full screen background image
Search
Cuma 22 Mart 2019
  • :
  • :

Fatih Akyel: Motive olamadık

Hakemin tutumundan son derece rahatsız olduğunu vurgulayan teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Üst ligdeki oyuncular böyle maçlarda ve sahalarda yeterince konsantre olamayabiliyor” dedi

 

Müsabakanın başında hakeme ilginç maç yönettiğini söyleyen Kocaeli Birlikspor’umuzun teknik direktörü Fatih Akyel, “Sahada BB Erzurum maçından çok uzak takım vardı. Kupayı istiyorduk, evet. As takımımıza yakın takımla çıktık ama olmadı. Gereken her şeyi söyledik, konsantre olmalarını sağlamaya çalıştık. Ama ne yazık ki bugün oyuncularımız ligdeki gibi konsantre olamadı” dedi.

ZEMİNE ALIŞAMADILAR

Zemine ilişkin olarak “Bunun yanında suni çim olması oyuncularımızı çok etkiledi. Rakip takım buraya alışkın. Ama bizim oyuncularımız bu zemine alışamadılar. Sonuçta mağlup olduk. Futbolda her şey var. Önümüze bakacağız” diyen Akyel, “Önümüzde Sivas Belediyespor maçı var. Onlar kupa da oynamadılar. Bize daha dinlenmiş olarak gelecekler. Elimizden geleni yapacağız. Hedefimiz ligde başarılı olmak” şeklinde konuştu.

BU LİGİN HAKEMİ DEĞİL

Maçın orta hakemine de değinen teknik patronumuz Fatih Akyel, “Maçın 3.dakikasında hakemin kendisine çok enteresan ve ilginç başladığını söyledim. Neler yapmak istediğini o dakika gördüm. 115. dakikada da yapmak istediğini yaptı. Gelen yan topta kalecimiz topa çıktı. Rakip oyuncu kalecimizi düşürdü. Yan hakem faul bayrağını çekti. Ama kendisi yan hakeme uymadı. Neticesinde gol oldu. Bunu MHK görecek.  Hiçbir hakem hakkında konuşmam ama bugünkü çok enteresan geldi. Bana göre bu ligin hakemi değil. Daha alt liglerde belki çalışabilirler” eleştirisinde bulundu.

MOTİVE OLAMADILAR

Oyuncularını motive etmek için gerekeni yaptıklarını ancak oyuncuların sahada karşılığını vermediğini belirten Akyel, “Rakibimizin böyle konsantre olmasını bekliyorduk. Üst ligdeki oyuncuların konsantresi böyle maçlarda ve böyle sahalarda fazla olmuyor. Biz onları gerektiği kadar motive ettik, her şeyi söyledik ama istediğin kadar söyle, sahada oyuncu oynuyor. Yapacak bir şey yok. Önümüze bakacağız. Lige döneceğiz. Lig bizim için önemli. Ligde daha iyi yerlere gelmek için elimizden geleni yapacağız” sözlerini kaydetti.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir