full screen background image
Search
Cuma 23 Ağustos 2019
  • :
  • :

“Şampiyonluk ihtimali uzak değil”

Ahmet Önal, “Bizler gelip geçiciyiz, camialar kalıcıdır. Biz takım ve kulüp için elimizden geleni yapıyoruz. Kimin oynadığı değil, takıma ve kulübe verdiğimiz destek önemli. Bugünkü 2 golü de boş pozisyonda yedik. Talihsizdik ancak şampiyonluk ihtimali de uzak değil” dedi

Fatih Öztürk’ün sakatlığı nedeniyle kadroda olmadığı maçta yine önemli kurtarışlar yapan ancak kalemizde 2 gole engel olamayan genç kalecimiz Ahmet Önal yediği golleri, oyunu ve takımın içinde bulunduğu durumu yorumladı. Ahmet Önal, “İki gol de karşı karşıya oldu. Bu durumlarda kaleci biraz çaresiz kalır ama ben bu çaresizliği avantaja çevirmek istedim. Birkaç pozisyon çevirdik. Güzel kurtarışlar çıktı ortaya ama 2 gole engel olamadık. Bir gol zaten köşeye gitti, bomboş pozisyon. İkincisinde de enteresan bir şekilde; şansa diyebiliriz, kafa topundan dönen top rakip takım oyunsunun önünde kaldı. Bomboş iki pozisyonda da gol yedik. Talihsizlik oldu” dedi.

BİZ GEÇİCİYİZ, CAMİA KALICI

Sivas’tan sonra Pendik karşısında da başarılı performans sergileyen Ahmet, “Tansiyonu yüksek maçlara daha önce de çıktım. Fatih (Öztürk) abiyle muhteşem bir abi-kardeş ilişkimiz var. Gittiğim hiçbir takımda bu kadar aramın iyi olduğu başka oyuncu olmadı. Sağolsun desteğiyle her zaman yanımda. Kimin oynadığı önemli değil, takıma ve kulübe verdiğimiz destek önemli. Bunun için buradayız. Biz gelip geçiciyiz ama camialar kalıcı. Biz de bu kuruma hizmet ediyoruz.  İşimizin karşılığını, aldığımız paranın hakkını vermeye çalışıyoruz.

YUSUF HOCAMIZ SAYESİNDE

Önemli olan takımın kazancı. Fatih abi de, ben de, diğer kaleci arkadaşımız Onur da var gücümüzle çalışıp kulübümüze hizmet ediyoruz. Böyle iyi performans göstermemiz de çok güzel bir durum. Bunu da kaleci antrenörümüz Yusuf hocaya bağlayabiliriz. Şu güne kadar bizi çok güzel çalışmalarla maçlara hazırladı. Bu bağlamda iyi gelişiyoruz. Kaleciler olarak iyi durumdayız. Özgüven eksikliğini de ilk maçta attım. Artık bu saatten sonra tam konsantre şekilde maçlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

CİDDİ ZORLAMAYA BAŞLADI

Oyun ve takıma ilişkin soruları da yanıtlayan genç eldivenimiz, “İşin açıkçası; Fatih hocanın çok zor durumda olduğunu söyleyebilirim. Sakat Emre Balak stoperde, orta sahada hasta Turgay Gölbaşı, ilerde sakat Onur Garip. Cezalılar, diğer sakatlar, hastalar… Yedek kulübesinden oyuna sokabileceğimiz oyuncu sayısı sınırlı. Bunlar bizi ciddi anlamda zorlamaya başladı. Öte yandan başka sorunlar da kafa olarak futbolcuları biraz zorluyor. Saha içine yansımasa da illa ki motivasyon düşüklüğü yarattığını düşünüyorum.

HARİKA MÜCADELE ÖRNEĞİ

Zorlu bir maç oldu. Oyuncu arkadaşlarım zor şartlara rağmen harika bir mücadele örneği sergilediler. Galip gelemedik ama beraberlik de kötü bir sonuç değil. Hafta sonu Ankara’ya gideceğiz. İyi konsantre olacağız. Hacettepe de ligin altlarında olan bir ekip. Ama biz de bu zamana kadarki kayıplarımızı alt sıralardaki takımlara karşı yaşadık. Bunun bilincindeyiz. Buna ayrı bir konsantrasyonla çıkacağız. Hacettepe’ye gideceğiz, Allah’ın izniyle kazanıp döneceğiz” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL

Kalan 7 maçlık periyodun sonunda mevcut koşullar göz önüne alındığında takımını nerede gördüğü sorulan kalecimiz Ahmet, “7 hafta sonunda takımımız play-offa kalır düşüncesindeyiz. Şampiyonluk ise neden olmasın. Çok uzak bir ihtimal değil. Bu ligde her an her şey olabiliyor. Bugünkü diğer maçlarda da gördük. Rakiplerimiz puan kaybetti. İlerisi için şimdiden bir yargıya ulaşmadan hafta hafta hedeflerimizi gerçekleştirerek yol almaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

MAÇLARIMIZA GELSİNLER

Özellikle evimizde seyirci baskısı kuramadığımızı, rakiplerin taraftarına kıyasla çok yetersiz kaldığını vurgulayan Ahmet Önal bir de çağrıda bulundu, “Gelen taraftarımız sağolsunlar ama birkaç kişi tabiki yetersiz. Diğer takımların taraftarlarına bakıyoruz ve bizim maçlarımıza da halkımızın gelmesini istiyoruz. Kocaeli büyük bir şehir. Koca şehirden 2.ligdeki tek takımlarına destek gelmemesi şaşılacak bir durum. Artık bizi göz ardı etmesinler. İmkanı olan herkesten destek bekliyoruz” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir