full screen background image
Search
Cuma 23 Ağustos 2019
  • :
  • :

“Muazzam oynadık, hepsiyle gururlandım”

“Muazzam oynadık

hepsiyle gururlandım”

 

Futbol anlamında takımımızın muazzam oynadığının altını çizen kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Oyunda zirve yaptılar. İzlerken çok keyif aldım. Amacımız kupa değil, tecrübe kazanmalarıydı. Penaltılarda elendik ama hepsiyle gurur duyuyorum” dedi

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “3 hafta ligde oynadık, 2 haftadır penaltılardan gol yiyoruz. Çok yazık oldu. Ben çocuklar adına üzülüyorum. Bugün bu oyunun karşısında kimsenin durma şansı yoktu. Muazzam bir futbol vardı. Muazzam bir skorda olabilirdi. 2-0’dan 2-2’ye döndü maç. Ben çocukların gelişimine bakıyorum. Çocuklar içerde üzgün. Onlara da söyledim; ‘Biz kupayı mı alacaktık!” dedi.

HEDEFİMİZ TECRÜBEYDİ

Amaçlarının oyuncuların tecrübelenmesi olduğunu belirten başkanımız Erhan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Amacımız çocukların tecrübelenmesiydi. Hedefimiz kupa değil. Maç oynatıp tecrübelendirmek. Bugünkü maçta neler yapabildiğimizi herkes gördü. İnanılmaz güzel işler yaptılar. Maçı izleyenler ne kadar keyifli bir Kocaeli Birlikspor olduğunu görmüştür. Ara ara düşüşler olması da normaldir. 3 gün önce maç oynadılar.

UFAK TEFEK NÜANSLAR

Yine iddia ediyorum; bu ilçe kazanacak. Bu şehir kazanacak. Kent futbolu kazanacak. Çok daha iyi yerlerde 41 numaralı forma giyerek bu kenti her yerde gururlandıracaklar. Bizi onurlandıracaklar. Futbolla alakalı olumsuz manada söylenecek 2 şey var. Biri penaltıdan, 2 gol yedik. Ufak tefek tecrübesizliklerimiz var. 2-1 ikinci uzatmaya giriyoruz. Yüz ifadelerimiz sanki maç kaybetmişiz gibi. Bunu hocalarımız da yaparsa futbolcular da yapar. Ufak tefek nüanslarımız var, onlara dokunmamız lazım.

MUAZZEM OYNADILAR

Futbol anlamında muazzamdık. Penaltılarla elendik. Penaltı ortaktır. Yapacak bir şey yok. 17 yaşında kalecimiz oynadı. 2000 doğumlu çocukları oynatıyoruz. BAL liginin bütçesi bizden daha fazla. Bütün kulüpler için böyle olmalı; bir takıma aidiyet duygusu katmazsanız o takımdan hiçbir şey olmaz. Bugün içerde oyuncularımız ağlıyorsa burada aidiyet duygusu oluşmaya başladı. Bu da bizi zirveye çıkaracaktır. Ondan yana hiç şüphem yok.

OYUNDA ZİRVE YAPTILAR

Bu çocuklarla gurur duyuyorum. Bugün çok keyif aldım. Hepsinin ayaklarına, yüreklerine sağlık. Bugün gerçekten çok iyi oynadılar. Oyun olarak zirve yaptılar. Hafta hafta bakıyoruz. Bu şekilde oynamaya devam edelim. Bizim için hiçbir sorun yok. Rakip bizim için fark etmiyor. İnşallah içerde Bucaspor maçıyla telafi ederiz” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir