full screen background image
Search
Cuma 22 Şubat 2019
  • :
  • :

Fatih Akyel: Maddiyat ikinci sırada

Takımdaki her oyuncunun her an hazır olması için rotasyon yaptığını belirten teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Mali sıkıntı her kulüpte var. Bizim önceliğimiz takımın başarısı, maddiyat ikinci planda” dedi

 

Teknik direktörümüz Fatih Akyel maç günleri sahaya sürdüğü ilk 11’lerdeki rotasyonlar, mali sıkıntılara teknik ekibin ve oyuncuların yaklaşımı, kariyeri ve transferlere ilişkin soruları yanıtladı. Oyuncu rotasyonlarıyla ilgili yaklaşımlarını anlatan Akyel, “İlk geldiğim gün de oyuncularıma söyledim; bu takımda en ufağından en büyüğüne kadar herkes şans bulacak. Bizim bu takımda oynayan her oyuncumuza ihtiyacımız var. Bunun sakatlığı var, hastalığı var, cezası var.

HEPSİ HER AN HAZIR OLMALI

Uzun zaman oynamayıp bir anda mecburiyetten bile olsa kadroya girecek oyuncumuzun adaptasyon sorunu olmamalı. Mecburen bu değişimleri yapıyoruz. Çok mu değişim yapıyoruz? Hayır, çok yapmıyoruz. 1-2 oyuncumuzu hem takıma ısındırıyoruz, hem adaptasyonu sağlıyoruz, hem de maç içinde kendi arkadaşlarıyla birbirlerini tanımaları için fırsat tanıyoruz. Her oyuncumuz her an hazır olmalı. Hepsi bizim oyuncumuz ve hepsini kullanmaya çalışıyoruz” dedi.

SIKINTI HER KULÜPTE VAR

Kulübün maddi sıkıntılarıyla ilgili olarak ise teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Burada gerçekten çok karakterli bir oyuncu yapısı var. Maddi sıkıntılar Türkiye’nin her yerinde ve her kulübünde var. Buradaki sıkıntıları da biliyoruz. Başkanımız elinden gelen herşeyi yapıyor. Tek başına uğraşıyor. Bir şeyler yapmaya çalışıyor. Oyuncuları memnun etmeye, ödemelerini yapmaya gayret ediyor. Ona da destek olmak lazım.

MADDİYAT İKİNCİ SIRADA

Başkanımızı yalnız bırakmamamız lazım. Maddi ve manevi kulübün ve başkanın yanında olmak gerekiyor. Böyle güzel bir şehirde güzel de bir hava yakaladık. 10 maç oldu geleli.  2 mağlubiyet ve 1 beraberlik aldık. Şehir de yavaş yavaş ayaklanmaya, maçlarımıza gelmeye başladı. Karakterli oyuncuya sahibiz. Maddiyatı ikinci sırada tutup önce takımı için oynayan ekibe sahibiz” şeklinde konuştu.

BAŞARILI GRAFİK ÇİZİYOR

Teknik adamlık kariyerinde ikinci yılını yaşayan ve başarılı grafik çizen Fatih Akyel, “Allah’a şükürler olsun; geçen yıl da Gümüşhane’de ufak bütçelerle kurulu takımı final oynattık. Her parçasıyla ekip olarak başardık. Biz bir ekibiz. Benim ekibim ve oyuncularımız bir yere gittiğimiz zaman bütün mesaimizi oraya harcıyoruz. Varımızı yoğumuzu takıma adıyoruz. Bize yardımcı olan oyuncu grubu da varsa güzel sonuçlar alınıyor. Geçmişten gelen donanımım var. Çalıştığım çok iyi teknik adamlar ve çok iyi futbolcular vardı. O tecrübelerimi de zaman zaman yansıtmaya çalışıyorum. Sağolsunlar dinliyorlar ve almaya çalışıyorlar. Çok şükür iyi de gidiyor. Mutluyuz” değerlendirmesinde bulundu.

TRANSFER İÇİN NE DEDİ?

Devre arası transfer yapılıp yapılmayacağı konusunda ise teknik patronumuz şu yanıtı verdi: Bu hafta yönetimimizle görüşeceğiz. Transfer yapabileceksek tabiki takviye isteyeceğiz. Cezalı ve sakat oyuncumuz olduğunda gerçekten sıkıntı yaşıyoruz. Takımımızdan, her mevkisinden çok memnunum. Ama onlara destek, takviye olması açısından transfer istiyoruz.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir