full screen background image
Search
Salı 16 Temmuz 2019
  • :
  • :

“Hedefimiz ligde kalmak”

“Hedefimiz ligde kalmak”

 

Transfer yasağının kaldırılmasının belediye başkanımız ve onursal başkanımız İsmail Baran’ın desteğine bağlı olduğunu belirten kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Bize 3-4 tane ağabey yeter. Bu yıl hedefimiz ligde kalmak. Ondan sonra bizden herkes başarı bekleyebilir” dedi

 

Kulüp başkanımız Erhan Yılmaz transfer sorunundan profesyonel kulüplere destek yasasına, kulüpler arası haksız rekabetten kulübe olan ilgiye kadar birçok konuya değindi. Yılmaz, “Bu sene sadece şunu söyledim; bizim söylemlerimiz ülke gündeminde de yer bulmaya, cumhurbaşkanımız ve başbakanımız tarafından özellikle milli maçın ardından dile getirilmeye başlandı. Bu da bizim söylemlerimizde ne kadar haklı olduğumuzu ortaya koyuyor. Türk sporcusu yetişmiyor. Yetiştirmemekte de birbirimizle yarış içindeyiz. Çaresizlik bizi buna sürükledi gibi görünse de bu bizim planlarımız arasındaydı. Biz de isterdik içlerinde 3-5 tane ağabey olsun.

SORUMLU MÜLKİ AMİRLER

Ben kimseyi eleştirmek istemiyorum. İnsanların eleştirilmeye tahammülü de yok ama sadece bu il anlamında değil, bütün illerimizde futbol anlamında gerideyiz. Futbolu seven bir cumhurbaşkanı olmasına karşın alt yapıda eğitim ve değer anlamında çok gerideyiz.  Sorumlusu bizler de olmak kaydıyla tüm mülki amirlerdedir. Biz bu sorumluluğu yaptıklarımızla üzerimizden atıyoruz. Bu işlerin devlet desteği ve sponsor desteği olmadan yürümesi çok zordur.

İSTEDİĞİMİZ YERDE BİTECEK

İnşallah transferi açsak da açamasak da bu çocuklara çok inanıyorum, güveniyorum ve hayal ettiğimiz noktada bitireceğimizden şüphem yok. Kayıtsız kalınmış bir Kocaeli Birlikspor var. Maalesef öyle. Ne kadar kayıtsız kalınsa da en az 10 bin kişilik kitlesi olan bir kulübüz. Tamamen öz kaynaklarımızla hareket eden kulübüz. Ligin ikinci haftasına giriyoruz. İlk maçlar ölçü olmaz, hatta 5-6 hafta ölçü olmaz. Geçen yılda mağlubiyetle başlamıştık. Tabii ki kıyas yapmıyorum. Geçen yıl ki kadromuz çok tecrübeliydi ve çok iyi oyunculardan kuruluydu” dedi.

BEŞİKTAŞ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Beşiktaş’a satış sürecinin kulübü ve oyuncuları maddi ve manevi anlamda olumsuz etkilediğini belirten başkanımız Yılmaz, “Beşiktaş’a satış süreci geçen seneki çocukları etkiledi. Yoksa tamamı bizimle devam ederdi. Beşiktaş’ın maddi ve manevi çok zararı oldu. Sonuca ben gidip kulübü onlara vermedim. Onlar bana geldiler. Dostane ilişkilerimiz sürüyor ama bize ağır hasar verdiler. Ben bu kulübü hiç satılığa çıkaramadım. Beşiktaş’tan sonra bu şekilde gündeme geldik. Değeri de onlar biçti. Sonra sürekli satılıyor-satılmıyor diye gündemde olduk. O sürecin hasarını da atlatmaya çalışıyoruz.

TAKIM İSKELETİMİZ KALIRDI

Profesyonel oyuncularımızı ikna etmeye çalıştım. Beşiktaş ile bizim de içinde olacağımız konsensüs olacaktı. Çoğu takım arkadaşımdı fakat gitmeyi seçtiler. Hepsi iyi yerlere gittiler ve oynuyorlar. Hemen hemen hepsiyle görüşüyoruz. 3-5 fire verirdik belki ama takımımızın iskeleti kalırdı. Yarım kalmış işimizi onlar ve bu çocuklarla beraber bu sene bitirebilirdik. Geç kaldık. Takımı kentle bütünleştirme gayretindeyiz. ‘Şampiyonluğa oynuyoruz’ diye hiç söylemedim” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ; LİGDE KALMAK

Takımın bu yıl ki hedefinin altını çizen ve sonraki yıl başarı beklenmesini isteyen Erhan Yılmaz, “Bu takımın hedefi; çocuklara sorumluluk yüklemeden kümede kalmaktır. Bu bizim için şampiyonluk olmaktan daha büyük bir başarı olacaktır. Herkes geçen yılı silip bu sene bu çocukların iyi ve zor zamanlarında yanlarında olmak zorunda. Çünkü bu çocuklar çok tecrübesiz. Biz de onların yanında olmaya gayret edeceğiz.

BAŞARI SONRAKİ SENEDE

Bu işin doğasını, psikolojisini takip ederek ligde bitirmek istediğimiz noktada bitirmeye çalışacağız. Ondan sonra herkes bizden başarı bekleyebilir. Bu sene ki başarımız ligde kalmak olacak ve başaracağımıza inanıyorum. Haftalık olarak bakıyoruz yine. Bu hafta da maçını kazanmış, moralli bir takımla oynayacağız. O maçla birlikte bu takım da hak ettiği yerlere gelir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

NASIL MÜCADELE EDECEĞİZ

Kulüpler arasındaki haksız rekabeti yeniden dile getiren başkanımız Erhan Yılmaz, “Küçük bir şeye daha değineceğim. Kulüpler arasında inanılmaz derecede haksız rekabetler var. Devletin tankını, topunu, tüfeğini, tüm desteğini arkasına alan takımlarla benim gibi kendi imkanlarıyla ayakta kalmaya çalışan takımlar nasıl mücadele edecek? Geçen 35 bin nüfuslu Menemen’in belediye başkanı hedeflerini açıkladı. Ağzım açık kaldı. Takdir ve tebrik ettim. Spora değer veren belediye başkanı olduğu için ayrıca mutlu da oldum. Bir de bizim kentimizdeki durumu düşündüm.

GEREKİRSE YASA ÇIKARILSIN

Amatör sporlara destek var ve profesyonel kulüplere yok. Amatör sporların hepsi profesyonel kulüplere geçiştir. Amatörden yetişen sporcular nereye gidecekler? Hedef olarak ne gösteriliyor? Elbette profesyonel kulübe gitmek. Bunun için amatör spor ile profesyonel kulüpler ayrı düşünülmemeli. Bunu yasalaştırmamız mı gerekiyor, dillendirmemiz mi gerekiyor, ne yapmamız gerekiyorsa yetkili yerlere iletelim. Kategoriye göre Büyükşehir yasası mı olur, ilçe yasası mı olur çıkarıp profesyonel kulüplere de katkı sunulmalı” dedi.

BORÇLARI SIFIRLAYACAĞIZ

Kulübün borçlarını temizleyeceklerini belirten ve alacaklılardan sabır isteyen Yılmaz, “3 yıllık projelerim var. Geçmişten alacaklı olan arkadaşlarımdan biraz daha sabır istiyoruz. Allah nasip ederse seneye ağustos ayının sonunda bu kulüp bütün borçlarını sıfırlayacak. Sonra bizim kimseden bir beklentimiz olmayacak. Kimseye eyvallahımız da olmayacak. Ama herkesi başımızın üstünde taşımasını da bileceğiz. Bu kulübü kendi ayakları üstünde duran bir kulüp haline getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

‘SİZDE NE KADAR VAR?’ DESİN

Transferi açabilmemiz için onursal başkanımız sayın İsmail Baran’ın bize destek olması gerekiyor. Son dakikaya kadar umudum da var. ‘Sizde ne var, kalanı buyurun’ demesini bekliyorum. Burası Türkiye’nin kalbi. Bu il bunu değerlendiremiyor. Bütün oyuncular bize gelmek istiyor. Takımlarında hazır olanlar bile ‘Geleyim’ diyor. Ben kimsenin kafasını karıştırmadım. Transfer yasağı açma çalışmasının duyulmasından sonra herkes gelmek için arıyor. Bu takıma çok oyuncu da almayacağız. Bu takıma 3-4 tane ağabey yeter” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir