full screen background image
Search
Salı 25 Eylül 2018
  • :
  • :

Fatih Akyel: Bireysel hata yaptık

Yediğimiz golde bireysel hatanın olduğunu belirten ve maçın sonunda verilen penaltıyı haksızlık olarak yorumlayan teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Bireysel hata kurbanı olduk. Hedefimizden uzaklaşmış değiliz, rakiplerimizden iyi oynuyoruz” dedi

 fatih akyel

BİREYSEL HATA KURBANIYIZ

Maçtan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Aslında ‘Güzel, başa baş mücadele oldu’ diyebiliriz. Ama biz biraz üstündük. Golü de bulduk. Bugün futboldan ziyade bireysel hatalar yaptık. Futbolda bunlar da var. Yapacak bir şey yok. Bireysel hatanın kurbanı olduk. Bireysel hatadan gol yedik. Çalınan bir penaltı var. Çalınabilirdi de, çalınmayabilirdi de. Bana kalsa çalınmaz. Oyuncu havada çarpıştı. Hakem de sanki arıyor gibiydi. Umut’un da penaltısı vardı. Onu görmezden geldi. Bugün deplasmanda berabere kaldık. Buca da kötü bir takım değil. Sonuçta kazanmak isterdik. İki defa öne geçtik. Buna rağmen skoru koruyamadık. Üzgünüz. Önümüzde Of maçı var. İnşallah kazanıp yolumuza devam edeceğiz” dedi.

EN KÜÇÜK FIRSATTA ÇALDI

Onur’un rakipleri akıl dolu geçişinin ardından gelen ilk golü ve hakemleri de değerlendiren teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Onur çok güzel bir pozisyonu iyi değerlendirdi. Golü de bulduk. İyi de oynadık. Pozisyonlarımız da vardı. Ama maalesef ki hakemlerden yana biraz sıkıntılarımız var. Seyircisiz maç olmasına rağmen rakibin mağlup olmamasını istiyor gibi davrandı. En küçük bir fırsatta penaltı çalayım, pozisyon vereyime gidiyorlar. Hakem bugün bizim aldığımız maçı resmen verdi gibi bir şey oldu.

BENZER 20 POZİSYON VAR

Maç boyunca ez az 20 tane oyuncuların havada çarpıştıkları pozisyon var. Ama ceza sahasında diye kalecimiz Fatih’in havadaki çarpışmasına faul çaldı, kart gösterdi, penaltı verdi. Bu saatten sonra yapacak bir şey yok. Yolumuza bakacağız. Demek ki hakemleri de yenmek gerekiyor. Buca’nın mağlup olmasını istemiyor gibiydi. Onların kulübeden herkes fırladı, bir şey yok. Bizim yedek kaleciye kulübeden çıkıp ofsayta itiraz etti diye sarı kart verdi. Aynı tepkide bir tarafa kart verip diğer tarafa vermiyorsa bu niyetini gösterir” diye konuştu.

RAKİPLERİMİZDEN İYİYİZ

Ligdeki sıralamanın değiştiğinin ve liderle puan farkının 5’e çıktığının hatırlatılması üzerine teknik patronumuz “Arada birer ikişer puan fark var. Ben şuan sıralamaya önem vermiyorum. Rakiplerimizle de oynayacağız. Onları yenecek güçteyiz. Onlardan da iyi de oynuyoruz. Biz gerçekten iyi bir takımız. Daha yolumuz uzun. Hedeflerimizden uzaklaşmış değiliz. İnşallah iyi hakemler gelir, adil oyunlar olur da biz de oynadığımız futbolun karşılığını alırız” sözlerini kaydetti.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir