full screen background image
Search
Cumartesi 25 Mayıs 2019
  • :
  • :

Fatih Akyel: Mücadeleyle kazandık

Maça iyi başlamadıklarını ancak ilk yarım saatin sonunda toparlandıklarını belirten teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Çok iyi oynamadık ancak iyi mücadele ettik ve sonuçta golü bulduk. Önemli olan deplasmanda 3 puanı almak” dedi

 

Maç sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Oyuna iyi başladığımız söylenemez. Deplasman oynuyoruz, bu doğal. Ama son 15 dakikası iyi bir futbol oynadık. İşi toparladık. Pas ve hücum yapmaya başladık. İkinci yarıda sadece mücadele ettik, deplasman takımının oynaması gerektiği gibi oynadık. Sonuçta da golü bulduk. Pendikspor’un da bizim kalemizde bir tane net pozisyonu yoktu. Önemli olan buradan 3 puanla gitmekti. Kaybetmeme alışkanlığımız oluştu. Önemli olan kazanmaktı, kazandık. Çarşamba günü Hacettepe maçı oynayacağız. Bu maç bizim için bitti. Artık o maça odaklanacağız” dedi.

ORTA SAHAYI KUVVETLENDİRDİ

Ali Kemal’in 86. dakikada oyuna girmesi ve golü atmasıyla ilgili soruya ise “Yenemiyorsan yenilmeyeceksin.  Orta sahayı kuvvetlendirme amacıyla Ali Kemal’i oyuna aldık. Ama geliştirdiğimiz bir kontra atakta rakibi eksik yakaladık ve golü de bulduk” yanıtını verdi. Akyel hakemle ilgili değerlendirmesinde ise “Hakem maçı çok iyi yönetti ama son dakikalarda verdiği faul yanlıştı. Yan hakem ve 4. hakemin de söylemleri bu yöndeydi. Bizim gol yememize de neden olabilirdi. Ancak o pozisyonun dönüşünde kontra atak geliştirip gol bulduk. Mutluyuz” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir