full screen background image
Search
Cuma 19 Nisan 2019
  • :
  • :

Fatih Akyel: Oyuncular isteksiz

Kulüpteki ekonomik krizin Erzurum’dan sonra maçlara yansıdığını belirten teknik direktörümüz Fatih Akyel Hacettepe mağlubiyetinin ardından içini döktü, “Oyuncularımız isteksiz. Kafaları oyunda değil. Motive edip sahaya çıkarmaya çalışıyoruz. Ama çoğunun kafasında sezonu bitirip federasyondan parasını almak var” dedi

HAKEM DE KÖTÜYDÜ AMA…

Başkentten 3-0’lık bir mağlubiyetle dönen ve bu sezon ilk kez 3 farklı mağlubiyet yaşayan teknik direktörümüz Fatih Akyel önemli açıklamalarda bulundu. Akyel, “Hakemin arkasına sığınma değil fakat hakem gerçekten çok kötüydü. 2 kırmızı kart, 2 gol de elle alınma. Ama maalesef ki görmemezlikten geldi. Yapacak bir şey yok. Oyuncularımız da bugün maça kötü başladılar. Kötü de oynadılar. Maddi sıkıntılardan dolayı oyuncularımız kendilerini maçlara veremiyorlar.

ERZURUM’DAN SONRA…

Erzurum maçından sonra gerilemeye başladık. Daha da geri gideceğini düşünüyorum. Oyuncular maddi konulardan dolayı hevesli, istekli, arzulu oynamıyorlar. Bir şekilde yolumuza devam etmeye, oynamaya çalışacağız. Haricinde yapacak fazla bir şey yok. Kulüp başkanımız aylardır destek çağrısında bulunuyor. Rakiplerimizin yüksek rakamlarla takım kurduğu, devre arası transferler yaptığı ortamda küçük bütçelerle başarılı sonuçlar aldık. Sürdürebilmek için transferle mevcut oyuncu grubumuza takviye yapmak istedik. Alternatifsiz bırakılmayalım istedik. Sakatlık, ceza ve hastalık durumlarında elimiz kolumuz bağlanıyor. Rotasyon yapamıyoruz.

GEÇ KALMIŞ SAYILMAYIZ!

Öte yandan başkanımız bir başına kaldı. Çözüm arıyor, çırpınıyor. Transfer tahtamızı açabilmek ve takıma takviye yapabilmek için yardım istedi. Bu takıma sahip çıkılması yönünde adımlar attı, demeçler verdi. Ancak geri dönüş olmadı. Şimdi oyuncu alacakları sorunu var. Kocaman bir şehir bu takıma sahip çıkmıyor. Sanayinin kalbi olan bu şehir için 1 milyon büyük para değil. Bu kulübün başarısı bu şehre mal ediliyor. Neden başarısız olsun. Hiçbir şey için geç kalınmış değil” dedi.

OYUNCULAR İSTEMİYORLAR

Oyun başlar başlamaz yenilen golle ve genel oyun anlayışıyla ilgili soruya ise teknik patronumuz Akyel, “Evet ilk golü çok erken gol yedik. Fakat erken de yesen geç de yesen ne fark eder ki; o niyet, sahaya yansıyan oyun, istek. 2-3 haftadır; Sivas maçında mücadele ettiler ama Sivas, Pendik, bu maç maalesef ki oyuncularımızın isteği yok. Biz onları motive etmeye çalışıyoruz. Para sıkıntısı yaşıyoruz. Bu durum arkadan gelen rakiplerimizin ekmeğine tereyağı sürüyor.

KAFALARI OYUNDA DEĞİL

Artık rakiplerin ne yaptığına bakmıyorum. Maddi konularda biz bir şey yapamadığımız için diğerlerinin ne yapıp yapmadığıyla ilgilenmiyorum. Önümüzde Maraş maçı var. Bir şekilde oyuncuları maça çıkaracağız. Oynatmaya çalışacağız. Maç toplantılarında bile para konusu oluyor. Oyuncularımızın çoğunun kafası artık burada değil. Mağlup olmak ya da galip gelmek umurlarında değil. Kalan maçları bitirelim, federasyondan paramızı alalım düşüncesinde olanlar var. Gerçekler bunlar. Bunları görüyoruz, biliyoruz, yaşıyoruz” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir