full screen background image
Search
Cuma 06 Aralık 2019
  • :
  • :

“Doğruyu yaparsanız sonuç da gelecektir”

“Doğruyu yaparsanız

sonuç da gelecektir”

2.ligin abartılacak kalitede olmadığını, takımların, oyuncuların ve oyun sistemlerinin belli olduğunu, dönen, arkaya atılan ve duran toplara kaderinin terk edildiğini belirten teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak, “Futbolun içi dolu dolu olmalı. Biz bunun için çalışıyoruz. Doğruyu yaparsanız, şans da yanınızdaysa sonuç da gelir. Ama şans, hazırlıklı beyinden yanadır” dedi

Takımı, ligi, bu haftaki maçı ve eksikleri değerlendiren teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak oyuncu grubundan duyduğu memnuniyeti  “Çocuklar istekli çalışıyorlar, ellerinden gelenin en iyisini yapmak için gayret ediyorlar. Zaman zaman uyarıyoruz. Ama çocuklar saygılı, efendi, tam bir sporcu gibi arzulular. Tempolarından ve çalışmalarından memnunum” sözleriyle ifade etti.

LİGİN KADERİ; DURAN TOPLAR

2.ligin abartılacak kalitede olmadığını belirten teknik patronumuz, “Bizim ligimizin kalitesi abartılacak kadar üst düzey değil.  Takımların oyun tarzı belli, oyuncuların tarzı belli. Takımların çalışma sistemleri belli; genellikle statik. Vur, dönen top, arkaya atılan top, duran toplara kaderi terk edilmiş bir lig. Normalde futbolun içinin dolu dolu olması lazım. Biz de bununla uğraşıyoruz.

SKOR DEĞİL, DOĞRU DAVRANIŞ

Sonuçlara çok da takılmıyorum. Bizim için yetiştiricilik çok önemli. Sonuç noktasında sadece bundan etkilenen oyuncularımızın psikolojisi önemli. Bir tane galibiyet ya da puan aldıkları zaman daha rahat olacaklar, kendilerine güvenleri gelişecek. Ne kadar telkinde bulunsak da sonuçlar sürekli kötü gidince çocuklar kalıp haline gelmiş duruş sergiliyorlar.

HER HAFTA YENİDEN BAŞLIYOR

Üst düzey futbolcu olmak için oynadığınız takımın şampiyon olmasına gerek yok. İyi futbolcu olma kapasiteleri var. Bir taraftan Eyüp maçına yoğunlaşırken bir yandan da onların doğruları yapmasını sağlamaya çalışıyoruz. Doğruları yaparsanız ve şans da yanınızda olursa iyi sonuç alırsınız. Olmazsa da hiçbir şey bitmiyor. Her hafta, her sene bu lig yeniden başlıyor.

TABİİKİ KAZANMAK İSTİYORUZ

Futbolda güzellikleri de yaşamaları lazım. Çok gergin, stresli olmamaları gerekiyor. Onları bu yönde motive ediyoruz. Eyüpspor bizim için önemli maç. Tabii ki kazanmak istiyoruz. En iyimizi ortaya koyup galip gelmeyi arzuluyoruz. Geçen hafta sakatımız ve cezalımız vardı. Bundan çok etkilendik. Çünkü yetersiz bir kadroyla çalışıyoruz. Bu hafta öyle bir sıkıntı yaşamayacağız” dedi.

2.LİGTEKİ FUTBOLCULAR NASIL?

Transferin açılmaması ve mevcut kadroyla neler yapılabileceğine değinen Akbayrak, “Amacımız kazanmak. Her türlü kazanmak.  Futbolun teknik-taktik stratejisi var, ekonomisi var ve sıralamada puansal olarak yeri var. Biz hepsinde en iyisini yapmaya çalışıp sonucunu almayı istiyoruz. Transfer açılmadı, evet. Ama bu ligde oynayan oyuncular inanılmaz dinamik, hareketliliği olan, oyunun 2-3 yönünü zamanında yapabilen oyuncular değil.

ŞANS HAZIRLIKLI BEYİNDEN YANA

Bu ligde de, onun üstünde de daha önce de çalıştık. Biz oynadığımız müsabakalarda tecrübeyle ilgili sıkıntı çekiyoruz. Pozisyon üretmede sorunumuz yok. Ankara’da sadece son 15 dakikada 3 net pozisyonumuz vardı. Öncesinde de vardı. Menemen maçında da pozisyona girdik. Önemli olan bu topları içeriye atabilmek. Şans, hazırlıklı beyinden yanadır.

POZİSYONLAR SONUÇLANACAKTIR

Çocukların da bu alanda kendilerini zorlaması, çalışması ve onları ileriye itmemiz bu hafta belki maçın başında, belki sonunda girdikleri pozisyonları sonuçlandıracaklar. Ben ekibe geldiğimden beri güveniyorum. Futbolda yaş değil, yetenek ve performans önemli. Bazı eksikliklerimiz olduğu doğru ama bu sorunu epey giderdik. Davranışı değiştirmek süreç istiyor.

‘AMAN OĞLUM’ YAPMIYORUZ

Onlara çok inanıyorum. Hatta onlara kendilerinden fazla inanıyorum. Çünkü ben alt yapı hocasıyım. Liglere bir sürü oyuncu yetiştirdim, şuanda hala oynuyorlar. Kendilerine inanmaları lazım. Bizde o yüzden onlara ‘aman oğlum, tamam oğlum’ yapmıyoruz. En üst düzeydeki abileri neyse bizim çocuklarımız da onu yapmak zorunda. Sahaya çıkınca ağabeylik yok, işini yapmak var” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir