full screen background image
Search
Salı 26 Mart 2019
  • :
  • :

İlhan Karabulut: Hedefimiz A takım

İlhan Karabulut: Hedefimiz A takım

A takımımızla yapılan hazırlık maçının çok verimli geçtiğini kaydeden U-19 takımımızın teknik sorumlusu İlhan Karabulut, “Oyun anlayışımız ve sahaya yansıttıklarımız bizi memnun ediyor fakat henüz istediğimiz yerde değiliz. Hedefimiz şampiyonluk değil, A takıma oyuncu çıkarmak” dedi

MAÇ ÇOK VERİMLİ GEÇTİ

U-19 takımımızın teknik sorumlusu İlhan Karabulut hazırlık maçının ardından hem oyun performansı hem de gelişim liginde takımın durumu ve hedeflerine dair açıklamalarda bulundu. Önce maçı değerlendiren Karabulut, “Kocaeli Birlikspor’da büyün oyuncular 1997-2000 doğumlular. Biz de zaman zaman A takımla maç yaparak çocuklarımızı A takıma ve kendi ligimizde oynamaya hazırlıyoruz. A takım istediği taktiği uygulamaya çalıştı, biz de önümüzdeki maçlarda oynayacağımız taktiği uygulamaya çalıştık. Bugünkü maç bizim açımızdan çok verimli geçti” dedi.

GENELDE ZAAFIMIZ VAR

U-19 takımının ligdeki durumunu yorumlayan İlhan Karabulut, “Bölgesel Gelişim Ligi 2.gruptayız. Kocaeli’den 4 takım var; Kocaelispor, Gölcükspor, Darıcaspor ve biziz. İstanbul’dan Tuzlaspor ve Sultanbeyli, Sakaryaspor ve Zonguldak Kömürspor var. Grubumuzda 5 haftayı geride bıraktık. Bu süreçte iyi oyunlar oynadık. Sahaya düşündüklerimizi yansıttık ama futbolda bireysel anlamda savunmada Türk futbolunda genel karakteristik bir zaaf var. Bizde de var. Çok basit toplardan goller yedik. 2 haftadır galip geliyoruz. Henüz istediğimiz yerde değiliz.

ASIL HEDEFİMİZ A TAKIM

Oyun anlayışımız ve sahaya yansıttıklarımız bizi memnun ediyor. Bizim temel hedefimiz bir seri yakalamak. Aynı zamanda A takımda oynayacak oyuncularımızı da burada değerlendirip oraya hazırlamak. Şampiyon olmamız ya da sonuncu olmamız bizim için çok önemli değil. Asıl hedefimiz A takıma oyuncu hazırlamak ve çıkarmak. Çocuklara bunları anlatırken iyi oyundan iyi skorlar geleceğini de anlatıyoruz.

NE HEDEF KOYUYORLAR?

Şuanda kadromuzda olan oyuncularımız önümüzdeki yıllarda mutlaka çok iyi yerlerde olacak. Oyuncularımıza hedef koyarken sadece Kocaeli Birlikspor hedefi göstermiyoruz. Daha üst ligleri ve milli takımları hedeflemelerini istiyoruz. Bu yönde telkinlerde bulunuyoruz. Ama asıl amacımız devre arasında en az 2-3 futbolcumuzu profesyonel yapabilmek. Bunu yapabiliyorsak başarılı oluyoruz demektir” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir