full screen background image
Search
Cuma 22 Kasım 2019
  • :
  • :

Sebahattin Akbayrak: Kendi liderlerimizi çıkarırız

Sebahattin Akbayrak:

Kendi liderlerimizi çıkarırız

Takımın mücadelesinden ve özverisinden memnun olduğunu belirten teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak, “Sonuçtan tabii ki memnun değiliz. Ama bugün çocuklar ışık verdiler. Doğru zamanda sahanın her yerinde oldular. Transfer açılsa bile takımı ihanet etmemek lazım. Eksiğimiz lider oyuncular. Alamazsak da kendi içimizden liderler çıkacağız” dedi

DİSİPLİNLİ VE CİDDİ

Takımımızla ilk resmi maçına çıkan ve oyundan memnun olduğunu ifade eden teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak önce kampı değerlendirdi, “Antalya kampının son bölümünde oyuncularımızla birlikte çalıştık. 2 hazırlık maçı yaptık. Bizim için çok yeterli olmadı. 2 tane daha hazırlık maçı yapabilmiş olsaydık takımı daha organize edebilirdik. Ayağımızdaki toplar çok daha etkili kullanan bir takım haline getirebilirdik. Bu konuda eksikliğimiz var. Onun dışında gayet disiplinli ve ciddi takımla karşılaştık. Kulüp personelinden sporculara kadar herkesle disiplinli bir çalışma yaptık. Bu yönden iyi geçti” dedi.

ÖZVERİLİ OYNADILAR

Menemen maçı değerlendirmesinde ise teknik patronumuz Akbayrak şu sözleri kaydetti: “Hakemin hatalarından önce bizim mücadele olarak maça başlangıcımız iyiydi. Takım halinde savunmayı iyi yaptık. Dirence karşı direnci iyi ortaya koyduk. Oyuncularımız çok özverili oynadı. Ayakta kalmaya çalıştılar. Kendilerini çok zorladılar. Mücadeleleri gayet iyiydi.

KENDİ HATALARIMIZ

Yediğimiz ilk gol kalecimizin rahat alabileceği bir toptu. Genç bir takım olduğu için bu tür hataları yapmalarını normal karşılıyoruz. Aslında bunların hepsini tolere etmek zorundayız. En kısa zamanda gidermeliyiz. Tecrübeli, nereye çıkacağını, nereye koşu yapacağını, nereye topu oynayacağını ezbere oynayan bir takıma karşı oynadık. Buna rağmen golleri onların organize olmasıyla değil, kendi hatalarımızdan yedik.  Ters kademe, ofsayt pozisyonunda da orta sahadan kaptırdığımız toplardan yedik.

ÖZGÜVEN AŞILIYORUZ

Hataları hakeme ya da rakibin gücüne bağlarsak bu bize seviye atlatmaz, bir şey kazandırmaz. Genç ekip olmamızdan dolayı bu tür birey hataları çocuklara yüklenerek değil de özgüven vererek ve çok iyi çalıştırarak halledeceğiz. Öyle de çalışıyoruz zaten. Çocuklar kendilerine güvenmeye de başladı. Özverili ve istekliler. Sonuçta lider takımla oynadık. İlk maçta da farklı yenilmişiz. Bunun psikolojisini aşmak da 2-3 günümüzü aldı. Kendilerine inanmalarını sağlıyoruz.

TAKIMDAN MEMNUN

Gerçekten potansiyeli olan, gelecekte Türkiye’nin üst düzey takımlarında ve liglerinde oynayabilecek oyunculardan kurulu bir ekibimiz var. 3-4 tanesini çok iyi yerlerde görebiliriz. Takım olarak daha iyi şeyler yapabiliriz. Çocukların müsabakada yapmaya çalıştıklarından, isteklerinden ve azimlerinden memnunum. Ama sonuçtan tabii ki memnun değiliz.”

İHANET ETMEMEK LAZIM

Transfer tahtasının durumuyla ilgili soruya ise teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak, “Transferin açılması konusu tamamen başkanımızın tasarrufunda. Biz gerekli raporları verdik. Bu takıma ihanet etmemek lazım. Bu nedenle transfer açılsa bile 11 oyuncu alma düşüncesinde değiliz. Belli mevkilerde lider oyunculara ihtiyacımız olduğu ortada. O lider oyuncular olduğunda bu futbolcular bir bu kadar daha iyi işler yapacak, rahat oynayacaklar. Bugün stoperlerimiz 2000 doğumlu ve karşılarında oynayan oyuncular 1983-85 doğumlu.

BUGÜN IŞIK VERDİLER

Bu konuya fazla adapte olup vakit geçirmek istemiyoruz. Tamamen yönetimle ilgili konu. Takımımızdaki oyuncularımızın özgüveni bu konuda sarsılır. Ben bu oyunculara güveniyorum. Işık verdiler, ellerinden geleni yaptıklarını gösterdiler. Lidere karşı oynamalarına karşın statik oynayan değil de sahanın her yerinde doğru zamanda olabilen bir ekibiz. Onun dışında liderlik ve tecrübeyle ilgili sıkıntı var. Bunu da zaten özgüveni sağladıkları zaman giderecekler. Transfer konusunda; lider oyuncu alamayacaksak kendi içimizdeki liderleri çıkaracağız” yanıtını verdi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir