full screen background image
Search
Pazartesi 27 Mayıs 2019
  • :
  • :

“Destek olsa  da, olmasa da…”

Maçtaki mücadeleden çok keyif aldığını “Nasıl geçti anlamadım” sözleriyle ifade eden başarılı oyuncumuz Kürşat Ergun Aydın, “Play-off’a kaldık. Bu saatten sonra destek olsa, olmasa da tek hedefimiz 1.lige çıkmak” dedi

TARAFTARA TEŞEKKÜR ETTİ

Lider İstanbulspor ile oynanan çok önemli mücadelede takıma büyük katkı sağlayan, eski kulübüne karşı üstün performans ortaya koyan başarılı oyuncularımızdan Kürşat Ergun Aydın hem teşekkür etti, hem de destek olmayanlara göndermede bulundu. Kürşat, “Öncelikle bugün bize destek veren taraftarımıza teşekkür ediyorum. Bugün ilk kez bu stat tamamen doluydu. Dolduranlara, takım arkadaşlarıma, hocalarıma, yöneticilerime teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başladı.

NASIL GEÇTİ ANLAMADIM

Maçı değerlendiren Kürşat, “Güzel bir maçtı. Bu maç herkesin kaldırabileceği maç değildi. Rakip yenerse şampiyon olacaktı. Biz yenersek veya berabere kalırsak play-off’a kalacaktık. İlk yarı geri de düştük. Ama biz bu maçları takım halinde çok iyi oynuyoruz. Çok tecrübeliyiz. Bunun da üstesinden geldik. Bir ara skorboarda baktım; dakika 85 olmuş. Nasıl geçti anlamadım. Özellikle 2.devre oyundan çok keyif aldım. İstanbulspor da iyi mücadele etti. Beraberlik bize yaradı, play-off’a kaldık” dedi.

BENİM DİYENDEN FAZLASI

Gönderme de yapan Kürşat, “Şahsi fikrim; buraya kadar biz getirdik, buradan sonra da hiç kimse olmasa da olur. Buradaki 30 kişi ‘Benim’ diyen Kocaeli’den, ‘benim’ diyen Birlikspor’lu insanların hepsinden daha çok fazla Kocaeli Birlikspor’lu. Bugün de bir kez daha kanıtladık. Ligin ilk haftasında da hedefimiz şampiyonluktu.  Bu ligin en iyi takımı olduğumuzu her yerde söyledim.  Ama imkanlar olmadı, şanssız maçlar kaybettik. Asla mücadeleyi bırakmadık ve play off’a kaldık” diye konuştu.

DESTEK OLSA DA OLMASA DA

Play-off maçlarıyla ilgili soruları da yanıtlayan Kürşat Ergun Aydın, “İnşallah buradan sonra da çıkacağımıza çok inanıyorum. Burada çok kaliteli insan topluluğu var. Fedakar bir topluluk var. Canını dişine takan, evinden feragat edip 3-4 gün burada kalan, ailesinden ayrı kalanlar var. Burada herkese emeğinden dolayı teşekkür ediyorum. Acısıyla tatlısıyla çok güzel bir sezon oldu. Yeri geldi; kol kırıldı yen içinde kaldı. Fakat bundan sonra tek hedefimiz var; destek olsa da olmasa da 1.lige çıkmak.

AZ HATA YAPAN ÇIKACAKTIR

Play-off’ta iyi ya da kötü takım yoktur. En iyi şekilde hazırlanan, en iyi konsantre olan ve en az hata yapan şampiyon olur. Bu her zaman böyle olmuştur. O yüzden karşımıza o takım çıkmış, bu takım çıkmış çok önemli değil. Kendi takımımıza bakıyorum. Biz de bu güç ve inanç var. Biz inşallah hep beraber; takım arkadaşlarım, hocalarım, yöneticilerim yine birbirimize sarılacağız. Kim çıkarsa çıksın çok fazla umrumda değil” sözlerini kaydetti.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir