full screen background image
Search
Çarşamba 20 Şubat 2019
  • :
  • :

Transferde “1 milyonluk” engel

Ligin üstünde oynadıklarını ve zorluklarla mücadele ettiklerini belirten kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Geçmişten gelen 1 milyonluk borç yüzünden transfer yasağımız var. Transferi açabilmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Gerekirse kapı kapı dolaşacağız” dedi

 

LİGİN ÜSTÜNDE OYNUYORUZ

Maç sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Ülkece zor zamanlardan geçiyoruz. Bu galibiyeti şehitlerimize armağan ediyoruz. Ruhları şad olsun. Allah bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozmasın. Maça gelince de; son 5-6 haftadır çok iyi futbol oynuyoruz. Bu ligin üstünde oynuyoruz, hedefimiz var, haftalık hedeflerle yolumuza devam ediyoruz dedik. Devreyi galibiyetle kapattık. Gönül isterdi ki lider bitirelim ama olmadı. Öte yandan devreyi hedeflediğimiz noktada bitirdik” dedi.

İŞİN EHİLLERİYLE ÇALIŞIYORUZ

Tüm kentin hala kendilerine inanmadıklarını belirten başkan Erhan Yılmaz, “Tüm kamuoyunun belki bize hala inancı yok. ‘Bunlar aldılar, gönül eğlendiriyor’ gibi laubali bir bakış açısı da olduğunu düşünüyorum. Peygamber efendimizin; ‘İşi ehline verin yoksa o kurumun kıyameti yakın’ diye bir sözü var.  Bu kulüpte iş ehlinde. Biz buna uyduğumuzu düşünüyoruz. Şimdilik haftalık hedeflerle yürüyoruz” şeklinde konuştu.

BÜTÇELERİ PAYLAŞACAĞIZ

Mütevazi bütçeyle kurulan başarılı bir takım olduklarının altını çizen ve isim değişikliğine dair görüşlerini paylaşan Yılmaz, “Ekonomik anlamda geçmişe ait borçlar vardı. Bunu 3’te 1’e kadar indirdik. Bu takım çok mütevazi bütçeyle kuruldu. Çok iyi işler yaptığını da görüyoruz. Kamuoyu hangi bütçeyle kurulduğumuzu bilmiyor. Yakında şampiyonluğa oynayan tüm takımların bütçesini paylaşacağız.

MEŞAKKATLİ YOLLARDAYIZ

Bu takım 15 yıllık. Her gelen ismiyle oynamış. Biz marka değerini düşünerek ismiyle oynamadık. Şuanda ilk 5’in içinde olan takımlara baktığımızda ne zorluklarla, hangi bütçeyle bu noktaya getirdiğimizi görebilirsiniz. Başarının meşakkatli yollardan geçtiğini biliyoruz. Biz sezon sonu kupayı buraya getirerek verdiğimiz mücadelenin karşılığını alacağız” açıklamasında bulundu.

3 KURUMDAN DESTEK VAR

Ligin başından beri destek arayışında bulunduklarını ve ancak hareketlilik olmaya başladığını vurgulayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Yavaş yavaş destek gelmeye başladı. Belediye başkanımızın öncülüğünde 3 tane reklam anlaşması yaptık. Bu seviyedeki bir kulüp için bunlar yeterli mi? Değil tabi ki. Daha çok destek almamız gerekiyor. Aldığımız destekler için de ‘Aldık, bitti’ demiyoruz. Destekçilerimiz gelip bizi denetleyebilirler. Bu bütçeyle bu başarıyı yakaladık. Artık kamuoyunun vicdanına bırakıyorum” dedi.

1 MİLYONLUK BORÇ ENGELİ

Transferle ilgili sorulara ise “Transfer tahtamız şuan kapalı. Geçmişin verdiği bir sıkıntı var. Bir milyonluk bir borcumuz bulunuyor. Hangi kuruma gittiysek şuanda destek bulamadık” diyen Erhan Yılmaz, “Bu takım transfer yapmasak da başarılı olur. Ama düğümü çözemediğimiz noktalar, maçlar oluyor. İlla aldığımız oyuncuyu direkt oynatacağız diye bir kaide de yok. Yedek kulübemizin de zengin olması gerekiyor.

ARKADAŞLARIMIZI ARAYACAĞIZ

Yasağı koyduran  eski takım arkadaşlarımız. Gerekirse transfer yasağını koyduran arkadaşlarımızdan bir dönemlik müsaade isteyeceğiz. Gerekirse kapı kapı dolaşmaya devam edeceğiz. Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Transfer tahtamızı açmamız gerekiyor. Bu takım şampiyonluğa gidiyor. Emin adımlarla, iyi futbol oynayarak ilerliyor. Futbolun bütün gerekliliklerini yerine getirerek takımı bu noktaya getirdik. ‘Öyle, böyle’ de değil. Hakkını vere vere oynuyoruz. Kimse de oyuncu arkadaşlarımın emeğine haksızlık etmesin” diye konuştu.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir