full screen background image
Search
Salı 22 Ocak 2019
  • :
  • :

Ramiz Soydaş: Yan hakem hatası 2 puandan etti

Zorlu Fatih Karagümrük A.Ş. deplasmanından alınan 1 puanın kendilerini mutlu etmediğini belirten teknik direktörümüz Ramiz Soydaş, “Kazanmaya gelmiştik. Aldığımız 1 puan bizi hiç tatmin etmedi. Yan hakemlerin hataları da skoru tayin etti” dedi

 

BİREYSEL HATADAN GOL YEDİK

Müsabakanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktörümüz Ramiz Soydaş, “Bu müsabakaya kazanmak için gelmiştik. Mücadele olarak, takım oyunu, takım savunması, rakibi karşılama ve rakibin eksiklerinden istifade etmeyle ilgili düşündüklerimizi sahaya yansıttık.  Golü atıp öne de geçtik. Ardından basit, bireysel hatadan golü yedik” şeklinde konuştu.

2 GOLÜMÜZ GEÇERSİZ SAYILDI

Geçersiz sayılan 2 golü ve deplasmanda bırakılan 2 puanın da altını çizen deneyimli teknik patronumuz, “2 golümüz geçersiz sayıldı. Yapacak bir şey yok. Tabi deplasmanda alınan 1 puan, 1 puandır. Ancak bizi tatmin etmedi, sevindirmedi. Yine de hanemize yazdırdığımız 1 puandır. Bundan sonra hem içerde, hem dışarda maçlarımızı kazanarak puanlarımızı yükselteceğiz” dedi.

BAZI BÖLÜMLER BİZE YAKIŞMADI

Ramiz Soydaş, “Her şeyden önce sentetik sahada ve güneşin en yoğun olduğu bir saatte oynadık. Bu etkenler de sahada birtakım aksilikleri beraberinde getirdi. Çim sahada olsa bu kadar aksilik ya da aksaklık olmazdı. Zeminin etkisinden zorunlu oyuncu değişiklikleri yaptık. Bu da bizi etkiledi. Ayrıca öne geçtiğimiz ve avantajlı olduğumuz durumdayken basit hatadan gol yedik. Takım üzerinde olumsuz etki yaptı. Ama çok şükür ki kısa sürede atlattık. Oyunun bazı bölümleri bize yakışmadı ama bu saha ve şartlarda genel olarak iyi mücadele ettik” karşılığını verdi.

YAN HAKEMLER HATA YAPTI

Geçersiz sayılan 2 golde de ofsayt olup olmadığını ve hakemlerin performansını değerlendiren Ramiz Soydaş, “Yan hakemlerin verdiği kararlar sıkıntı verdi. Ama orta hakem oldukça cesurdu ve gördüğüne düdük çaldı. Hakemlere teşekkür ediyorum. Ancak ofsayt olmayan pozisyonda ofsayt vererek yardımcı hakemler maalesef hata yaptı. O da skoru etkiledi. Orta hakem ise başarılıydı” dedi.

SADECE OYUNA ODAKLANDIK

Geçen sezon maçtan sonra yaşanan olaylar nedeniyle bu müsabakada da gerginlik yaşanabileceği endişesi taşıyıp taşımadıkları ve taraftarın olumsuz tezahüratları konusunda ise Soydaş, “Biz futbolcular ve teknik ekip olarak futbolun sahada oynandığını biliyoruz. O nedenle sadece sahadaki oyuna odaklanarak geldi ve öyle de yaptık. Oyunumuzu oynadık ve geri dönüyoruz. Zaten gelmeden önce iyi futbolumuzu rakip takım taraftarına da izleteceğimizi söylemiştik.  Öyle de yaptık. Netice olarak bizim taraftarla ilgili bir sıkıntımız olmadı. Taraftarın olumsuz tezahüratı ise bizi bağlayan husus değil” şeklinde konuştu.

YOĞUN TEMPOYA GİRİYORUZ

Önümüzdeki hafta Bucaspor’u ağırlayacaklarını ve ardından kupa maçını da içine alan yoğun bir döneme gireceklerini kaydeden Ramiz Soydaş, “Kupa maçından çıktıktan sonra aşırı yük söz konusu oldu. Bu hafta futbolcuların yeniden adaptasyonlarını ve yenilemelerini sağlayacağız, yüklemelerini yapacağız. İç maçımızı kazanıp ondan sonraki haftanın yoğunluğuna da hazırlanacağız. Pazar takım izinli, pazartesi 16.00’da antrenman ile önümüzdeki haftanın hazırlığına başlayacağız” sözlerini kaydetti.

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir