full screen background image
Search
Cuma 06 Aralık 2019
  • :
  • :

“Rakibimizi bilerek çalışıyoruz”

“Rakibimizi bilerek çalışıyoruz”

Amed Sportif Faaliyetleri ile oynayacağımız maçın hazırlıklarını sürdüren Kocaeli Birlikspor’umuz bugün core antrenman yaptı. Teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak, “Rakibimiz iyi mücadele eden, pas yapan ve temposu yüksek bir takım ve buna göre hazırlanıyoruz” dedi

 

Cumartesi günü sahamızda Amed Sportif Faaliyetler’i ağırlayacak olan Kocaeli Birlikspor’umuz maçın hazırlıklarını bugün salonda çalışarak sürdürdü. Core antrenman yapan Kırmızı-Beyazlılar’ımızda hedef takım kimliğini ortaya koymak ve karşılaşmadan mutlu ayrılmak. Teknik sorumlumuz Sebahattin Akbayrak, “Çalışmalarımız sürüyor. Maça hazırlanıyoruz. Şartlar ne olursa olsun futbol her koşulda devam ediyor.

BİZ YAKIŞANI YAPACAĞIZ

Bu ligin iyi takımlarından biriyle oynayacağız. İyi mücadele eden, iyi pas yapan, temposu yüksek olan takım olduğunu biliyoruz. Buna göre takımımızı hazırlıyoruz. Kendi sahamızda oynarken oyuncularımızın özgüveni daha yüksek. Mücadelesi ve kendilerini oyunda ifade etmeleri konusu daha kolay oluyor. Kendi seyircimiz önünde oynayacağız. Şartlar ne olursa olsun bize yakışan mücadeleyi göstermek zorundayız ve göstereceğiz” şeklinde konuştu.

PSİKOLOJİLERİNİ BİLİYORUZ

Ligdeki durumuna karşın takımımızın maçlarda iyi mücadele ortaya koyması ve yüksek motivasyonla mücadele etmesi hususunda ise teknik patronumuz, “Yıllarca alt yapıda çalıştık, en küçük gruplardan başladık. 24 yıldır bu işi yapıyorum. Bugünkü oyuncuların yaşından daha fazla antrenörlük deneyimimiz var. Bütün yaş gruplarını da yaşadığımız için bu yaş grubunun psikolojisini de biliyor, ona göre hareket ediyoruz.

GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Bu grubun avantajı; önlerinde futboldan iyi bir kariyer elde etmek isteyen, iyi bir yere gelmek için ne yapmak gerektiğini bilen ve o yönde çalışan bir grup var. Müsabakalara gelince de; gelecekte futbolda üst düzeyde uzun yıllar futbol oynayabilecek normlarda futbolcu olmaları için evrensel ve modern futbolun ihtiyaçlarına göre çalıştırıyoruz. Sadece müsabaka kazanmaya yönelik değil, futbolun doğrularını yapmaya yönelik çalıştırıyor, bilinçlendiriyor ve motive ediyoruz.

UZUN VADEDE BAŞARACAĞIZ

Onları mental, teorik, pratik ve davranış olarak geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Çocuklar da bunlara iyi tepki veriyorlar. Müsabakalardaki sonuçlar bunlara eş değer olmuyor. Başarı da doğruları yaptıkça kendiliğinden gelecektir. Futbol bir dava ve bu davanın ne olduğunu iyi anlatırsak, bu doğrultudan biz de çıkmazsak, sonuçlara kendimiz i endekslemeksek bunu başarıyoruz. Bu çocuklarla da başaracağımızı biliyoruz. Bu şekilde motive ediyoruz. Uzun vadede başarı gelecek. Onlar da bunun peşinden gidiyorlar” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir