transfer yasağı benim dönemimle alakalı değil, daha önceki dönemden kaynaklanıyor. Başarılı olan tüm illerde, kentlerde başarı desteklenir ama bize verilmedi. Transfer yasağımızın olması düşünce yapımızı değiştirmez. Transfer yasağını kaldırabiliriz. Ama kaldırırsak benim bile bakış açım değişebilir. Çocukları gözlemleyeceğim. Maçları takip edeceğim. Kapasitelerine bakacağım. Sonuçta bende bu işte 14 yılı profesyonel 22 yılımı verdim. Bu işten de anlıyorum. Beynimdeki, hayalimde oynattığım takıma yakınlarsa transfere ihtiyaç duymayacağız. Değillerse oturup düşüneceğiz. Yasağımız 1 milyona yakın” sözlerini kaydetti.

 

TEKNİK EKİP

Kocaeli Birlikspor’umuzun teknik ekibinde; Cem Sinan Vergül, Ömer Faruk Uzuner, Fırat Çakmak ve Ali Gürdal yer alıyor.

 

OYUNCU LİSTESİ

Tamamen İzmitli bir kadroyla yola çıkan 2.Lig temsilcimizde antrenmana katılan 32 oyuncumuz ise şöyle: Atakan Narin, Batuhan Boyoğlu, Batuhan Kürkan, Berat Aydın, Berat Demir, Berke Tulbar, Cüneyt Ergün, Demirhan Öztürk, Enes Çidemli, Emrecan Yıldızhan, Emirhan Subaş, Faruk Erdoğan, Gökhan Yılmaz, Kemal Kazan, Kerem Demirkol, Mehmet Yıldızaç, Melih İnan, Muhammet Demir, Muhammet Özkal, Onur Behiç Özalgan, Onurcan Bekçi, Osman Kerem Akyol, Raif Uzuner, Semih Üstün, Sergen Şenses, Seyfullah Akgöl, Talha Özler, Tayyip Seymen, Yahya Kemal Baki, Yasin Yeşilkır, Yunus Özkan, Yusuf Can Buran.

 

 

SEZONU AÇTILAR

 Kulüp Başkanımız Erhan Yılmaz, yeni teknik ekibi, oyuncuları ve kulüp çalışanları “Hayırlı ve başarılı” bir sezon dilekleriyle yeni sezonu açtı.

 

 

U-19’DA FIRTINA GİBİYDİLER

Bir önceki sezon U-19 takımında birlikte oynayan ve Akademi Ligleri’nde ülkemizin önde gelen takımlarına diz çöktürerek isimlerinden bahsettiren Kocaeli Birliksporlu gençlerimiz bu sene A takımda forma bulabilmek için çalışacak.

 

BEKLENTİ YÜKSEK

Kemal Kazan, Melih İnan, Semih Üstün ve Berat Demir geçen sezon devre arasında alt yapıdan çıkarılarak profesyonel yapılmıştı. Geçen yıl A takımla antrenmana çıkıp başarılı performans sergileyen ve sezonun son maçında görev bulan gençlerden beklenti yüksek.

 

AĞABEYLİK YAPACAKLAR

Geçen sezonun kadrosundan kalan isimler; Onur Behiç Özalgan, Batuhan Boyoğlu, Raif Uzuner, Emirhan Subaş ve Emrecan Yıldızhan bu sezon da Kocaeli Birlikspor’umuzun başarısı için ter dökecek, bir yandan da genç oyunculara ağabeylik yapacak.

 

 

 

KURBAN KESİLDİ

Kocaeli Birlikspor’umuzda yeni sezonun açılışı öncesi dualar eşliğinde kurban kesildi.

 

GENÇLERİ MOTİVE ETTİ

Kulüp Başkanımız Erhan Yılmaz toplanmanın ardından teknik ekibiyle birlikte oyuncuların karşısına geçti, onları motive eden güzel bir konuşma yaptı, “Sizin kulüp başkanınız değil, ağabeyinizim” dedi.

 

CEM SİNAN VERGÜL

Takımın başına getirilen Cem Sinan Vergül genç ve dinamik bir kadroyla yola çıktıklarını, uzun süredir birbiriyle oynayan ve ilişkileri kuvvetli olan gençlerle birlikte kulübün başarısı için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

 

BAKLAVA GETİRDİLER

Eminoğlu Gümrük Müşavirliği’nin sahibi Hasan Yalçın ve Savaş Eminoğlu sezonun ilk buluşmasına baklava getirerek yönetime, teknik ekibe ve oyunculara başarılar diledi, “Yalnız değilsiniz” dedi.

 

 

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir