full screen background image
Search
Çarşamba 20 Şubat 2019
  • :
  • :

Kürşat Ergun Aydın: Bazen sahipsiz hissediyoruz

Takım olarak kafalarından kaybetmeyi sildiklerini belirten başarılı oyuncumuz Kürşat Ergun Aydın, “Önceki yıllarda büyük paralarla belirli başarı yakalanamadı. Şimdi ise herkes yüreğiyle oynuyor. Erhan başkanımız bir yere kadar yetiyor. Sahipsiz olmadığımızı hissetmek istiyoruz” dedi

SEZONA İYİ BAŞLAMADIK
Maç boyunca sürekli pozisyonların içinde olan, rakibe geçit vermeyen, top kapan ve takımın ileri çıkmasına büyük katkı sunan Kürşat Ergun Aydın pozisyonları, oyunu, takımı ve beklentilerini sıraladı. Basın mensuplarının sorularını samimiyetle yanıtlayan Kürşat, “Takım halinde çok mutluyuz. Bu takım kurulurken hedef şampiyonluktu. Sezona iyi başlayamadık. Çok şanssız maçlar kaybettik. İyi başlayabilseydik çok farklı bir yerde de olabilirdik. Ama her maç bizim için tecrübe oldu” dedi.
ARTIK KAYBETMEK YOK…
Oldukça iddialı sözlerle takım olduklarını ve rakiplere puan vermeyeceklerini belirten Kürşat, “Artık kazanmaya alıştık ve takım halinde aklımızdan kaybetmeyi tamamiyle sildik. Çok iyi takım olduk. Herkes özveriyle; 2 kişilik, 3 kişilik mücadele veriyor. Sahada uyum içindeyiz. Bunun da karşılığını alıyoruz. Dürüst olmak gerekirse; ben bu saatten sonra kolay kolay yenileceğimize de inanmıyorum. Adım adım ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.
POZİSYONA GİRİYORUZ
Kaçan gol pozisyonlarıyla ilgili gelen soruya Kürşat, “Önemli olan pozisyona girip, pozisyon vermemek. Biz bunu en iyi şekilde yapıyoruz. 1-0 olsun bizim olsun, o sıkıntı değil. Önemli olan pozisyon üretmek ve üretirken rakibe vermemek. 7-8 maçtır kalemizde hiç pozisyon vermiyoruz. Bu çok güzel bir şey. Arkadaşlarım gol kaçırabilir, olsun. Önemli olan iyi niyetle oralara (rakip kaleye) gidebilmek. Her maç 7-8 pozisyona giriyoruz. Atsak zaten maçlar çok daha farklı biter ama biz 1-0’a da razıyız” dedi.
PARAYLA BAŞARI GELMEDİ
Kulübün onursal başkanı olan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ile maç sonunda yaşanan bütünleşmeyle ilgili hislerinin sorulması üzerine de Kürşat Ergun Aydın, “Burada çok güzel bir topluluk var. Burada canını dişine takan insanlar var. Daha önceki yıllarda çok büyük paralar harcanmasına rağmen belirli bir başarı gelmedi.
HERKES YÜREĞİYLE BURADA
Şimdi burada yüreğiyle oynayan bir topluluk var. Gerçekten buraya sahip çıkılmasını istiyorum. Erhan başkanımız bir yere kadar. Ama o da yetemiyor yani. Erhan başkanımız burada tek başına. Sahipsiz olmadığımızı hissedelim. Belediye başkanımızın da sürekli yanımıza gelmesini istiyorum. Takımla iç içe olsun. Bazen kendimizi sahipsiz hissediyoruz” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir