full screen background image
Search
Çarşamba 13 Kasım 2019
  • :
  • :

“Lige bugün başladık”

“Lige bugün başladık”

 

Bucaspor’un oyuncularımız karşısında vakit geçirmeye çalışmasına değinen kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Demek ki çok doğru yoldayız. Lige bugün sıfırdan başladık ve sezon sonu alnımızın akıyla çıkacağız” dedi

ÇOK DOĞRU YOLDAYIZ

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Keşke kazansaydık. O da iyi olurdu ama puan her zaman puandır. Çocuklar 80 dakika 1-0 mağlup olarak oyunu sürdürdüler. Sahada kazanmak için her şeylerini ortaya koyan 17-18-19 yaşında çocuklar vardı. Gördünüz; Bucaspor’un yaş ortalaması 30’un üstünde. Ama gençlerimizin karşısında vakit geçirmeye çalıştılar. Demek ki biz çok doğru yoldayız” şeklinde konuştu.

LİGE BUGÜN BAŞLADIK

Oyunla ilgili fazla söze gerek olmadığını belirten başkanımız Erhan Yılmaz, “7’den 70’e yanımızda olan, yüreğiyle bizi destekleyen herkesi kutluyorum. Çocukların onurlu, gururlu mücadelesinden dolayı hepsini kutluyorum. Hepsinin yüreğine, ayaklarına sağlık. Lige bugün başladık. Artık 0’dan başladık. Çok da iyi oynadılar. Biz Allah’ın izniyle sezon sonu bu ligden alnımızın akıyla çıkacağız. Onlarla ne kadar gururlansam, şehirde göğsümü gere gere dolaşsam azdır” dedi.

KİŞİLERİN ELİNDEYDİ

Mali kriterlerden dolayı 3 puanın silinmesiyle ilgili olarak da başkanımız Yılmaz, “Puan silinmesini engelleyebilirdik. Bu kişilerin elindeydi. Ben kurumların yaşaması gerektiğine inanıyorum. Futbolculuğumda 4-5 kulübe muvafakatname vermişimdir. Buralar çocukların ekmek kapısı. Bizim geçici sıkıntımız var. Sezon sonu da inşallah çözeceğiz. Zaten gelirlerimiz temlik altında. Gelirlerini garanti etmiş futbolcular bir de bize eksi puan aldırmış oldular.

ÇÖZÜM BULUNMALI

Federasyon bunlara da çözüm bulmalı. Bizim gelirlerimizden gerekirse peşin ödesin. Borcunu geliri karşılayan kulüpler için bu söz konusu olabilir. Bütün kulüpleri kapsamalı. Hiçbir kulübün emeğinin çalınmasını istemem. Bu çocuklar önceki hafta galip geldi, geçen hafta galibiyeti kaçırdı. Sezon sonu muvafatkatname vermeyen oyuncuları da tek tek açıklayacağım. Herkes bilecek. Ben kendim ya da bu kulüp için değil, bu çocuklar için istedim. Emeklerini en iyi anlayacak olan ağabeyleridir ama görmezden geldiler.

SESİM KISILIYOR

Bu çocuklarla bu işi başaracağıma inanıyorum. Onları izlerken o kadar keyif alıyorum ki; maçı izlerken sesim kısılıyor. Bu kadar heyecanı geçen yıl yaşamamıştım. Onlarla beraber yüreğim sahada. Ve onların da bunu hissettiğini biliyorum. Şuanda onların ailelerine de çok iş düşüyor. Ayrıca çocuklarıyla ne kadar gurur duysalar da azdır. İnşallah sezon sonu burada da aileleriyle beraber sevineceğiz.

ENGİN HOCA MUTLU ETTİ

İl, ilçe ve diğer illerle mücadele ediyoruz. Devlet takımlarıyla, kurum takımlarıyla yarışmaya çalışıyoruz. Ve yine de bizi gören yok. Artık maddiyatı geçtik, manevi destek lazım. Hepsi İzmit’in çocuğu. Bugün tribünde Engin (Korukır) hocamız da vardı. O da ne kadar keyif aldığını, mutlu olduğunu, gurur duyduğunu belirtti. Bunlar bizi mutlu ediyor. Yanımızda olmaya devam etsinler. Bu çocukların yanında olsun” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir