full screen background image
Search
Salı 23 Temmuz 2019
  • :
  • :

Recep Yazıcı: Daha iyi koşullarda gelseydik…

 

Recep Yazıcı:

 

Daha iyi koşullarda

gelseydik lider bitirirdik

 

“Burayı seviyor ve sevildiğimizi düşünüyorum. Aramızda gönül başı oluştu” diyen yardımcı antrenörümüz Recep Yazıcı, “Kocaeli Birlikspor’a daha iyi koşullarda gelseydik 8-10 puan farkla ligi şampiyon bitirirdik” dedi

OYUNDAN ÇOK MEMNUNUZ

Oyuncular üzerinde büyük emeği olan ve deneyimiyle farklılık yaratan yardımcı antrenörümüz Recep Yazıcı, “İyi oynadık. Çocuklar elinden gelen mücadeleyi yaptı. Santrafor eksikliğimiz vardı. Olsaydı ilk yarı öne geçer, ikinci yarı gerekli galibiyeti alabilirdik. Değişik alternatifler denedik. Ama olmadı. Çocukların oyunundan memnunuz. Birlikspor’a yakışır bir futbol oynadığımızı düşünüyorum. Erzurumspor bizim eleyebileceğimiz bir takımdı. Ligde bizi yenemedi. Kendi sahalarında da onları yendik. Sebepleri malum ama ileriye bakmak lazım” şeklinde konuştu.

KOCAELİ’YE RENK GETİRDİK

Sezonu değerlendiren Recep Yazıcı, “Teknik ekip olarak; biz büyük bir uyum içinde çalıştık. Yönetimimiz de teknik anlamda bize destek verdi. Bunun için teşekkür ederiz. Haricinde kulübün genel yapısında çözülemeyen bazı sıkıntılar oldu. Bu sıkıntılar bize yansımasaydı ligi İstanbulspor’un önünde bitirebilirdik. 3 maçlık mağlubiyet periyodumuz vardı. İstanbulspor ile Kocaeli’de şampiyonluk maçına çıkmayı planlıyorduk. Olmadı. Kendimizi yeni bir hamleyle play-off’a attık. 56 puan topladık; 16 galibiyetimiz, 8 beraberliğimiz var. Kocaeli’ye, Kocaeli Birlikspor’a renk getirdiğimize inanıyorum” dedi.

İYİ ŞARTLARDA GELSEYDİK…

Kocaeli Birlikspor’a daha iyi koşullarda gelmiş olsalardı rahatlıkla şampiyonluk yaşatabileceklerini kaydeden deneyimli antrenörümüz Yazıcı, “Keşke Kocaeli Birlikspor’a futbolcu zenginliği, maddi ve manevi destek bakımından çok daha iyi şartlarda gelseydik. Bu takıma çok rahat şampiyonluk yaşatabilirdik. Ligi 8-10 puan farkla bitirirdik. O bilgi birikimine, teknik kapasiteye ve donanıma sahibiz. Futbolculuğu başarılarla dolu Fatih Akyel teknik adamlık noktasında da Türk futboluna lazım olan bir isim. Onun tecrübelerinden yararlanmak gerekiyor. Kocaeli Birlikspor’un oyuncularına bir şeyler verdiğimizi düşünüyorum. Bu şartlar altında başarılı bir sezon geçirdik diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

GÖNÜL BAĞIMIZ OLUŞTU

Kocaeli Birlikspor’a bundan sonraki senelerde başarılar dileyen Yazıcı, “Kocaeli Birlikspor yönetiminden, çalışanlarından, camiasından memnunuz. Burayı seviyoruz ve sevildiğimizi düşünüyoruz. Aramızda bir gönül bağı oluştu. Maçımıza gelen seyircilerimize, basın mensuplarına ve rahat çalışma ortamı sunan yönetime teşekkür ediyorum. Körfez camiasına önümüzdeki sezonda başarılar temenni ediyorum” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir