full screen background image
Search
Salı 16 Temmuz 2019
  • :
  • :

“Onursal başkanımız isterse…”

“Onursal başkanımız isterse…”

 

Transfer çalışmalarıyla yakından ilgilenen başkan yardımcımız Bayram Oral, “Onursal başkanımız destek verirse transferi açarız ve 1.5 günde çalışmaları tamamlar, 4-5 tane ağabey takıma kazandırırız” dedi

Transfer çalışmalarıyla yakından ilgilenen başkan yardımcımız Bayram Oral süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. Oral basın mensuplarının kendisine yönelttiği sorular üzerine şu sözleri kaydetti: “Öncelikle şunu söylemek istiyorum; Erhan başkanı şehir ve ilçe olarak çok yalnız bıraktığımıza inanıyorum. Şimdi bu işi bilen ve içinden gelmiş insanlar grubunu oluşturduk. Ama transferi çözmemiz için sayın onursal başkanımız ve belediye başkanımız İsmail Baran’a çok ihtiyacımız var. Hala çok ümitliyim. Büyük ihtimal yarın görüşme ihtimalimiz var. Bize destek olursa bu sorunu çok rahatlıkla aşabiliriz.

BAŞKAN DESTEK OLURSA

Zaten çok fazla futbolcu almayacağız. İyi oyuncularımız var. İyi alt yapımız vardı. Oradan gelen iyi çocuklarımız var ve onların önünü kapatmak istemiyoruz. Bu zaten Türk futbolunun hastalığı. ‘Milli takım düzeyinde neden başarılı olamıyoruz?’ diyoruz. Alt yapıda başarılı olamadığımız zaman milli takımda başarılı olma şansı da yok. Dolayısıyla böyle bir projemiz vardı. Sayın başkan destek olursa ve transferi açarsak bir iki sene içinde çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Biz de elimizden geleni yapacağız. İş adamlarına da iş düşüyor ama özellikle sayın başkandan beklentimiz var.

TAKIMA GÜVENİYORUM

İlk maçımızı Menemen Belediye ile oynadık. İyi para harcamış, iyi kadro kurmuşlar. İlk 25 dakika kafa kafaya oynadık. Hatta ilk pozisyonu da biz bulduk. Atarsak özgüvenleri gelir ve farklı şeyler de olabilirdi. Ama çok da genç olunca kritik noktalarda çocuklar biraz sıkıntı yapabiliyorlar. Bu da zamanla aşılacak bir şey. Ben takıma güveniyorum. Yaş ortalaması kimseyi yanıltmasın. Çocuklardan gerçekten beklentim var. Bu işin içinden geldim. 18 sene Süper Lig dahil profesyonel liglerde top oynadım. Sportif direktörlük de yaptım. Takımımızın kalitesi var ama içlerinde 4-5 tane abi olması lazım.

ONLARA İDOL DE LAZIM

Çocukların idolü de olması lazım. Bunu onursal başkanımıza da söyledim. Ben Kocaelispor alt yapısında santrafor oynarken Saffet abi idolümdü. Başkanımız ilçede spor anlamında güzel işler yapıyor, bundan mutlu oluyorum ama bunun devamının da olması lazım. İlçemizde 2.lig takımı var ve iyi bir konumda. Burası bir üst ligi de kaldırır. Bunu yapabilirsek çocukların önü de açılır. Bence Türkiye2nin her yerinde bunu yapmak lazım. Bu olursa Türk futbolu da düzelir. İyi hoca iyi futbolcu yetiştiriyor. İyi futbolcu da iyi futbolcunun yanında yetişiyor. Bunlar çok önemli şeyler. Bunu sayın başkanımıza anlatmak lazım.

BİZİM PLANIMIZ HAZIR

Onun yanında da insanlar var, spor danışmanı var. O da futbolu bilen, eski futbolcu arkadaşımız. Beklentimiz var. Çok güzel şeyler yapıyorlar. Ama burayla birleştirirsek çok daha güzel işler yapabiliriz. Her beraber yapabiliriz. Bunu başkanımızdan ve spor danışmanından istiyorum. Bizim planımız hazır. Konuştuğumuz oyuncular da var. Öncelikle stoper, orta saha ve santrafor noktalarına tecrübeli ağabeyler almamız lazım. Transferi açarsak 1 günde, 1.5 günde de bunları yapabiliriz. Sayın başkana bağlı. Bize yardımcı olması, “Bunu ben yapıyorum, şunu da siz yapın” demesi lazım. Beklentim büyük. İsmail başkan isterse burası çok daha iyi olur” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir