full screen background image
Search
Salı 22 Ocak 2019
  • :
  • :

Ramiz Soydaş: Bu işi düzelteceğiz

Maçın ilk yarısının 3-0, 4-0 gibi skorla bitebileceğini ancak hakem hatalarının takımın enerjisini düşürdüğünü belirten teknik direktörümüz Ramiz Soydaş, “Bu işi düzelteceğiz ve bize yakışanı tekrar ortaya koyacağız” dedi

 

İLK YARI 4-0 BİTEBİLİRDİ

Müsabakada sergilenen futbol ve alınan sonuca teknik adamlık kariyerinde alışkın olmadığını belirten teknik direktörümüz Ramiz Soydaş şöyle konuştu: Maçtan önceki hazırlıklarımız ve maçtaki gelişmeler normalinde bizim galip bitirmemiz gerektiği doğrultuda başladı. İlk devre 3-0, 4-0, belki daha farklı bir skorla bitebilirdi.  Ne yazık ki futbolda bir takım yönetimsel hataların da içine girdiği böylesi durumlar yaşanabiliyor.

ENERJİMİZİ DÜŞÜRDÜLER

Hakemlerle ilgili çok konuşmak da istemiyorum ama maalesef oyunun içindeki birtakım gelişmelerle bütün enerjimizi, hızımızı negatif hale dönüştürdüler. Tabi ki futbolda bunlar var ama bu kadar ucuz olmamalı. Bu kadar etkili oynayıp, bu kadar üstün oynayıp, bu kadar pozisyona girip farklı kaybetmek futbol yaşamımda, teknik adamlık yaşamımda görmediğim ve alışık olmadığım bir durum.”

BU İŞİ DÜZELTECEĞİZ

Özeleştiri de yapan teknik patronumuz, “Bu camia büyük bir camia. Bugünkü durumu toparlamak için ne yapmamız gerekiyorsa herkes kendi üzerine düşeni yapacaktır. Çalışmalarımızı da, hazırlığımızı da, konsantrasyonumuzu da, dikkatimizi de demek ki daha fazla sahaya yansıtmamız gerektiği ortaya çıkıyor. Bununla ilgili çalışmaları da tez elden yapıp, bu işi düzelteceğiz ve bize yakışan şekliyle tekrar ortaya koyacağız, sahaya yansıtacağız. Körfez halkı da, Kocaeli halkı da bunu görecek” dedi.

HEDEFİ ETKİLEMEZ…

Alınan mağlubiyetin kendilerini psikolojik açıdan etkileyeceğini ancak üstesinden gelemeyecekleri durum olmadığının altını çizen Ramiz Soydaş, “Mağlubiyetler, mutlaka ki pozitif yöndeki düşünceyi, psikolojiyi etkiler. Ama lig uzun bir maraton. Seri galibiyetlerimiz başladığında ligde olması gereken sıralamadaki yerimizi mutlaka alırız.

KENDİMİZE GELELİM

Yeter ki bir an önce kendimize gelelim. Var olan değerlerimizi sahaya son vuruşlarda da yansıtalım. Bu işi lehimize olacak neticeye bağlayalım. Bunun ötesinde oyunda; atak oyunu, ofansif düşüncedeki pozisyon zenginliği her şey var. Sadece sonuca yansımadı. Ve böyle bir sonuç çıktı. Ama bunu düzelteceğiz, başka yolu yok” değerlendirmesinde bulundu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir