full screen background image
Search
Cuma 19 Nisan 2019
  • :
  • :

Erhan Yılmaz: Bu şehir kazanacak

Erhan Yılmaz: Bu şehir kazanacak

 

Farklı bir kulüp başkanı ve kulüp profili çizmeye çalıştığını belirten kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Bir haftalık sevinç yaşıyoruz. Ama sezon sonu bütün kentin içinde olduğu sevinç yaşayacağız. Bu il ve ilçe kazanacak. Destek olsunlar yeter” dedi

Kulüp başkanımız Erhan Yılmaz maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkanımız Yılmaz şu sözleri kaydetti: “Dün akşam çocuklarla toplantı yaptım. Kamuoyunda; Kocaeli’de de, Türkiye’de de onlar için biçilen sıralamayı gösterdim, ‘Yeriniz burasıysa hiç oynamayalım, bu ligi hiç bitirmeyelim’ dedim. Sahada gördünüz; milli takıma buradan kaç tane oyuncu çıkacak. Bunu samimiyetle söylüyorum. Bir maç kazandık. Sevincimizi abartmayacağız. Sevinçlerinde bile tecrübesizler. ‘Kısa zamanda artık tecrübe edinmeniz lazım’ dedim. Bugün sadece bir haftalık sevinç yaşıyoruz. Sezon sonu inşallah bu kenti de içine kattığımız bir sevinç yaşayacağız. Ben değil, bu il ve ilçe kazanacak. Ama biz hala gözükmemeye devam ediyoruz.

FARKLI PROFİL ÇİZİYORUM

Ben Robin Hood değilim ama inandığım çocuklar var. Alt yapıyı da izledim. Defalarca izledim. Farklı ve üretmeye çalışan bir başkan profili çizmeye çalışıyorum. Ailelerin rahatlıkla çocuklarını getirip bırakacakları bir kulüp profili çizmeye çalışıyorum. Elimden geldiği kadar çabalıyorum. Herkesi futbolcu yapamayabiliriz ama iyi bir birey yapabiliriz. Bugün de gördünüz şampiyonluğa oynayan bir takım ve onların belediye başkanları da buradaydı. Bu eşitsizliği de, adaletsizliği de ortadan kaldırmamız gerekiyor. Yasalaştırıp bütün profesyonel kulüplere eşit desteğin sunulmasını istiyoruz. Bunu dile getirmeye devam edeceğim.

ÜRETENE DESTEK OLUNSUN

Önümüzde Eyüpspor maçı var. Artık ona bakıyoruz. Sadece bu çocukların morallerini bozacak yorumlar yapılmamasını istiyoruz. Cumhurbaşkanından başbakana herkes üretememekten şikayet ediyor. Biz üretiyoruz, üreteceğiz de. Bırakın üretelim. Destek olun. Biz bu çocukları pamuklara saracağımıza, eleştirilere maruz bırakıyor, motivasyonlarını düşürüyoruz. Düşersek bütün sorumluluk bendedir, bu çocuklarda değil. Ayrıca düşersek de bu benim sorunumdur.

ÇOCUKLARI KAZANIYORUM

Maalesef Türkiye’de başarı çok çabuk unutuluyor ve başarısızlık hafızalara kazanıyor. Biz bir maç kazandık. Önümüzde daha 32 hafta var. Bunun da bilincinde olan biriyim. Soyunma odasında benimle ilgili farklı sloganlar attılar. Onların yürekleri büyük, ben değil. Onların yüreklerine, emeklerine sağlık. Ben onlar adına seviniyorum. Ben belki maddi ve manevi kayıplar yaşayacağım ama kazanacağım da, onları kazanacağım, onlardan kazanacağım. Bu kent destek olsun yeter”.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir