full screen background image
Search
Salı 23 Temmuz 2019
  • :
  • :

Fatih Akyel: Rakibe pozisyon vermiyoruz

Galibiyet serisinin sürmesinden son derece memnun olan ancak oyunun henüz istediği düzeyde olmadığını belirten teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Rakibe net pozisyon vermiyor ve kazanmasını biliyoruz. Tüm oyuncularımıza güveniyorum” dedi

 

MAÇA ÇOK İYİ BAŞLADIK

Maçı değerlendiren ve galibiyet serisinin sürmesinden duyduğu memnuniyeti belirten teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Bugün maça iyi başladık. İlk 15 dakika çok iyi futbol oynadık ve rakibi abluka altına aldık. O arada girdiğimiz 3 net gol pozisyonunu değerlendiremedik. Rakibinde birkaç pozisyonu vardı. Yorgun ve kazanma arzusundaki takım zaman zaman böyle pozisyonlar verebiliyor. Bizim de direkten dönen ve kaçırdığımız pozisyonlarımız vardı. Çok çok iyi diyemesem de iyiye yakın futbolumuz vardı. Gol geç geldi. Önemli olan galip gelmekti. Sonuçta 3 puanı aldık. Mutluyuz” değerlendirmesinde bulundu.

ÖZVERİYLE OYNUYORLAR

“Takım istediğiniz oyunu ne zaman oynayacak?” sorusuna Akyel, “4-5 haftadır buradayız. İlk geldiğimizde yoğun maç temposu vardı. Ligin ilk devresini kayıpsız kapatmak ve devre arası bir takım eksikliklerimizi tamamlayıp, fizik gücümüzü artırıp sonrasında daha iyi bir futbol sergileyeceğimize inanıyorum. Ama oyuncularıma teşekkür ediyorum. 5 maçtır çok özveriyle oynuyorlar. Bu zamana kadar hiçbir takıma net gol pozisyonu vermedik. Bugün ilk yarı iyi oynayan takım bizdik. İlk 20 dakika bizim üstünlüğümüz vardı. Sonra oyun ortada geçti. Kazanmasını bildik. Galibiyet serimiz devam ediyor. Bundan sonra da inşallah devam eder” dedi.

ZOR DEPLASMAN VAR

Teknik direktörümüz Fatih Akyel, pazar günü oynanacak deplasman maçıyla ilgili olarak ise “Hafta sonu zor bir deplasmana gideceğiz. Kahramanmaraş Spor da bugün deplasmanda kazanmış. Oyuncularımızı en iyi şekilde bu maça hazırlayacağız. Mücadelemizi ortaya koyacağız. Sakatlarımız ve cezalılarımız var. Ancak bu işin üstesinden gelmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

ÜRETİMDE SIKINTI OLDU

Savunmada çok başarılı olunmasına karşın hücumda pozisyon üretmede sıkıntı yaşandığının hatırlatılması üzerine Akyel, “Üretimde sıkıntımız oldu. Bunu da zamanla aşacağımıza inanıyorum. Bugün 2-3 tane uzun süredir oynamayan oyuncumuzu monte ettik. Biz her oyuncumuza güveniyoruz. Oyuna giren oyuncumuz çıkanı aratmıyor. Zaman zaman gol noktalarında eksik ya da yetersiz kalabiliyoruz. Ama sonuçta kazanmasını biliyoruz. Disiplinli oynuyoruz. Rakibe pozisyon vermiyoruz” karşılığını verdi.

BANA GÖRE SARI DEĞİLDİ

Son olarak soru üzerine Gökhan’ın gördüğü ve sonraki maçta cezalı duruma düşmesine neden olan sarı kart pozisyonunu değerlendiren Akyel, “Bana göre de sarı kartlık bir şey yoktu. Oyuncumuz kaydı ve topa göğsünün üzerinde düştü. Ama profesyonellikte bunlar var. Hakem kararıdır. O yönde inisiyatif kullandı. Yapacak bir şey yok. Gökhan’ın yerine diğer maçta başka bir oyuncumuzu monte edeceğiz” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir