full screen background image
Search
Cuma 19 Nisan 2019
  • :
  • :

“Puan farkını kapatabiliriz”

2 cezalı oyuncuya, sakatlara ve hastalara rağmen sahada öğrencileriyle birlikte başarılı bir sınav veren ancak 2-2 berabere kalmaktan kurtulamayan teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Pendik’in amacı play-off hattına yanaşmaktı. İzin vermedik. Kazanabilirdik ancak olmadı. Yine de liderle puan farkını kapatabiliriz” dedi

UZAK TUTMAYI BAŞARDIK

Sakatlıklar, cezalılar ve hastalıklar derken dar kadroyla oyuncularından ‘yüksek özveri’ isteyerek zor maçlarda etkili oyun ortaya koyan ve iyi sonuçlar elde eden teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Bugün zor bir maç oynadık. Berabere bitti. Kendi sahamızda kazanmak istiyorduk. Seyirci avantajımızı kullanmak tabi ki isterdik. Ancak çok seyircimiz olmadığı için bu avantajı her zaman kullanamıyoruz. Bugün burada önemli olan mağlup olmamamızdı. Rakibimiz bizi yenip play-off hattına yanaşmak istiyordu. Geçen hafta Sivas’ı, bu hafta da Pendik’i uzak tutmasını bildik. Hasta, sakat ve cezalı oyuncularımız vardı, buna rağmen iyi mücadele ettik” dedi.

VERİLMEYEN GOLÜMÜZ VAR

Basın mensuplarının sorularını tek tek yanıtlayan Fatih Akyel oyuncu eksiklikleri ve geçersiz sayılan golle ilgili değerlendirmesinde, “Bu maç inanılmaz derecede zorlandık. Hasta ve sakat haliyle oynayan oyuncularımız vardı. Onlara özverileri için teşekkür ediyorum. 2 oyuncumuz; Aydın ve Burak da cezalıydı. Buna rağmen kazanabilirdik. Verilmeyen bir golümüz var.  Bana göre gol. Oyuncumuz topu hiç görmüyor. İki oyuncu da yerdeyken bizim oyuncumuz kalkıyor topa vuruyor ve gol oluyor. Hakem gol olarak değerlendirmedi. Verilmedi, o gol verilse galip gelebilirdik. Yolumuza devam ediyoruz. Önümüzde de Hacettepe maçı var. Ankara’da da zor maç bizi bekliyor. Oyuncularımız sıkıntılarımıza rağmen en iyi şekilde mücadele ediyor. Ankara’ya gidip elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

ATILMASI AĞIR BİR KARARDI

Golün geçersiz sayılması üzerine verdiği tepkiden 74. dakikada ilk sarı kartını gören ve oyunun 83.dakikasında orta sahada yaptığı faul sebebiyle 2.sarı kartını görerek kırmızı kartla oyunu terk etmek zorunda kalan Umut Kaya’nın 2.sarı kartının sorulması üzerine Akyel, “Umut’un oyun dışı kalması bana göre ağır bir karar. Son 12-13 dakikayı 10 kişi oynamak zorunda kaldık. Oyundan atmayabilirdi. Orta sahada yapılmış çok basit bir fauldü. 2.sarıdan atıldı. Ama yapacak bir şey yok. Önemli olan mağlup olmamaktı. Erzurum’dan galip gelip Sivas’tan puan aldıktan sonra Pendik’i de kendimize yaklaştırmamak önemliydi” yanıtını verdi.

OYUNCULARIMA TEŞEKKÜR

Oyuncularına teşekkür eden Fatih Akyel, “Hedefimize ulaşmak için bütün mücadeleyi veriyoruz. Kulübümüzün sıkıntıları var. Oyuncularımızın da içerde sıkıntıları var. Buna rağmen özverililer. İyi mücadele ettiler, koştular, birbirlerine yardımcı oldu. Özellikle bu maçta; sakat sakat oynamaları, hastalıklarına rağmen çok iyi mücadele etmeleri çok anlamlıydı. Takıma katkı için ellerinden gelen herşeyi yaptılar. 7 maç var, kadromuz kısıtlı. Oyuncularımızı değiştire değiştire oynatmaya çalışıyoruz. Sakatlarımızı bir an önce iyileştirmeye çalışıyoruz. Oyuncularımıza çok yük bindi, biliyoruz. Buna rağmen hedefimize ulaşmak için çabalayacak, önümüzdeki maçlara bakacağız” dedi.

AHMET, FATİH’İ ARATMADI

Sakatlanan Fatih Öztürk’ün yokluğunda 3 haftadır forma şansı bulan ve iyi maçlar çıkaran genç kaleci Ahmet Önal’ın performansı ve Fatih’i aratıp aratmadığına dair yorumunda ise teknik patron Akyel, “Biz her oyuncumuzu arıyoruz. Sırf Fatih’i değil, yedek oyuncularımızı da arıyoruz. Kadro olarak şuan o haldeyiz. Ama Ahmet de kalede; Sivas’ta ve bu maçta çok iyi performans sergiledi. Yediği 2 golde de yapacağı bir şey yoktu. Fatih’i aratmadı diyebilirim. Yineliyorum; bizim her oyuncuya ihtiyacımız var. Bir an önce bütün oyuncularımızın iyileşmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

PUAN FARKINI KAPATABİLİRİZ

Kalan 7 haftalık periyodu mevcut oyuncu grubu ve sıkıntılar göz önüne alındığında nasıl tamamlamayı öngördüğü sorulunca teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Kimin kimi yeneceği hiç belli olmuyor. Bugün gördünüz; Anadolu Üsküdar lider İstanbulspor’u yendi. Puan farkını kapatabiliriz. Hedefimiz yukarda kalmak. Tabiki gruptan direkt çıkmak istiyoruz. Ama olmazsa bu işin play-off’u da var. Bu İstanbul içinde, Erzurum için de geçerli. Play-offa kalsak bile bu gruptan çıkacağımıza inanıyoruz. Bizim tecrübemiz var” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir