full screen background image
Search
Salı 25 Eylül 2018
  • :
  • :

“Maçın hakkı galibiyetti”

“Maçın hakkı galibiyetti”

 Berabere biten maçın ardından değerlendirmede bulunan teknik patronumuz Sebahattin Akbayrak, “Maçın hakkı galibiyetti. Ama gol atamadık. Oyundan ve çocukların istediğimiz her şeyi sahaya kusursuz yansıtmasından memnunum” dedi

 

 

KEMAL’İ FORVETİ OYNATTIK

Golsüz berabere biten ve kaybedilen 2 puanın üzüntü verdiği İnegölspor maçının ardından değerlendirmede bulunan teknik sorumlumuz Sebahattin Akbayrak şunları söyledi: “6.maçımıza çıktık. Her hafta bireysel eksikliklerimizi biraz daha gideriyoruz. Takımda sürekli değişiklikler yapıyoruz. Takımda sol ayaklı savunma oyuncumuz yok. Orta sahadan Emirhan’ı sol bek oynattık, Muhammet’i tekrar eski yerine stopere çektik ve stoperimiz Kemal’i pivot santrafor olarak oynattık. Topun bizde öne kalması için değişiklikler yaptık.

TAKTİĞİ YANSITMALARIYDI

Önemli olan çocukların görev anlayışını ve belirlediğimiz taktik anlayışı sahaya yansıtmalarıydı. Hepsinden önemlisi hak ettikleri özgüvenlerinin olması gerekiyordu. Onlar da geleceğin futbolcuları olabileceklerini göstermeleri için erkenden gelen bu fırsatı değerlendirmeleri gerektiğini sürekli işliyoruz.

HER ŞEYİ KUSURSUZ YAPTILAR

İlk dakikadan 90.dakikaya kadar sahada taktiksel anlamda istediğimiz her şeyi uyguladık. Takım savunmasını iyi uyguladık. Orta sahada rakibin organize olmasını engelleyecek baskıları iyi yaptık. Duran topları kullanırken paylaşımları da hatasız yaptık. Rakip tecrübeli olmasına rağmen sadece uzun toplarla onların atağa çıkmasını sağladık. Bu anlamda kusursuz yaptılar.

TEK EKSİĞİMİZ; GOL ATMAK

Tek eksiğimiz; geçen hafta olduğu gibi bugün de 90 dakikada 4-5 tane yüzde yüz gol pozisyonunda son vuruşları yapamadık, gol atamadık. Bu noktada sıkıntı çektik. Haricinde sahadaki mücadeleden, tempodan, istekten ve konsantrasyondan çok memnunum. Ve bugün ekstra olan, onlardan sürekli istediğim bir şey daha vardı; iletişim kurdular. Bu da özgüvenin başladığını gösterir. Sürekli birbirleriyle konuşarak ve birbirlerini uyararak oynadılar. Üst düzey futbolcu olmak için de çok önemli bir durum. Özgüvenleri yerine geldi.

MAÇIN HAKKI GALİBİYETTİ

Müsabakanın hak ettiğimiz sonucu bu değildi, galibiyetti. 3 haftadır oynadığımız futbolla galibiyeti yakalayamadık. İstediğimiz sonucu bu hafta da yakalayamadık. Çocukların özgüveni ve mücadelesi açısından 1 puan teselli oldu. Onun dışında bize çok büyük bir katkısı olmayacak. Ama önemli olan da; onların gelecekte yere sağlam basan, kararlı, ne istediğini bilerek oynamasına katkı sunacak bir puandı. O yüzden memnunum” şeklinde konuştu.

NEDEN GOL ATAMIYORUZ?

Basın mensuplarının sorusu üzerine son vuruşlardaki eksikliğe de değinen teknik patronumuz Sebahattin Akbayrak, “Bu çok net bir şey. Süper Lig’de bile futbol oynanırken baktığınızda; önemli bir oyuncu Türkiye’ye geldiğinde fark yaratıyor. Örneğin; Sivasspor. Robinho geldi. Birçok kişi onun için artık Sivasspor’u takip ediyor. Ne kadar rahat goller atıyor. Özel bir vuruş yeteneği ve tekniği olması gerektiğini ortaya koyuyor.

USTALIK İÇİN ZAMAN LAZIM

Çalışarak birçok şeyi halledebilirsiniz ama gol vuruşu çok ayrı bir meziyet. Santrafor olarak oynatsak bile bazı oyuncularımızın, bu ustalığı sergilemesi için zamana ihtiyacı var. 3 tane kaçıracaklar 1 tane atacaklar. 5 tane kaçıracaklar 2 tane atacaklar. Bunu da zamanla başaracağız. Çocuklar inanıyor, iyi çalışıyor ve istediğimiz her şeyi yapıyorlar.

PARÇALARI BİRLEŞTİRDİK

2 aydır bu kulüpteyim. Personel ve futbolcular inanılmaz disiplinli, ahlaklı ve birbirine çok saygılı. Çocukların azim ve çalışmalarında aşçımızdan çaycımıza kadar herkesin payı var, herkes motivasyonlarına yardımcı oluyor. Gol sorununu da şuan sorun olarak görmüyoruz. Oynadıkları futbol aşama aşama gelişecek. 1.bölge, 2.bölge, 3.bölge ve takım oyunu. Parçaları birleştirdik. 2 haftadır da özellikle oynadığımı futbolun karşılığı galibiyet olmasına rağmen eksiğimiz vardı. Bu hafta da tek eksiğimiz goldü. Bunu da başaracağız” sözlerini kaydetti.

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir