full screen background image
Search
Salı 16 Temmuz 2019
  • :
  • :

Fatih Akyel: Akıllı oynadık

 

Güzel bir maçtan iyi oyunla 3 puan çıkarmayı bildiklerini belirten teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Fethiyespor iyi kurulmuş, fiziken iyi durumda bir takım. Zor deplasmandı. Ama akıllı ve temkinli oynayarak 3 puanı almayı bildik” dedi

IMG_2030

GÜZEL MAÇ OLDU

Takımımızın uzatma dakikalarında Ali Kemal’in golüyle elde ettiği galibiyetin memnuniyetini yaşayan ve oyuncularını üstün performansları ve mücadele hırsları için tebrik eden teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Güzel bir galibiyet oldu. Fethiye deplasmanından 3 puanla dönmek bizim için önemliydi. Geçen hafta son dakika kaçırdığımız penaltıyla berabere kalmıştık. Burası zor bir deplasman. Burada iyi bir takım kurulmuş. Güzel bir maç oldu. Biz de çok akıllı, temkinli oynadık. İstediğimizi alarak dönüyoruz. Önemli olan kazanmaktı. 3 puanı aldık. Yolumuza devam ediyoruz” dedi.

KAZANMAYI BİLDİK

Müsabakanın ilk yarısında ve son 15 dakikalık bölümünde üstün oyun kaydeden ancak ikinci yarının başlarında rakibin baskısıyla karşı karşıya kalan Birlikspor’umuzun sonuca gitmeyi bildiğini kaydeden teknik patronumuz Akyel, “Maçın ilk devresinde öne geçtik ve devreyi de 1-0 önde kapattık. Her şey güzel gidiyordu. Ama seyirci baskısı vardı ve hakem takdir haklarını rakip takım lehine kullandı. Zaman zaman zorlandık. Bu dakikalarda takımımız biraz panikledi. Fakat toparlanmasını ve ardından kazanmasını bildik. İyi bir futbol oynadık. Güzel bir maç oldu. Biz de zaten bunu istiyorduk. Sonuca da gittik” şeklinde konuştu. Akyel ayrıca “Rakip iyi bir takım. Her iki kalede de pozisyonlar vardı. Fizik olarak iyiydiler. Ama kazanmasını biz bildik” dedi.

OYUNCU BİZİM İÇİN…

Geçen hafta temdit penaltısını kaçırarak takımın galibiyeti kaçırmasına neden olan Ali Kemal’in bu hafta son dakikada attığı golle takımı yine 3 puana taşıdığının altını çizen teknik direktörümüz Fatih Akyel, “Geçen hafta penaltıyı kaçırmış olması hiç önemli değil. Penaltı da kaçırabilirler, gol de kaçırabilirler, gol de yiyebilirler. Hepsi bizim oyuncularımız. Ali Kemal’i de çok seviyorum. Çok iyi niyetli. İyi niyetiyle çalışıyor. Ali kemal ciddi bir sakatlıktan geldi. Bileği kırılan bir oyuncu. Toparlanmak kolay değil. Her futbolcu penaltı kaçırabilir. Dünya kupasında da kaçıyor. Futbolda neyin ne olacağı belli olmuyor. Oyuncuları kaçırdıkları gol ya da penaltıya göre değil, oyuncuları niyetlerine, yeteneklerine ve takıma katkılarına göre değerlendiriyoruz. Takımımızdan da, Ali Kemal’den de memnunuz. Galibiyet için de teşekkür ediyoruz. Mutluyuz. 3 puanı aldık, gidiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir