full screen background image
Search
Cuma 19 Nisan 2019
  • :
  • :

Işık, “Hedefimizden Vazgeçmedik”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Kocaeli Birlikspor’da hedeflerinden vazgeçmediklerini ve hedeflerinin Süper Lig olduğunu bir kez daha vurguladı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Birlikspor’da yollarını devam ettiklerini hedeflerinden asla vaz geçmediklerini bir kez daha vurguladı. Işık yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz Sezon hazırlıklara geç başlamış olduk. Geç başlayınca da şampiyonluk yolunda arzu ettiğimiz hedefe ulaşamadık ama önümüzde bir yıl daha var. Ve bu yıl inşallah hazırlıklarımızı yaparak, bu yıl Kocaeli Birlikspor’u PTT 1. Ligi’ne çıkarmak için mücadele edeceğiz. Ptt 1. Ligin ardından ondan sonraki hedefimizde Süper Lig olacak. Bu hedeflerle ilgili olarak arkadaşlarımızı gerekli çalışmaları yapıyor. Bizde onlara gereken desteği veriyoruz. Bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Yani hedefimizden vaz geçmiş değiliz.” dedi.

 

Başarı gelirse taraftarda gelir

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, taraftarların müsabakalara ilgi göstermemesi üzerine “Kocaeli’nin bir süper lig takımı iddiasından vaz geçmiş değiliz. Stadyumumuzda yapılıyor. Bu stadyumumda Kocaeli’nin bir süper lig takımının oynamasını istiyoruz. Türkiye’nin en büyük ve en güzde takımlarıyla stadyumumuzda maç yapmasını sağlamak için gece gündüz çalışacağız. Taraftarı motive eden en önemli unsur başarıdır. Belirttiğim gibi biz geçtiğimiz sezon biraz geç başlamış olmamızdan dolayı takımı oturtma takımın uyumu takımın birlik ve beraberlik içerisinde bir hedefe kilitlenmesi noktasında arzu ettiğimiz başarıyı elde edemedik. Buda tabi doğal olarak sahaya yansıdı. Bi taraftan başarı taraftarı motive edecek. Taraftarın sahaya gelmesi sağlanacak. Diğer taraftan da diğer arzumuz şu şehir bu süper lig hedefine kilitlensin. Maalesef Kocaeli kendi içinde çok tahripkar bir anlayışla hareket ediyor. Olayı bir karşıtlık noktasına çekiyor. Halbuki biz hiçbir takımımızın başarısına karşı olan bir anlayışta hareket etmiyoruz” dedi.

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, tüm takımların başarılı olması gerektiğini ifade ederek, Kocaeli Birlikspor’da başarılı olsun. Kocaelispor’da başarılı olsun. Gölcükspor’da, Gebzespor’da, Darıcaspor’da, Derincespor’da, kaç tane takım varsa Kocaeli’nde bütün takımlarımız başarılı olsun. Biz bunu arzu ediyoruz. Bu Kocaeli’nin gücüne güç katar. Bir takımın başarısızlığı bir takımın başarısı anlamına gelmez. Burada Kocaeli’nin el birliği içerisinde yoluna devam etmesi lazım. Bu noktada bütün takımlarımızı kendi takımımız görmek zorundayız. Bu açıdan da önümüzdeki dönem daha güzel bir dönem olacağız kanısındayım. “dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir