full screen background image
Search
Cuma 22 Kasım 2019
  • :
  • :

“Size güvenmesem gelmezdim”

Göreve başlayan ve futbolcularla ilk toplantısını yapan yeni teknik direktörümüz Bülent Baturman:

 “Size güvenmesem

buraya gelmezdim”

 Kocaeli Birlikspor’umuzun yeni teknik direktörü Bülent Baturman göreve başladı. Takımla toplantı yapan Baturman “Buraya geliş nedenim size olan inancımdır. Size güvenmesem gelmezdim. 5 maçınızı izledim. Yeteneğinin tam olarak farkında olmayan bir takımsınız. Birlikte başaracağız” dedi

 

Kocaeli Birlikspor’umuzun yeni teknik direktörü Bülent Baturman göreve başladı. Baturman, kulüp başkan vekilimiz Ozan Keser, teknik ekibinde yer alan yeni yardımcı antrenörümüz Tolga Şanbay, görevine devam eden kaleci antrenörümüz Fırat Çakmak ile birlikte futbolcularla toplantı yaptı. Yurt dışında olması nedeniyle kulüp başkanımız Erhan Yılmaz ve şehir dışında olan yeni kondisyonerimiz Necip Koçal ise toplantıda yer alamadı.

TAKIMI UZUN SÜRE İZLEDİ

Toplantı kulüp başkan vekilimiz Ozan Keser’in yeni teknik direktörümüzü takdimi ve başarı temennisiyle başladı. Ardından oyuncularımıza kendini tanıtan ve neden Kocaeli Birlikspor’umuza geldiğini anlatan teknik patronumuz Bülent Baturman şöyle konuştu: “Hepimiz için hayırlı olur inşallah. Yeteneğinin tam olarak farkında olmayan bir takım topluluğusunuz. 5 maçınızı izledim. Kazanılmayan uzun bir süreç var. Bunu gençliğinizle ilgili sürece de bağlayabiliriz. Neticede ne olursa olsun 2.lig takımısınız. Var olduğunuz takımın ne olduğunu algılamamız hem de kendi yeteneklerinizi bilmeniz açısından sahada göstereceğimiz başarı da bu doğrultuda artacaktır.

GÜVENMESEM GELMEZDİM

Son maça baktığımızda; oynadığınız takım 17 puan, sizin silinenle birlikte 5 puanınız var. Oyunsal anlamda çok bir fark var mıydı? Sadece eksiğimiz takım olmakta sıkıntımız var. Takım olarak hareket edemiyoruz. Savunma algımızda eksiklikler var. Bundan sonraki süreçte bu algıyı oturtabilme, takım olarak en hücuma çıkıp hem savunmaya geri dönebilme adına çalışacağız. Sizlere güvenmesem buraya gelmezdim. Yetenek olarak iyisiniz ama var olan yeteneğinizin bile şuan ki performansınızla daha aşağısındasınız. Hep birlikte çalışacak, eksiklerinizi giderecek performanslarınızı hem bireysel hem de takım olarak daha yukarı çıkaracağız.

GEÇMİŞİ KENARA KOYACAĞIZ

Psikolojik olarak maç kazanamama stresi, yorgunluğu olabilir. Ama geçmişi kenara bırakacağız. Geçmişteki hatalarımızdan ders alacağız ama önümüze bakacağız. Hep birlikte bir bütün olmak zorundayız. 4 yıl önce Kocaelispor’da da aynı bu yaş grubuyla çalıştım. Lig bittiğinde düşündüğümüz yerde iyi bir noktada tamamladık. Bunu yapabilmemiz için önce bireysel olarak beynen buna inanmak zorundayız. Bir anda profesyonel takıma geldiniz. Sizin için uyum zor olmuştur. Ama artık 2.lig profesyonel takım oyuncususunuz. Buna göre hareket edeceğiz. Bazı şartlarımız olacak. Disiplin içinde hareket edeceğiz. Birbirimizi sevecek ve sayacağız.

KAZANMAK ADINA ÇALIŞACAĞIZ

Sizin göreviniz antrenmanda çok çalışmak. Antrenmandan sonra arkadaş olabilir, dertleşebiliriz. Bol bol konuşacağız. Sadece biz konuşmayacağız, sizi de dinleyeceğiz. Biz anlatacağız, sizler de soracaksınız. Bu süreci sağlıklı geçireceğimize ve sezon sonu istediğimiz sonuçla bitireceğimize inanıyorum. Birbirimizi sevip sayıp çalıştıktan sonra başaramayacağımız hiçbir şey yok. Geçmişi unutup sonraki sürece bakacağız. Önümüzde Mersin maçı var. Ligdeki konumuna bakmayacağız. Her zaman en kolay maçlar çok zor olur, çok zor görülen maçlar çok kolay gelişebilir. Bu maça ciddi bir şekilde, kazanma adına, sahada yapabileceğimizin en iyisini ortaya koymak adına hareket etmek zorundayız. Yapacağımız şey çalışmak, çalışmak, çalışmak”.

 

 

 

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir