full screen background image
Search
Salı 26 Mart 2019
  • :
  • :

Fatih Akyel: Duruşumuzu gösterdik

Çok zor günlerden geçtiklerinin altını çizen teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Bugün sahada bu ligdeki duruşumuzu, kişiliğimizi, oyunumuzu tüm hatlarıyla sergiledik. 2.golümüz verilseydi kazanabilirdik. Yine de play-off’a kaldığımız için mutluyuz” dedi

ÖYLE ANLAR YAŞADIK Kİ…

Maçtan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Buraya geldiğimiz günden beri çok iyi mücadele örneği sergiledik. Amacımız play-off’a kalmaktı. Hedefimiz buydu ama ‘Direkt çıkmak da neden olmasın’ dedik. Bir arada liderle puan puana kadar geldik. Çok zor şartlardan buralara geldik. Herkes biliyor, maddi sıkıntılarımız çok büyüktü. Oyuncularımızın zaman zaman moralleri çok bozuldu, çok üzüldüler. Öyle anlar oldu ki maçlara üzgün, yorgun, isteksiz çıktılar.

HEVESİ YENİDEN AŞILADIK

Oyuncularımızla tek tek konuşa konuşa, hep birlikte sohbet ede ede o süreci atlattık. Onlar da sağolsunlar bize yardımcı oldular. Burada herkes ailesini futboldan geçindiriyor. Onlar için de oldukça zor günlerdi. Onlara bizim de futbolculuk dönemimizde olan sıkıntıları anlattık. Bazen her şeyin para olmadığını söyledik. Elimizden geleni yaptık ve onlar da bizi dinlediler. Bu hevesi, bu heyecanı onlara yeniden aşılamaya çalıştık. Onlar da çok güzel karşılık verdiler” şeklinde konuştu.

KAZANMAYA OYNADIK

Oyunu da yorumlayan Fatih Akyel, “İlk yarı biraz durgunduk, stres vardı. Ama özellikle ikinci yarı bu ligdeki duruşumuzu, kişiliğimizi, oyunumuzu tüm hatlarıyla ortaya koyduk. Kimsenin play-off ya da şampiyonluğuyla ilgilenmedik. Kazanmaya oynadık. Kazanabilirdik de. Bana göre 2.golümüz de bariz goldü. Hakem verseydi sahadan 2-1 galip ayrılacaktık. Biz kazanmak için mücadelemizi verdik. İstediğimizi aldık. Huzurlu ve mutluyuz. Şimdi istediğimiz; bu gruptan çıkmak” dedi.

LİG BİZİM İÇİN BİTMEDİ

Zor günlerin ardından gelen play-off’u değerlendiren teknik patronumuz, “Önemli olan bugün saha olan mücadele örneğiydi. Çok iyi bir mücadele örneği gösterdik. Geri düştük, öne geçmeye çalıştık. Berabere kaldık. Play-off’a kaldık, mutluyuz. Yolumuza devam ediyoruz. Lig bizim için bitmedi, haftaya da devam edecek. Bizim için iyi oldu. Bunu istiyorduk. Play’off’a baktığımızda da; bizim takımımız tecrübeli. Neler yapabileceğimizi herkes biliyor. İnşallah play-off’tan da çıkacağız” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir