full screen background image
Search
Cuma 19 Nisan 2019
  • :
  • :

Vergül: Hedefimiz 3 puan

Vergül: Hedefimiz 3 puan almak

 

Hazırlıkların çok iyi gittiğini belirten teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Evimizde oynuyoruz ve hedefimiz maçtan 3 puan almak. Rakibimizi analiz ettik ve buna engel olacak bir takım değiller” dedi

Teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül ilk iç saha maçının hazırlıklarıyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “Etimesgut ile alakalı analizlerimizi yaptık. Ne oynadıklarını, neler yaptıklarını biliyoruz. Önlemlerimizi alıyoruz. Bundan ziyade bizim ne yapacağımız önemli. Gerekeni yapıyoruz. İnanıyorum ki karşılığını da alacağız. Çocuklardan isteğimiz öncelikle skor odaklı değil. Önce oyunun gelişmesi için uğraş veriyoruz. Bu gelişimi sağladığımızda skor da kendiliğinden gelecek.

PARÇADAN BÜTÜNE…

Çocuklar ciddi yük altında, sorumlulukları yüksek. Onlardan neler istediğimizi doğru anlatmamız gerekiyor. Gelişme odaklıyız. Çocuklar da istekliler. Bayram arasını da iyi değerlendirdik. Hafta sonu da çok iyi tepki vereceklerine inanıyorum. Önce oynatmamak ve savunmada neler yapabildiğimizi görmek, ardından da kendi oyunumuzu yansıtmak istiyoruz. Parçadan bütüne ilerliyoruz. Artık çocuklar defansif anlamda neler istediğimizi biliyorlar. Hücum anlamında da bir şeyler yapmamız lazım ki puanlar kısmını lehimize çevirelim.

HEDEFTE 3 PUAN VAR

İyi ilerliyoruz. Çocuklar pozisyon buluyor ve özgüvenleri yükseliyor. Skoru da bulursak özgüvenleri çok daha artacak. Evimizde oynamanın değeri puanlara oynamaktır. Bizim de asıl amacımız bu maçtan 3 puan almaktır. Etimesgut da bu sonucu almamızı engelleyecek bir takım değil fakat temkinli olmamız gerekiyor. Kadro yapımız belli. Futbolcularımızı yüzde yüz konsantre olmaları konusunda hazırlıyoruz. En ufak bir konsantrasyon kaybı bize pahalıya mal olabiliyor. Bunları engellememiz lazım. Onun haricinde yeterli istek ve hırs var. Azmimiz ve çabamız bu yönde.

OYUNDA TUTMALIYIZ

Bu daha ikinci maç. Sabrediyoruz. Öte yandan buranın çocukları desteği hak ediyor. Ne olursa olsun buradan kendinden söz ettiren, iyi futbolcular çıkacak. Onların futbol geleceğine şimdiden engel olmamak lazım. Bu çocuklar yarı sahada antrenman yapan futbolculardı. İlk defa bu ligdeler ve ciddi sorumluluk altındalar. Bu noktada yönetimimize, idarecilerimize ve taraftarımıza da iş düşüyor. Olumsuzlukta yuhalamak çok basittir. Ama yapmamız gereken maça gelmek ve çocuklarımızı desteğimizle oyunda tutmaktır”.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir