full screen background image
Search
Salı 16 Temmuz 2019
  • :
  • :

Erhan Yılmaz: Gözler kör, kulaklar sağır…

Rakiplerin çok üstünde futbol oynadığımızı belirten kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Buna karşılık bize gözler kör, kulaklar sağır, vicdanlar suskun. Hiç değilse maçımızı izlemeye gelsinler. Çok şey istemiyoruz” dedi
 
Yüksek mücadele ve kaliteli seyrine rağmen 2-2- biten Keçiörengücü maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz takımın sergilediği oyundan muazzam memnun olduğunu, transfer yapamamış olmalarına rağmen ligin üstünde futbol ortaya koyduklarını, kulübe destek anlamında herkesin gözünün kör, kulağının sağır, vicdanının suskun olduğunu belirtti, “Kendi yağımızda kavruluyoruz. İnanıyoruz ki şampiyonluk tacını sezon sonu takacağız” dedi.
 
İNANCIMI HİÇ YİTİRMEDİM
Keçiörengücü karşısında ortaya konulan futbolla ilgili değerlendirme yaparak soruları yanıtlamaya başlayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Oyun olarak puanlama yapılsaydı herhalde 10-15 puan farkla liderdik. Bugünkü rakibimizin de çok zorlu olduğunu düşünmüyorum. Sezonun belki de en iyi futbolunu oynadık. Karşı takımın kulüp başkanının da takdirini aldık. Maalesef 2-2 bitti. Ama olumsuz söylenecek hiçbir şey yok. Şampiyonluk süresi daralıyor. 14 hafta kaldı. Bundan sonra da zor maçlar oynayacağız. İnancımı hiç yitirmedim. Sezon sonu inşallah o tacı buraya getireceğiz” dedi.
 
BENİM İÇİMİ ACITAN ŞEY…
Takımın çok üst düzey oynadığını belirten başkanımız Yılmaz, “Maça gelmeyenler skora bakıp yanılabilirler. Çok iyi oynadık ve penaltıyla maçı kaçırdık. İnancımızı, azmimizi koruyoruz. Takım arkadaşlarım da koruyor. Gördünüz. İzleyenler de bunu sahada gördü. Herkes takdir etti. Futbol anlamında; seyir zevki ve futbolun gerekliliklerini yerine getirmek adına çok üst düzey oynuyoruz. Teknik-taktik benim işim değil ama bende futbolun içinden geldim biliyorsunuz. Bu kadar iyi oynayıp bir puana razı olmak benim içimi acıttı. Maçı çok keyif alarak izledim. Oyuncularımızın her birini tebrik ediyorum. 1-0 geriden gelip 2-1 öne geçmek muazzam bir dönüştü” şeklinde konuştu.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

 
GÖZLER KÖR, KULAKLAR SAĞIR
Transfer yapamamanın eksikliğinin hissedilip hissedilmemesinin sorulması üzerine Erhan Yılmaz şu sözleri kaydetti: “Transfer yapamadığımız halde şuanda tüm rakiplerimizden üst düzey oynuyoruz. Bize karşı gözlerin kör, kulakların sağır, vicdanlar suskun olduğu bir dönemdeyiz. Neden bu kadar kayıtsız kalınıyor onu da anlayamıyorum. Çok da bir şey istemiyoruz. Şuraya gelip iki maçımızı izleyip, en azından futbol izleyicisi olarak tribünde yer alsınlar, çocukların emeklerini görsünler, bu bile bizi mutlu eder. Ama o da yok. Kendi yağımızda kavrulup gitmeye çalışıyoruz. Bende transfer yapmak isterdim, hocamız da olsun ister. O da bunun eksikliğini yaşıyor.
 
NİYE DAMGASINI VURUYOR?
Niye hocamız lige damgasını vuruyor. Elindeki mevcut kadroyu en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyor da ondan. Gerçekten de öyle. Şampiyonluk adaylarından Keçiörengücü’nün kulüp başkanı ‘Biz sizinle oynayana kadar kendimizi kandırıyormuşuz’ dedi. Açık yüreklilikle söylüyor. Biz elimizdeki imkanlarla en iyiyi yapmaya çalışıyoruz. Benim elimden ancak bu kadar geliyor. Benim birinci adam olmak gibi bir derdim de yoktu. Bu şehir istesin bir gecede 100 milyonu da bulur. Bizim istediğimiz ise 1.5 milyon.
 
BAŞARIYA GİDERKEN LAZIM!
Beni en çok üzen şu takıma kayıtsız kalınması. Maddi boyutunu, transfer yasağını da geçtim. Şuraya gelip maçı izlememek de duyarsızlıktır. Gönül ister ki transferi açalım. Ama maalesef şuanda açılmayacak gibi görünüyor. Çünkü kimseden destek göremiyoruz. Biz başarılıyken değil, başarıya giderken yanımızda olunmasını istiyoruz. Geç kalınmış da değil. Belki ilerleyen haftalarda kayıtsız kalınmaz.”
 
MAZİYE YAKIŞMIYOR DEĞİLİZ
Bu hafta tribünlerdeki hareketliliğin, şovların ve maç boyu hiç dinmeyen tezahüratların hatırlatılması üzerine kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Geldiğim günden beri belki genelde maddi sıkıntıları dillendirdik ama bize eski prestiji olan Körfez F.K.’yı verseler o bile yeterdi. Eksi 100 sorunla kulübü aldık. Artıya çevirmek için çabalıyoruz. Doğru işler yapmaya gayret ediyoruz. 21 yıllık bir takım olduğunu hatırlatmak istiyoruz. İnsanlarımıza dokunmaya çalışıyoruz. Bu takımın mazisine yakışmayacak bir durumda da değiliz.
 
TARAFTARIMIZ MUAZZAMDI
Taraftarımız bugün çok muazzamdı. İnanılmaz güzel tribün şov vardı. Farklı taraftar grupları yanımızda olmaya çalışıyor. Biz futbol emekçileriyiz. Futboldan başka bir şeyle uğraşmıyoruz. Taraftar anlamında ilçemiz sesimize ses vermeye başladı, bize duyarsız kalmadı. Diğer ilçelerimizden gelen taraftarımızı da unutamayız. Sonsuz teşekkür ediyorum.
 
BİZLE YÜRÜMEYE BAŞLADILAR
İyi futbol seyrettirmeye çalışıyoruz. Onları anlamaya çalışıyoruz. Onlara ne istediğimizi anlatıyoruz. Demek ki doğru işler yapıyoruz ki bugün taraftar grupları bizimle yürümeye başladı. Onlara sonsuz teşekkür ediyorum. Onlara bugün galibiyet armağan etmek isterdim ama en azından oyun anlamında galip gelmiş kadar mutlu olmuşlardır diye düşünüyorum” dedi.
 
O KURTARMADI, ATAMADIK
Maçın son saniyelerinde kaçırdığımız penaltıyı ve geçen sezon Kocaeli Birlikspor forması giyen ve bu sezon Keçiörengücü’nün kalesini koruyan rakip eldiven Egemen’in gerginlik oluşturan tepkisini değerlendiren başkanımız Yılmaz, “Egemen aslında ağzı olan, dili olmayan bir çocuktur. 10 yıldır tanırım. Kazanmak için her yol mubah olmamalı. Az önce onunla da konuştum. Penaltı atılırken argo bir şeyler söylenilmiş. O da buna sinirlenmiş. Ona da haksızlık etmeyelim. Profesyonellik gereği; geçen yıl bu takımın ekmeğini yedi. Keşke olmasaydı. Ayrıca bence Egemen penaltıyı kurtarmadı. Çünkü biz atamadık. Temdit penaltısıydı. Atamadı, canı sağolsun. Sonuçta oda bize Pendik’te son saniyede maç kazandırdı. Ali Kemal’den çok beklentimiz var. Bu kazayı ileriki maçlarda telafi eder” sözlerini kaydetti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir