full screen background image
Search
Salı 23 Temmuz 2019
  • :
  • :

“Yalnız kaldık ama direndik”

“Yalnız kaldık ama direndik”

 

“Yalnızlığımızı tüm Türkiye gördü de bu kent görmedi” diyerek duygularını özetleyen kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Play-Off öncesinde de yaşadığımız sıkıntılara rağmen sahadan onurlu, gururlu ve başımız dik ayrıldık” dedi

Tüm sıkıntılara rağmen koyduğu 1.lige yükselme hedefine veda eden kulüp başkanımız Erhan Yılmaz maçtan sonra verdiği demeçte, “Aslında çok fazla söze gerek yok. Fakat öncelikle şunu belirtmek isterim ki; bizimle beraber aynı duyguyu yaşayan tüm gönüldaşlarımızdan beklentilerini gerçekleştiremediğimiz, umutlarını kırdığımız için özür diliyorum. Ayrıca tüm takım arkadaşlarıma, hocalarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Daha geniş bir toplantı yaparak sezonu değerlendirecek, kamuoyu ve basınla paylaşacağız” dedi.

HAK ETTİLER, KAZANDILAR

Maçın değerlendirmesinde ise başkanımız Erhan Yılmaz şunları söyledi: “İki maçta da Erzurumspor hak etti ve kazandı. Direkt şampiyon olacak takım bizdik ama olmadı. Erzurumspor camiasına play-off yolunda başarılar diliyorum. Başkanları çok sevdiğim bir dostum, misafirperverliklerinden dolayı da kendilerine teşekkür ederim. Öte yandan bana yapılan aleyhte tezahüratları da koca camiaya mal etmek bana yakışmaz. Bunlar futbolun içinde maalesef var.

CENTİLMENCE VAR OLDUK

Tüm kulüpleri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık, her gittiğimiz yerde de iyi ilişkiler kurmaya gayret ettik. Futbolun birleştirici, kardeşlik unsuru üzerinde durduk, “centilmenlik” dedik ve bu yönde duruş sergiledik. Bir çok yerde de davranışımızın karşılığını aldık, duruşumuza rağmen tersi durumlarla da karşılaştık. ‘Olmaz’ denileni yaptık. Ne yazık ki herkesi memnun edemiyorsunuz. Geçmişi de geri alamayacağımıza göre artık geleceğe bakacağız. Bilet fiyatı nedeniyle sergilediğimiz tüm güzellikler göz ardı edildi. Biz yine de iyi düşünmeye devam edeceğiz.”

BİR TEK BU KENT GÖRMEDİ

Büyük bütçelerle kurulmuş takımlara karşı küçük bütçeyle oluşturulmuş ancak çok iyi futbol oynayan ciddi bir rakip olduğumuzu, bunun nedenini de işin içinden gelmenin avantajlarına bağlayan başkanımız Yılmaz, “Yalnızlığımızı tüm Türkiye gördü, bu kent görmedi. ‘Başarılı mıyız?’ noktasında; hesaba katmadıklarımız olmasaydı ‘evet, devlerle mücadelede başarılıyız’ derim. Play-Off’un hemen öncesinde yaşadığımız sıkıntıya rağmen başımız dik, gururluyuz. Ülkemizde bir ilki gerçekleştirmenin ve öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir