full screen background image
Search
Salı 26 Mart 2019
  • :
  • :

“Müthiş oynadık, çerçeveyi bulamadık”

“Müthiş oynadık ama

çerçeveyi bulamadık”

Maçın ardından oyunu değerlendiren teknik sorumlumuz Ali Gürdal, “Çocuklar müthiş işler yaptı. Sezonun en müthiş topunu oynadık. Ama top bir türlü çerçeveye girmedi. Sonucuna katlanacağız” dedi

ÇERÇEVEYİ BULAMIYORUZ

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik sorumlumuz Ali Gürdal, “Söyleyecek hiçbir şey yok. Müthiş top oynadık, çocuklar mükemmel işler yaptı ama futbolda golü atacaksın. Gol atamayınca diyecek bir şey olmuyor. İlk yarı soyunma odasına 4-0 falan girmeliydik. İlk yarıyı geçtim 45-53.dakika arası 3-0 olacak maçtı. Top bir türlü çerçevenin içine girmiyor. O kadar pozisyona giriyoruz ama gol bir türlü olmuyor.

ALINLARINDAN ÖPÜYORUM

Gittikçe üste ivmelenen bir takım var. Çocuklar sezonun en müthiş maçını oynadılar. İstekleri vardı. Kazanmayı çok istiyorlardı. Hep önde oynadık. Hiç geri gelmedik. Rakibin ilk 45 dakikada pozisyonu yok.  İkinci yarıda da çok iyiydik ama maçın son dakikalarında kalemizde gol gördük. Bir takım bu kadar pozisyona girip atamıyorsa sonucuna da katlanacağız. Bu kadar üst seviyede oynayıp bu maçı alamamamız talihsizlik. Çocukların da alınlarından öpüyorum. Çok istediler ve çok iyi oynadılar” dedi.

TEK OYNAMA SEVDASINDAN

Yediğimiz golü de yorumlayan Gürdal, “Sonradan oyuna soktuğumuz oyuncunun bireysel hatasından kaynaklandı. Aslında topu iyi kullanan oyuncumuz. Topu indirecek ve saklayacaktı. Hücuma çıkıyorduk. Baskı yok, bir şey yok, tamamen tek oynama sevdasına topu kaptırdı. Bomboş topu tutmazsan rakip gelip savunmamızı dengesiz yakalayabilir. Biz de rakibin savunmasını çok hazırlıksız yakaladık. Ama biz gol yapamadık. Bizim puan almamız lazım. İyi oyuna puan vermiyorlar” diye konuştu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir