full screen background image
Search
Perşembe 23 Mayıs 2019
  • :
  • :

“Gelin yazdığımız tarihe ortak olun”

Ligin en iyi oynayan takımı olduğumuz iddiasını yineleyen kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “İlk yarı tarih yazdık kimse okumadı. Böyle kayıtsızlık hiçbir yerde görmedim. Üstelik kendi memleketim. Yine diyorum; gelin bu tarihe ortak olun” dedi
 
Kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Sezon başından beri ‘Bizim takımımız iyi, mücadeleci takım, haftalık hedeflerle ilerliyoruz’ dedik. Gönül isterdi ki bu hafta şampiyonluk kutlayalım. Maalesef size ve kamuoyuna göre play-off büyük başarı. Ama bizim gibi futboldan gelen insanlar için daha büyük hedefler varken yetersiz. Evet ciddi maddi sıkıntılar çekmemize rağmen büyük başarı. Ama bu sıkıntılar olmasaydı iddia ediyorum; en az 5 puan farkla şampiyon olurduk” dedi.
 
BÖYLE KAYITSIZLIK GÖRMEDİM
 
Sahipsizliğe sitem eden başkanımız Yılmaz, “İlk yarıyı liderin 1 puan gerisinde kapattık ve bu çocuklar sahada bizim sesimiz oldu. Buna rağmen bu kadar kayıtsız kalınan yer görüyorum. Üstelik kendi memleketim. 12 kulüp gördüm, böyle görmezden gelme hiçbir yerde görmedim. Başarı gelen yerde herkes o başarıyı sahiplenir ve daha da ileriye taşımaya çalışır. Bunun için mücadele eder. Ama burada herkes her hafta ‘Acaba bu hafta ne yaptılar?’ diye maçlarımıza baktılar. Bizler de onlara inat mücadeleye devam ettik” şeklinde konuştu.
 
BİZ EN İYİ OYNAYAN TAKIMIZ
 
Şampiyonluğun kıl payı kaçtığını vurgulayan ve maddi sorunlar nedeniyle gerileme yaşandığının altını çizen kulüp başkanımız Erhan Yılmaz iddiasını yineledi; “Çocuklar inanılmaz derecede mücadele ederek belki de kıl payı kaçırdıkları şampiyonluğu play-off ile taçlandırdılar. Ben iddia ediyorum; bu ligin en iyi futbol oynayan takımıyız. Şunu da belirtmeliyim ki; bu başarı tamamen bizim takım arkadaşlarımızın emeğiyle oldu. Onların hakları asla ödenmez” ifadelerini kullandı.
 
PLAY-OFF’U GERİ GETİRDİLER
 
Maçı da değerlendiren Yılmaz, “Çok ciddi rakiple oynadık. Şampiyonluğun en güçlü adayı. Futbol bu belli olmaz tabi. Herkesi için hayırlısı olsun. Bütün mücadelemize rağmen sayılmayan yüzde yüz golümüz var. Nasıl oynadığımızı, verdiğimiz mücadeleyi herkes izledi. Bu takım ‘Kaçtı’ denen play-off’u geri getirdi. Zararın neresinden dönülürse kardır. Lütfen bize kayıtsız kalınmasın. Vicdanları suskun bir şekilde kayıtsız kalmaya devam etmesinler. Bu takım 1.lige çıktığında Erhan Yılmaz tek başına maçı izlemeyecek, Kocaeli halkı da maçları izlemeye gelecek” dedi.
 
TARİH YAZDIK, OKUMADILAR
 
Başkanımız Erhan Yılmaz son olarak, “İlk yarı tarih yazdık kimse okumak istemedi. Şimdi yeniden sesleniyorum; gelin bu tarihe ortak olun. İster kabul edin, isterse etmeyin burada yaşananlar transfer yasağına rağmen paraya karşı emeğin zaferidir. Hedefimiz; tabii ki üst lige çıkmak. Bizim takımımız zor maçları çok iyi oynuyor. 4 haftadır kenetlenmiş bir Kocaeli Birlikspor var. Hiçbir şey yoksa da o çocuklar ne Erhan Yılmaz için, ne Kocaeli için oynar. Artık kendileri için oynayacaklar. Bu çocuklar şampiyonluğu hak ettiler. En azından play-off’a kalarak büyük bir evre atladılar. Futbolcu kardeşlerimizi, teknik ekibimizi, hepsini tebrik ediyorum” sözlerini kaydetti.
 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir