full screen background image
Search
Salı 26 Mart 2019
  • :
  • :

“Devre arası için destek istiyorum”

“Devre arası için destek istiyorum”

Takımın ilk kez bu kadar disiplinli bir oyun oynadığını belirten kulüp başkanımız Erhan Yılmaz eski onursal başkanımız ve kentin idarecilerine seslendi; “Çocukların omuzlarındaki yükü hafifletmek ve devre arası transferi açmak için sizden ve herkesten destek bekliyoruz” dedi

MAÇIN HAKKI 4-5 GOLDÜ

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Eğer iyi oyunun karşılığı olsa bu takım ligde 5.ya da 7.olurdu. İyi oyuna puan vermiyorlar. Uzun zamandır galip gelemiyorduk. Bakıldığında Mersin İdman Yurdu dişimize göre bir rakip ama bu maçın hakkı 4-5’ti. Mersin İdman Yurdu’nu yenmeyen nerdeyse kalmadı ama sonuçta bizim için uzun zamandan sonra galip gelmek önemliydi. Çocukların psikolojik olarak buna ihtiyacı vardı.

İLK KEZ BU KADAR DİSİPLİNLİ

Sezon başından beri ilk defa bir maçımızda oyun disiplini olduğunu gördüm. Takımın ne yaptığını anladım. Oyun belki zaman zaman agresifleşti, bazen duruldu ama duran toplar olsun, geride duruşlar olsun, top bizdeyken ya da rakipteyken nasıl oynanacağı olsun ilk defa bu kadar disiplinli bir Kocaeli Birlikspor izledim. Böyle oynasaydık iyi oyunun karşılığını her maçta alırdık. Bugün çocuklardan çok keyif aldım. Düşüşte olan oyuncularımız da bu maçta kendine geldi. Çok güzel bir maç oldu. Çok keyif aldım” dedi.

MAALESEF ENGELLENDİK…

Borçlarından dolayı büyük sıkıntı içinde olan Mersin İdman Yurdu protokolüne dikkat çeken başkanımız Erhan Yılmaz, “150 milyon borcu olan Mersin İdman Yurdu’nun maçına belediye başkanı, yeni yönetim, mülki amirler gelip hala destek vermeye çalışıyor. Öte yandan 3-4 milyonluk bir borcu çok bulup bizim kulüpten elini eteğini çeken insanlar var. Çok düşündürücü. Bu çocuklar adına ayıp şeyler. 3-4 milyon futbolda çok bir şey değil. Benim üstüme yüklediler; Erhan Yılmaz’ın kulübü oldu. Ben bu kulübü ne kadar halka mal etmeye çalıştıysam başarılı olamadık, olduysak da derin yapılar tarafından engellendik. Maalesef. Bunu iyi biliyorum” şeklinde konuştu.

KESİNLİKLE LİGDE KALACAĞIZ

Teknik direktörümüz Bülent Baturman’ın iyi başlangıç yaptığına da değinen başkanımız Yılmaz, “Hocamız için de çok iyi oldu. Kolay görünse de çok zor ve bizim için bir o kadar kritik maçtı. Onlar da bizi bekliyordu. Onlar için çıkış maçı olabilirdi. Hocamız adına da çok sevinçliyim; galibiyetle başladı. Devreye 3 maç kaldı. Maksimum puan alıp ikinci yarı fikstürü de kullanıp bu ligde kalacağız. Buna kesinlikle inanıyorum” ifadelerini kullandı.

3 BÜYÜKLERDE OLSAM…

Kulübün ve futbolcular için milli takım antrenörlerine ve eski onursal başkanımız İsmail Baran’a seslenen kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “3 büyüklerde kulüp başkanı da olsam bu kulüpten en az 3 oyuncuyu alır banko da oynatırım. Üstüne basa basa söylüyorum; burada milli takım forması giyecek çocuklar var. Milli takım hocalarına sesleniyorum; ülkede oynamayan oyuncu sorunu var. Biz oynatıyoruz işte. İddia da ediyorum; hak eden, her yaş kategorisinden milli takıma gidecek oyuncularımız var. Bizim gençlerimiz başka takımın gençleri gibi değil. Bizim gençlerimiz gerçekten iyi.

BARAN’DAN SON BİR İSTEK

Devre arası yaklaşıyor. Onursal başkanımız da bizi bıraktı. O bizim gönüllerimizin başkanı. Onunla ufak bir işimiz var. Devre arası için bize yardımcı olmasını istiyoruz. Bizim bu işimizi çözüp eski de olsa Onursal Başkanlığa yakışır şekilde bizim gönlümüzde taht kurmasını istiyoruz. Bu maçı ve galibiyeti Kocaeli kamuoyuna ve gönüllerimizin başkanına armağan ediyoruz. İşimizi de çözerse devre arası bu kulüp rahatlar. Kendisinden tek temennimiz bu. Haricinde kimseden de bir şey talep etmiyoruz.

DEVRE ARASI DESTEK VERİN

Sadece başkanımıza yüklenmek de doğru olmaz. Bize destek konusunda valimizin de, büyükşehir belediye başkanımızın da, ilçe belediye başkanlarımızın da, bu kulübün kurucularının da devreye girmesi gerekiyor. Yazık günah ya; gencecik çocuklar. Gelin, keyif alın. Galipken zaten herkes yanınızda olur. Göğsünü gere gere kendini gösterir. Biz mağlupken de bu çocukların yanındayız galipken de. Her şey maddiyatla ölçülmez, manevi güç de vermemiz gerekiyor. Omuzlarındaki yükü kaldırmak için, devre arası için herkesten destek bekliyoruz. Bu çocukları hem Kocaeli hem de Türk futbolu kazanacak” sözlerini kaydetti.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir