full screen background image
Search
Pazartesi 21 Ekim 2019
  • :
  • :

“Kemik kadroyu arıyoruz”

“Kemik kadroyu arıyoruz”

 

Hazırlık maçlarında oyuncuları birbirleriyle denediğini ve herkesi gözlemlediğini belirten teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Hazırlık maçlarında kemik kadromuzu arıyoruz. Kamp sonunda takım şekillenecek. Daha iyi olan ilk maça çıkacak” dedi

Maçı değerlendiren teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Açık söylemek gerekirse oyuna iyi başlamadık. Sonra dengeyi kurduk ve üstünlük sağladık. Rakibin üstünlük sağladığı dönemler de oldu. Ama herkesi görmemiz açısından bu maç çok iyi geçti. Nispeten bugün daha iyiydik. Kazanmış olmamız da çocuklarımız, gençlerimiz için önem arz ediyor. Onların özgüvenini yükseltiyor. Ben sonucu yine önemsemiyorum ama onlar açısından seviniyorum” dedi.

ESKİ ALIŞKANLIKLAR

Eksikleri gidermede geçmiş alışkanlıklara değinen teknik patronumuz, “Oyunsal anlamda eskiden kalma bazı alışkanlıkları var. Bunlar ortadan kaldırırsak çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. Genç, isteyen ve dinamik bir ekibimiz var. Artık profesyonel anlamda gerçek 2B ayarında futbolcu olmaya odaklanmaları lazım. 4 hazırlık maçımız daha var. Bu maçlarla da onları daha iyi yere çekeceğiz. Hepsine gayretleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KARIŞTIRDIĞIM İÇİN

Bir önceki maça göre bugünkü oyunda top takımdayken güzel işler yapıldığını belirten Vergül, “Bugün top bizim ayağımızdayken doğru yaptığımız işler oldu. Ama hazırlık maçı olduğu için takımı karıştırıyorum. Kimin kiminle daha yararlı olabileceğine dair gözlem yapmaya çalışıyoruz. Tabi eksikler oluyor. Yeterli arkadaşlarımız var. Bazı oyuncularımızın belli bir noktaya çıkması için biraz daha zamana ihtiyacı var. Böyle olunca oyun içinde bazı yerlerde dengeli, bazı anlarda dengesiz oyun ortaya koyuyoruz. Bazen yakaladığımız kontra atakları değerlendiremiyoruz” ifadelerini kullandı.

TAKIM ŞEKİLLENECEK

Takımın geleceğine dair açıklama da yapan teknik patron Vergül, “Takımın kemik kadrosunu bu maçlarda arıyoruz. Kimin ne kadar dayanıklı olduğunu, kimin hangi seviyede olduğunu ve kimi hangi seviyeye çıkarabileceğimizi gözlüyoruz. Kampın sonunda takım şekillenecek. İsteyen, arzu eden ve hak eden oyuncularımızla ligin ilk maçına çıkacağız. Bunu da bu maçlarla görüyoruz. Kendi gelecekleri için çabalıyorlar, gayret gösteriyorlar. Biz de onlara yardımcı oluyoruz. Sonuçta daha iyi olan oynayacak ama oynamayanı da değerlendireceğiz” sözlerini kaydetti.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir