full screen background image
Search
Pazartesi 27 Mayıs 2019
  • :
  • :

Fatih Akyel: Play-off’a kalacağız

Konya Anadolu Selçukspor karşısında alınan 3 gollü galibiyetle kritik maçtan alnının akıyla çıkan teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Oyuncularımız özverili. Sıkıntılardan arınmış gibi oynuyorlar. Kazandık, mutluyuz. Hepsinin emeğine sağlık. Hedefimiz play-off. İnşallah kalacağız” dedi

 

 

SORUNLAR SÜMENALTI

3 golle gelen galibiyetle önemli bir sınavı başarıyla geçen teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Bugün kazandığımız için mutluyuz. Güzel bir skorla kazanmak bizim için iyi oldu. Ciddi anlamda sıkıntılarımız var. Oyuncularımızın maddi sorunları var. Buna karşın 2 haftadır sahada bu sorunlardan arınmış bir Kocaeli Birlikspor var. Deplasmanda Amed gibi bir takıma karşı çok iyi maç çıkardık. Bu hafta da iyi bir futbolla 3 gollü galibiyet aldık. Oyuncularımız sorunları kenara koydular. Sağolsunlar. Hepsinin emeklerine, ayaklarına sağlık. Kazandık, mutluyuz” dedi.

HEDEFİMİZ; PLAY-OFF

Rakibin de pozisyonlar ürettiğini belirten Akyel, “Rakibimizin de ciddi 2-3 tane pozisyonu var. Onlar da atabilirlerdi. Fakat bizim de kaçan, kaleciyle karşı karşıya gol pozisyonlarımız vardı. Farklı da olabilirdi. Berabere de kalabilirdik. Ama bugün kazanmak hakkımızdı. Özellikle 2. yarı arzulu, istekli ve çok iyi futbol oynadık. Bizim hedefimiz; özellikle Amed maçından sonra 4’te 4 yapıp play-off’a kalmak sonra da rakiplerimizin puan kaybetmesiydi.

BU TAKIM HAK EDİYOR

Bu haftada rakiplerimiz puan kaybetti, biz kazandık. Bu da bizi bir kat daha heveslendirdi, inancımızı güçlendirdi. Bütün sıkıntılarımıza rağmen bu takımın play-off’a kalacağına inanıyorum. İyi mücadele ediyoruz, özellikle son 2 haftadır. Çünkü bu takım hak ediyor. Bizim oyuncularımız iyi bir oyuncu grubu, iyi bir takım. Bugün de bunu gösterdiler, geçen hafta da. Bu haftanın gelişi geçen haftadan belliydi. Biz takım olarak inanıyoruz. İnşallah play-off’a kalan taraf biz oluruz” şeklinde konuştu.

BİRAZ ACEMİLİĞİ VARDI

Hakemin performansının sorulması üzerine teknik patronumuz Akyel, “Hakemlerle ilgili konuşmaktan hoşlanmıyorum. Ama bazen, özellikle bu sene buraya gelen hakemlerin çok daha cesur olduğunu, rakip takım lehine yanlış kararlar verdiğini de gördük. Bugünkü hakemin ise oyun içinde çok bariz hatası yoktu ama bazı faullerde acemilik yaptı. Kazandık diye de doğruyu söylemeyecek değiliz. Bugün acemiliği vardı” yorumunu yaptı.

UZUN TOP ÇALIŞMIŞTIK

Defans arkasına uzun toplarla gol arayışları dikkat çeken takımın oyun anlayışının sorulması üzerine Fatih Akyel, “Bugün arkaya atılan toplar önemliydi. Hafta içi bunu çalıştık. Rakibin süratli ve hızlı oyuncuları vardı. Rakibi iyi analiz ettik. Aynı şekilde biz de onların defansının ağır kalabileceğini, pozisyon yapabileceğimizi biliyorduk. Nitelim de öyle oldu. Taktik savaşları diyebiliriz.

YEDİĞİMİZ GOL DE İSE…

Rakipte de iyi oyuncular vardı. Zor, iyi, zevkli ve güzel bir maç oldu. Yediğimiz gole geldiğimizde; Ali rakibimizin en önemli oyuncularındandı. Ve golü de Ali’den yedik. Gol göstere göstere geldi. Oyuncularımızı geçip iyi vuruş yaptı. İyi, süratli ve akıllı bir oyuncu. Herkes öyle bir oyuncusu olsun ister. Fakat 90 dakika geneline baktığımızda oyuncularımız Ali’yi iyi marke etti. Ama iki pozisyonu vardı; birinde kaçırdı, birinde attı” dedi.

AHMET’E TEŞEKKÜR…

Kaleci Ahmet’in kritik kurtarışlarıyla ilgili olarak da teknik direktörümüz, “Fatih Erzurum maçında sakatlandı.  Ahmet sonrasında kaleye geçti. Sivas maçında çok iyi oyun çıkardı. Geçen hafta Amed maçında da, burada da olağanüstü iyi oynadı. Ahmet’e gerçekten teşekkür ediyorum. 2-3 tane çok net gol pozisyonu engelledi. Bütün oyuncularımızı seviyoruz. Sıkıntılarımızdan onları arındırmak istiyoruz. Biraz takımımıza, kulübümüze sahip çıkılmasını istiyoruz. İnşallah başkanımıza ve kulübümüze yardımcı olurlar” dedi.

OYUNCULAR ÖZVERİLİ

Oyuncuların özverili davrandığının altını çizen teknik patronumuz Fatih Akyel, “Umut sakattı. Onu da maç öncesi sahada denedik. Oynayıp oynamayacağına karar verdik. Ağrısı azaldığı için oynattık. Oyuncular özverili davranıyorlar. Sakat sakat oynuyorlar, ağrılarına rağmen oynuyorlar, iğneyle oynuyorlar. Ama maalesef ki maddi sıkıntılar bizi sık boğaz ediyor. İnşallah bu sıkıntılar da biter de play-off’a güle oynaya gideriz. Haftaya da Nazilli ile zor maçımız var. İyi takımız, oradan da galip dönebiliriz” sözlerini kaydetti.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir