full screen background image
Search
Perşembe 14 Kasım 2019
  • :
  • :

Erhan Yılmaz: Hayalime yakın oynadılar

Erhan Yılmaz:

Hayalime yakın oynadılar

 

Genç futbolcularla yola çıkan Kulüp Başkanımız Erhan Yılmaz, “Onlara güveniyorum. Hayalime yakın oynadılar. Kimse kağıt üstünde bizi küme düşürmesin. İhtiyacımız olan şey; destek görmek. Bırakın biz bir oynayalım” dedi

HAYALİME ÇOK YAKINLAR

“Söylemekten usanmayacağız; bu takım bu ilin takımı. Daha farklı bir şey söyleyen varsa altında art niyet aramak lazım” diyerek röportaja başlayan Kulüp Başkanımız Erhan Yılmaz, “Sezon başı hazırlıkları kapsamında bir hazırlık maçıydı. Bir şey söylemek için çok erken.  Ama çocuklar hayalimde oynattığım takıma yakın oynadılar. İnsanlar ‘Aaa bu takım mıydı?’ demeye başladılar. Sezon başında oyunumuz bize umut verdi. Daha yolun çok başındayız. Birilerinin bu çocuklara güvenmesi, onları oynatması lazım. Bu da yönetimlerden, yönetimlerin alacağı radikal kararlarla başlıyor” dedi.

İZLERKEN ÇOK MUTLU OLDUM

Transferin açmanın da mümkün olduğunun altını çizen başkanımız Erhan Yılmaz, “Transfer tahtasını açmak için gerekli olan 1 milyon 200 bin bu kent için çok büyük bir borç değil, belki benim için de değil. Sezon açılışında ‘Transferi açarsam belki ben bile değişirim’ demiştim. Ben bu transferi yine açarım. Fakat bundan sonra başkalarına kahramanlık yapmayacağım. Çocuklarının hayallerinin kahramanı olacağım. Onları izlerken çok keyif aldım, çok mutlu oldum. En büyük mutluluğumuz da bu olacak” şeklinde konuştu.

KAĞIT ÜSTÜNDE DÜŞÜRMEYİN

Geçen yıl 30 olan yaş ortalamasının bu sene 18 olduğunu belirten Erhan Yılmaz, “Çoğunluğu 17-18 yaşında. En büyük topçumuz 22 yaşında. ‘Çok iddialı mısınız?’ diye sorsanız. Ben ‘çok iddialıyım’ diyemem ama Erhan Yılmaz’ın olduğu yerde mutlaka iddia olur. ‘Çocuklara çok güveniyorum’ dedim, yine diyorum. Maçlar oynanmadan, kağıt üstünde bizi küme düşüren köşe yazarları var. Buna çok üzüldüm.  Bu çocuklar bunları okuyor. Bu çocuklar sizlerle büyüyor. Haklarında yazılan en ufak haberle mutlu olup çok çabuk demoralize olabilecek yaştalar.

ZOR ŞARTLARDA YETİŞİYORLAR

Zaten sporda sistem anlamında sıkıntılı bir ülkeyiz. Her ülkenin futbol akademisi, her akademinin pedagogu var. Biz zaten zor şartlarda bu çocukları yetiştirmeye çalışıyoruz. Bir de bu tür yazılar onları demoralize ediyor. Maçlar oynanmadan kazanılmıyor. Oynamadan kimse bizi lütfen düşürmesin. Adanaspor gerçeği var. Bunu da unutmasınlar.  Ve fırsat versinler de biz önce maçlarımızı bir oynayalım” serzenişinde bulundu.

KAZANAN “KOCAELİ” OLACAK

Çocuklara tanıdığın fırsatın kent futboluna büyük katkıda bulunacağını belirten Yılmaz, “Her ne olursa olsun Kocaeli’nin futbolu kazanacak. Çünkü bu çocukların hepsi İzmitli. Buranın takımları da bu çocuklardan faydalanacak. Belki 3 büyüklere gidecek oyuncularımız olacak. Çok iddialıyım; pazarlama yeteneğime ve taktiğime çok güveniyorum. Bu takımdan 3 büyüklerde oynayacak çocuklar var.  Göreceksiniz” dedi.

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Takıma ve genç oyunculara destek verilmesini isteyen başkanımız Erhan Yılmaz son olarak şu çağrıda bulundu: “Gencecik çocuklar ve onlara güven duyan bir ağabeyleri var. Her birey ve taraftar sabırla desteklemeli. Bu takımın morale, desteğe ihtiyacı var. Bu tribünlerin karşılıklı dolmaya ihtiyacı var. İnanıyorum ki bu sene dolacak. Bu çocuklar yüzde 80 başaracak, yüzde 20 de dolu tribünler başaracak.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir