full screen background image
Search
Cumartesi 21 Eylül 2019
  • :
  • :

“Pozisyon bulduk ama DEĞERLENDİREMEDİK”

“Pozisyon bulduk ama

DEĞERLENDİREMEDİK”

Savunma hatalarından dolayı ilk 15 dakikada 2-0 geriye düştüğümüzü belirten teknik direktörümüz Bülent Baturman, “İkinci yarı dikine oynadık, adam eksilttik ve pozisyon bulduk ama değerlendiremedik. Haftaya Bodrum’u yenmek zorundayız” dedi

SAVUNMA HATALARI

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Maçın zor olacağını biliyorduk. Neticesinde bizim birkaç puan üzerimizde olan takımdı. Oyuna çok kötü başladık. Geçen hafta yaşadığımızın kopyasını yaşadık. İlk 15 dakikada savunma hatalarından dolayı 2-0 mağlup duruma düştük. Ondan sonra biraz toparladık.

SON 20-25 DAKİKADA

Mağlup duruma düştükten sonra dikine oynama düşüncesinde hareket etmeye başladık, adam eksilttik, pozisyonlar yakalamaya başladık. Özellikle ikinci yarıda; son 20-25 dakikalık sürede rakibin skoru koruma düşüncesi ve yorgunluktan kaynaklanan etkisizliği bizi oyun içinde daha etkili hale getirdi.

DEĞERLENDİREMEDİK

Girdiğiniz pozisyonları az da olsa değerlendiremiyorsanız tabii ki skor haliyle aleyhte sonuçlanıyor. Özellikle ikinci yarı başında gol bulursak ilerleyen sürede onların yorgunluklarından kaynaklanan eksiklikler bizi daha farklı bir duruma sokacaktı. Ama girdiğimiz pozisyonları net olmasa da değerlendiremedik” dedi.

YENMEK ZORUNDAYIZ

Diğer maç sonuçları ve sonraki süreçle ilgili ise teknik patronumuz Baturman şu sözleri kaydetti: “Bu hafta diğer rakiplerimiz galip gelmiş. En yakın rakibimizle olan puan farkı 5’ten 8’e yükseldi. Haftaya içerde Bodrum ile oynayacağız. Bodrum’u içerde yenmekten başka alternatifimiz yok. Ki; puan farkını yeniden 5‘e indirebilelim. Sonraki süreçte; devre arası bizim için olumlu geçtiği takdirde ikinci yarıya daha sağlıklı hazırlanırız.

TRANSFER TEMENNİSİ

İnşallah transferimiz de açılır. Rakip takımda genç oyuncular vardı ama 5-6 tane de tecrübeli oyuncuları vardı. Tecrübeli oyuncuların sahada yaptığı her şey aklını da ortaya koyarak gerçekleşiyor. Bizde bir acelecilik, panik hali söz konusu. Oyunu hep yüzde 70-80 arasında tempoyla oynamaya çalışıyoruz. Tempo yeri gelecek yüzde 20-30’lara kadar düşecek. Bir de skor olarak geri düştüğümüz zaman panik biraz daha çoğalıyor. Net olan bir tek şey var; haftaya Bodrum’u yenmek zorundayız. Eksiklerimizi gidermeye çalışacak ve çalışmaya devam edeceğiz”.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir