full screen background image
Search
Cumartesi 21 Eylül 2019
  • :
  • :

“Erken gol gidişatı değiştirdi”

Oyunun 9.dakikasında Kürşat’ın köşe vuruşunda topla buluşan ve kafayla ilk golümüzü atan Turgay Gölbaşı, “Deplasmanda 3-0 kazanmak çok güzel oldu. Hedefimiz; play-off ve biz elimizden geleni yapıyoruz” dedi

SICAK ZORLADI AMA İYİYDİK

Oyunun ilk dakikalarında attığı kafa golüyle takımımızı 1-0 öne geçiren ve oyun boyunca takıma büyük katkısı olan Turgay Gölbaşı, “Deplasmanda 3-0 galip gelmek çok güzel bir şey. Her puanın önemli olduğu süreçte, rakiplerimizin de puan kaybettiği haftada bu skor çok iyi oldu. Gol arada bir bana da denk geliyor, atıyorum. İlk golü atmak ve erken atmak bizim açımızdan iyi oldu. Maçın gidişatını değiştirdi. Ama zorlandığımız anlar oldu çünkü çok sıcaktı. Bu sezon ilk kez bu kadar sıcakta oynadık.  Genel anlamda iyiydik” dedi.

SAĞLAM DURMAYI BAŞARDIK

Emre Balak’ın çift sarıdan kırmızı kart gördüğü ve yaklaşık son 20 dakikayı 10 kişi oynadığımız maçın bu dakikalarını da değerlendiren Turgay, “10 kişi kaldıktan sonra rakip de son kozlarını oynadı ama biz arkada iyi ve sağlam durmayı başardık. Skoru da 2-0’dan 3-0’a yükselttik.  Artık puan kaybının telafisi yok. Bizim hedefimiz play-off’a girmek. Her şeyi görüyoruz. Rakiplerimizle aynı puandaydık. Keçiörengücü’nün de zor maçları olduğunu biliyorduk. Final gibi bir maçtı. Bu haftayı iyi değerlendirdik” şeklinde konuştu.

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Kulübün mali sıkıntılarına rağmen yeniden çıkışa geçen takımımızın hedefini yineleyen Turgay, “Açıkçası para sıkıntıları çok konuştuk. 10 yıldır Türkiye’de oynuyorum. Para sıkıntısı hep oluyordu ama bu boyutta sıkıntı ilk kez yaşıyorum. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bunlara rağmen yukarılarda olmak her yiğidin harcı değildir. Bu saatten sonra ‘Para almadım, oynamıyorum’ olmaz. Elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız. Takdir Allah’ın” yorumunda bulundu.

İNİŞ YAŞANACAĞI BELLİYDİ

Birkaç maçlık düşüşü ve yeniden toparlanma konusunda da fikrini paylaşan Turgay Gölbaşı, “Sezon boyunca inişler ve çıkışlar oluyor. İnişimizin bir yerde olacağı belliydi. Ama bu boyutta olacağını bilemezdik. Rakiplerimiz olmayan takımlara yenildik. Onlar bizi kan kaybına uğrattı. Devre arası transfer yapamadık ve maddi sıkıntı boyutu da vardı. Bir düşüş olması bekleniyordu. Kan kaybı yaşadık ama her şeye rağmen önümüze bakıyoruz. Play-off’un içindeyiz ve 2 maçımız kaldı. Haftaya zor maç bizi bekliyor. Birinci ile oynayacağız. Belki Amed kaybedecek şampiyon olacaklar belki biz play-off’u garantileyeceğiz. Güzel maç olacak” sözlerini kaydetti.

 

***
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir