full screen background image
Search
Salı 12 Kasım 2019
  • :
  • :

Kocaeli Futbolu için Birlik olmalıyız

Kocaeli Birlikspor Teknik direktörü İsmet Taşdemir, Kocaelispor’un şampiyonluğunu kutlayarak,  Kocaelispor’da çok güzel bir bütünlük var.  Ben kendi adıma bundan gurur duyuyorum.”dedi.

Kocaelispor’a karşı Ankaragücü forması altında yıllarca rakip olan , Kocaelispor’a ise transferi son anda ertelenen Kocaeli Birlikspor’un teknik direktörü İsmet Taşdemir Kent futbolcu ve Kocaelispor ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Kocaelispor’un şampiyonluğunu kutlayan Teknik direktör İsmet Taşdemir şunları söyledi. ”Kocaelispor’un şampiyonluğunu canı gönülden kutluyorum. Final maçında da Kocaelisporumuza başarılar diliyorum. İnşallah Kocaeli kentine yakışır final maçında ve Kocaelispor maçı kazanarak 3.lig’e çıkar. Kocaelispor’da çok güzel bir bütünlük var.  Ben kendi adıma bundan gurur duyuyorum. İnşallah son ayağı da geçip üst liglerde eski günlerine kavuşur. Bir kez daha belirtim, bunu gönülden söylüyorum, Kocaelispor 3.lige çıkar, Gölcük yada Darıca Play-Off’tan çıkar bizde onların arkasından çıkarsak, Kocaeli futbolu daha da iyi bir ivme kazanacaktır. ”dedi.

IMG_8163

Kocaeli’de futbol kültürünün olduğuna değinen Teknik direktör İsmet Taşdemir şöyle devam etti. “Kocaelispor ile birlikte umarım Gölcükspor Derincespor ve Darıca’da başarılarını sürdürürler. Bunları söylememdeki en büyük neden Kocaeli kenti her ne kadar sanayi kenti olsa da aslında çok iyi bir  futbol kentidir. Futbolculuk dönemimde de bunu çok iyi biliyorum. Futbolu seven bir kente profesyonel takımların sayılarının artması gerekli. Bununla beraber bu takımlarında üst liglerde kenti temsil etmesi daha da önemli. Bu kent farklı bir kent, her şeye potansiyeli yüksek olan bir kent. Kulüplerimizle birlikte taraftarlarımızın da bütünleşerek ildeki takımlara destek olması gerekir. Elbette herkesin gönül verdiği takım olacaktır. Ancak kentin başarısı olunca birlik olmamız daha da yararlı olacaktır. Çünkü hepsi bu şehrin takımı. Diğer illere gittiğinde bu şehri temsil ediyor.” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir