full screen background image
Search
Cuma 23 Ağustos 2019
  • :
  • :

“Golden sonra rehavete kapıldık”

“Golden sonra rehavete kapıldık”

 

Sarıyer maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Maçın başındaki golden sonra rehavete kapıldık. Ama ikinci yarı kendi kimliğimizi yansıttık. Olmadı. Üzgünüz” dedi

Sarıyer maçını değerlendiren teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Maça iyi başladık ama attığımız gol takımı rehavete soktu. Maçın başında attığımız gol bizi mücadeleden, istekten uzağa, rahatlamaya itti. Oyuncu grubumuz ‘Maçı kazandık, bitirdik’ gözüyle oynamaya başladı. Onara soyunma odasında ‘Biz benliğimizi, kim olduğumuzu unutursak ilk yarıdaki duruma düşeriz. Mücadeleden uzak, top oynamaktan uzak futbolu izlettirir, yaşatır, kendimiz de bunu yaşarız’ dedim. Biz gençlerden oluşan, mücadele eden, sonunda da golle beraber oyunu süsleyip puan ya da puanlar alan takımız” şeklinde konuştu.

SOYUNMA ODASINDA NE DEDİ?

Takımın kendi oyun kimliğine dönüşünü de anlatan teknik patronumuz, “Nitekim uyarılarımızdan sonra ikinci yarıda oynadığımız futbol gerçek kimliğimizdi. Gerçek kimliğimize büründüğümüz zaman ne olduğumuzu yine gösterdik. İlk yarıda yediğimiz iki golle oyun sonuçlandı. Üzücü fakat yapacak bir şey yok. Biz gelişmekten, hatalarımızı görmekten ve onları düzeltmekten yanayız. Bu takımın her zaman istikrarlı performans sergilemesini herkes bekleyemez. 10 günde 4 maç oynadık. Bu da ağır gelmiş olabilir. Ne olursa olsun takım olarak konsantrasyondan, istekten vazgeçmemeliyiz” dedi.

KENDİ HATALARIMIZA BAKIYORUZ

Hakemin performansının sorulması üzerine ise teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Hakemlerle ilgili konuşmamaya çalışıyorum. Yediğimiz ilk golden önce bizden önce rakip oyuncunun eline çarpan top vardı. Onu vermedi.  Devamında bize çaldı. Topu hemen kullandılar ve kalemizde golü gördük. Diğer golde de benzer durum yaşandı. Elle oynanan topu vermediği için golü yedik. Ama bunlar mazeret. Biz kendi hatalarımıza bakıyoruz. Hatalarımızı nasıl düzeltebiliriz. Takımı sahada nasıl diri, mücadeleci ve istekli tutabiliriz onlara bakıyoruz.  Kendi hatalarımızı değerlendireceğiz ve onları düzeltmek için uğraşacağız” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir