full screen background image
Search
Cuma 22 Kasım 2019
  • :
  • :

“İlk yarıdan çok memnunum”

“Özellikle ilk yarıdan memnunum”

Topun bizde kalma süresi ve temponun düşürülmesi noktalarında eksiklerin olduğunu belirten teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Amacımız antrenmanlarda yaptıklarımızı sahaya nasıl yansıtacağımızı görmekti. Özellikle ilk yarıda çok iyi uyguladık. İkinci yarı performans grafiğimiz biraz düştü” dedi

  

İLK YARI ÇOK İYİYDİK

2-2 biten hazırlık maçını değerlendiren teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Bizim için burada oynayacağımız özel maçlar çok önemli. 3.ligden üst sıralardan olan takımla oynadık. Amacımız; toplu ve topsuz olarak yaptığımız antrenmanların sahada nasıl uygulanacağını görmekti. Özellikle ilk yarı bu anlamda oyuncularımdan memnunum. İstenilenleri yerine getirmeye çalıştılar. Oyunda 2-3 tane net, değerlendiremediğimiz pozisyonlarımız var. Haricinde ilk yarı 2-0 öne geçtik. Sonlarına doğru rakip takımın da sertleşmesinden dolayı sakatlıkla ilgili bazı sıkıntılarımız oldu.

2.YARI 6 DEĞİŞİKLİK

İkinci yarının ilk 15 dakikasından sonra oyuncu değişikliklerine başlayarak herkesi görme imkanımız oldu. 60.dakikadan sonra 6 değişiklik yaptık. İkinci yarı söylenenlerin yapılması ve performans açısından daha düşük grafik çizdik. İlk yarıda oynadığımız oyunu zaman olarak ne kadar çoğaltabilirsek maçtaki skor ve mücadele de bizim lehimize gelişecektir” dedi.

KENARLARDAN BASKI

Maç özelinde takımın eksik yönlerine de değinen teknik patronumuz Baturman, “Özellikle sol bek bölgesinde yapılan hatalar nedeniyle rakip kenar oyuncuları bizi çok rahatsız etti. Gelen iki gol de pozisyon itibariyle sol savunma tarafımızdan geldi. Neticede maç 2-2 bitti. İlk yarısı iyi, ikinci yarısı iyi olmayan bir müsabaka oynadık. Antrenmanlarla ve bir sonraki hazırlık maçıyla bu hataları gidererek lige daha hazır olacağız.

OYUNDAKİ EKSİKLİK…

Çok pozisyona girdik. Zaman zaman düzeltiyor olsak da baktığımızda topun bizde kalma süresi hala kısıtlı. Oyunsal anlamda; top bizde de olsa, rakipte de olsa oyun tempomuz hep yüzde 60-70’lerde. Yeri geldiğinde yüzde 30’lara kadar çekip, yeri geldiğinde pozisyon gereği yükseltmemiz gerekiyor. Bugünkü genel manada en ciddi eksiğimiz buydu. Topun bizde sağlıklı kalmasını daha uzun süreye çekmeliyiz. Yaptığımız antrenmanlarda bunun üzerine yoğunlaşarak pas üzerinde şekillenmeye gayret ediyoruz. İnşallah lige kadar daha olumlu hale getiririz” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir