full screen background image
Search
Çarşamba 20 Şubat 2019
  • :
  • :

Umut Kaya: Savaşçı takımız

3 puanlık vuruşuyla maça adını yazdıran başarılı oyuncumuz Umut Kaya, “Golde her şeyi Raif yaptı ve bana resmen ‘al da at’ dedi. Bizim en büyük silahımız; birlikte iyi savaşmamız” şeklinde konuştu

Bu sezon Anadolu Üsküdar 1908 Spor karşısında ilk golünü atan başarılı orta saha oyuncumuz Umut Kaya suskunluğunu bozdu. Topu rakip kaleye taşıyan Raif Demir’in güzel ortasında topla buluşarak harika bir gole imza atan ve maçın skorunu yazan Umut Kaya takım olarak çok iyi oynadıklarının altını çizdi.
EN BÜYÜK SİLAHIMIZ
Maçın golcüsü Umut Kaya, “Bu maçın zor olacağını düşünüyorduk. Nazilli de boş bir takım değil, kaliteli adamları var. Nazilli’nin yaralı olduğunu biliyorduk. Kazanmak isteyecekti. Biz takım olarak iyi bir hava yakaladık. Maça iyi başlamadık ama golü bulduktan sonra iyice açıldık, pozisyona girdik. Her zaman ki gibi iyi mücadele ettik. En büyük silahımız o. Hep birlikte iyi savaşıyoruz. Pozisyon vermiyoruz fazla. Mutluyuz. Herkesin ayağına sağlık” dedi.
HERŞEYİ RAİF YAPTI
Öncesiyle birlikte gol pozisyonunu ve duygularını paylaşan Umut, “Herşeyi aslında Raif yaptı. Bana resmen ‘Al da at’ dedi. Ben de sadece vurdum. Ondan önce de bir pozisyon vardı, onu da atmam lazımdı. Orada kararsız kaldım. Çok şükür 5 dakika sonra golü attım. Benim oyun stilimde daha çok pas vermek var. Attırmayı düşünen bir oyuncuyum. O pozisyonda kaleye vurmam gerekiyordu. İkinci hafta gol atmıştım ve uzun zamandır golüm yoktu. Üstümden yük kalktı” şeklinde konuştu.
ÇOK İYİ KAPANIYORUZ
Takımı da değerlendiren Umut, “Çok şükür iyi durumdayız. 2.Ligde çok ayakta kalan kazanıyor, çok iyi mücadele eden kazanıyor. Burada futbolu kuralına göre oynuyoruz. Gerçekten iyi kapanıyoruz. Pek gol de yemiyoruz. Çok da atmıyoruz ama oyuna bir gol sıkıştırmayı başarıyoruz. 1-0 ya da 3-0 fark etmiyor. 1-0 da 3 puanı getiriyor. Önemli olan pozisyona girmek. Bugün de çok pozisyona girdik. Haftaya da inşallah bizim Onur Garip her zamanki gibi golünü atar ve bizi yine rahatlatır” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir