full screen background image
Search
Pazartesi 27 Mayıs 2019
  • :
  • :

İsmet Hoca, futbolcuları Laktat’tan geçirdi

 

Kocaeli Birlikspor, kampın sonuna doğru futbolcuları  laktat testinden geçirdi. Yeşil siyahlılar, lig öncesi son hazırlık maçını Konya Selçukluspor ile 30 Ağustos Pazar günü Alparslan Türkeş stadında yapacak.

erhan yılmaz laktat testi kan vermeali kemal taktat testi

Teknik direktör İsmet Taşdemir yönetiminde Afyon’da hazırlık kampını sürdüren Kocaeli Birlikspor’da kampın sonuna yaklaştı. Afyon kampında futbolculara, 10 günlük sürede yapılan kondisyon yüklemelerinin ne durumda olduğunu ve oyuncuların nabız, yağ, kilo gibi bazı değerlerinin hangi seviyede olduğunu analiz etmek için laktat testi uygulandı. Pamukkale Üniversitesi’nden davet edilen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim görevlilerinin uyguladığı laktat testi başarıyla sonuçlandı. Sabah başlayan test, beşerli gruplar halinde gerçekleştirildi.

ismet hoca izledipamukkale üniversitesi

İki Testin raporları karşılaştırılacak

Futbolcuların sahanın etrafında kendi temposunda koşmasını, elektronik cihazlarla takip eden ve koşunun bir bölümün ortasında oyuncudan kan alarak o anki performansını inceleyen test, teknik heyete her oyuncu hakkında ayrıntılı analiz raporu sundu. Test sonucu futbolcuların genel kondisyon durumları hakkında İsmet Taşdemir’e ve yardımcılarına kapsamlı bir rapor sunan rapartörler, ilk etap kampı olan Erzurum’da da futbolculara bu testi uygulamıştı. Teknik heyet iki testin raporlarını karşılaştırarak futbolcuların performanslarını değerlendirecek.

 

30 Ağustos’ta Konya Şelçuklu ile oynayacak

Öte yandan Afyon kampında hazırlıklarının sonuna gelen Kocaeli Birlikspor, 25 Ağustos Salı sabahı sabah son idmanını gerçekleştirerek, kampı noktalayacak. İdmanın ardından futbolculara üç günlük izin veren teknik direktör İsmet Taşdemir, 28 Ağustos Cuma akşamı takımı yeniden toplanarak hazırlıklarını  kaldığı yerden devam edecek.  Bu arada Kocaeli Birlikspor, Konya Selçukluspor ile 30 Ağustos Pazar günü saat 16:00’da Alparslan Türkeş stadında  hazırlık maçı yapacak. Lig öncesi son hazırlık maçını oynayacak olan yeşil siyahlı futbolcuların son durumları sahada görülecek.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir