full screen background image
Search
Perşembe 14 Kasım 2019
  • :
  • :

Oyuncularımıza YO-YO uygulandı

Oyuncularımıza
YO-YO uygulandı

Sezonun hazırlıklarını aralıksız sürdüren Kocaeli Birlikspor’umuzda sporcularımıza Yo-Yo Testi uygulandı. Bireysel performansın ölçüldüğü test maçlar başlamadan önce tekrar uygulanacak

Yeni sezonun hazırlıklarını son hızla sürdüren Kocaeli Birlikspor’umuzda bugün akşam antrenmanında oyunculara bip testi olarak da bilinen Yo-Yo Testi uygulandı. Oyuncuların bireysel aerobik güç ölçümünün yapıldığı test için önce parkur hazırlandı. Ardından oyuncular 3 gruba ayrıldı ve sırayla, 2 bip sesi arasında 20 metrelik parkuru artan tempoda koştu. Bip sesinde dönüşü tamamlayamayan oyuncu önce ilkinde ihtar edildi, ikincisinde testten çıkarıldı.

İKİNCİSİ DE OLACAK
Futbolcuların performansından memnuniyet duyan teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Bugünkü testi yapmamızın nedeni; çocuklarımızın dayanıklılıkla alakalı durumlarını öğrenmekti. Bundan sonra ilk testin sonucuna göre uygulayacağımız antrenmanlarla ne derece performans geliştirdiğimizi görmek için müsabaka dönemi öncesinde ikinci testi de uygulayacağız. Bu bizim için önemli. Çocukların bireysel antrenman programıyla alakalı yapacağımız hazırlıklar için de veri olacak. Sonuçları değerlendireceğiz. Ve ilk testi bitireceğiz. Yapılması gerekenleri de konuşacağız” dedi.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir