full screen background image
Search
Salı 16 Temmuz 2019
  • :
  • :

Spor basınıyla “Birlik” olduk

Kentimizde yerel ve ulusal basında muhabir, kameraman, editör, köşe yazarı, spor müdürü ve yönetici olarak çalışan basın mensuplarıyla bir araya geldik. Başkanımız Erhan Yılmaz basın mensuplarıyla görüş alışverişinde bulundu

Kocaeli Birlikspor Kulübü Başkanı’mız Erhan Yılmaz dün akşam kentimizde farklı kurumlarda görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkanımız Yılmaz, muhabir, kameraman, editör, köşe yazarı, spor müdürü ve yönetici olarak spor camiasına hizmet eden yerel ve ulusal basın temsilcileriyle tanıştı, dertleşti, fikir alışverişinde bulundu, önerilerini dinledi. Körfez Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen organizasyona Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve yönetim kurulu üyeleri ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Kocaeli Temsilcisi Metin Karan da katıldı.
ONUR DUYDUM
Organizasyon kulüp başkanımız Erhan Yılmaz’ın “Gazete, televizyon ya da internet sitesinde bizlere az ya da çok yer veren, kah eleştiriyle kah önerileriyle bizim gelişmemize katkı sunan, desteğini üzerimizden eksik etmeyen ve samimiyetimize inanan siz değerli basın mensuplarımızın davetimize karşılık vermesinden büyük onur duydum. Bize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim” sözleriyle başladı. Ardından karşılıklı soru-yanıt ve fikir paylaşımyla süren yemekte çeşitli sorulara açıklık getirildi, öneriler ortaya atıldı.
GEÇMİŞİN İZLERİ
Kulübün gelirleri ve sponsorluk üzerinde duran basın mensupları verilen destekleri sordu. Başkanımız Yılmaz, “Kulübümüze şuana kadar Körfez Belediye Başkanımız İsmail Baran’ın tesis ve otobüs desteği dışında herhangi bir destek olmadı. Ancak şunu söyleyebilirim ki başkanımız İsmail Baran samimiyetle bize sponsor desteği için çalışma yapıyor. Hatta 3-4 tane sponsor bulduğu, kısa süre içinde bunların netlik kazanacağını belirtebilirim. Şunu ilk kez söylüyorum. Başkanımız bile bu konuda geçmişin sıkıntısını çekiyor. Biri sponsor olsa peşinden bir sürü sponsor geleceğinden eminim” dedi.
MARKA DEĞERİ…
Kulübün marka değerinden sportif başarıya, TFF ve Spor Toto gelirlerinden federasyonun gelir dağılımındaki adaletsizliğe, alt yapıdan milli sporculara, transferden kamuoyunun kulübe bakış açısına kadar birçok konu konuşuldu. Yaklaşık 3 milyon harcanarak oluşturulan takımın elde ettiği başarının tebrik edildiği yemekte basın mensupları da isim değişikliğinin marka değerini düşüreceği konusunda iki ayrı uçta görüş belirtti. Koyu sohbetle süren yemeğin sonunda Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, kulüp başkanımız Yılmaz’a radyo hediye etti.
KENT SPORU İÇİN
Kentimizin yetiştirdiği sporculardan başkanımız Erhan Yılmaz’ın samimiyetine ve kulübe değer kattığına inandıklarını belirten basın mensupları kulübün başarılı olması dolayısıyla kent sporunun ve futbolunun gelişimine katkı sunacağına inandıklarını belirtti. Cemiyet başkanı Çetin Gürol, “Meslektaşlarımızla güzel bir akşam geçirdik. Spor bu kent için daha üst seviyede olmalı. Kocaeli Birlikspor’un, Kocaelispor’un, Derincespor’un, Gölcükspor’un, Darıcaspor’un ve amatör kulüplerimizin en üst seviyede olmasını isteriz.
ZİRVEDE OLMALIYIZ
Bu akşam gördük ki Birlikspor halkın takımı olmanın ve diğer kulüplerle el ele vererek bu kenti spor anlamında nasıl zirveye çıkarırızın çalışmasını yapıyor. Kim zirveye çıkarsa kente artı değer katar. Takımlarımızın üst seviyeye çıkması basın sektörünün de gelişmesini sağlar. Bu akşam Birlikspor’u daha iyi anladık. Bunu halka anlatmak da bizim görevimiz. İnşallah daha iyi günler bizi bekliyor” dedi.
SESİMİZ OLUYOR…
Başkanımız Erhan Yılmaz ise son olarak “Hem kendimizi tanıtalım hem de ulaşamadığımız arkadaşlarımıza dokunabilelim istedik. İyi bir organizasyon oldu. Bizden güven duygusu aldıklarını gördüm. Basınımız bizim sesimizi ulaştıramadığımız kitlelere bizim sesimizi ulaştırıyor. Çok verimli bir toplantı oldu. Katılan tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.

erhan-yilmaz-masa erhan-yilmaz hediye img_8491 img_8494 img_8496 img_8499 img_8501
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir